Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kamil Zajęcki
|

Śnieg już nie tylko w Tatrach. Biały puch sypnie dziś w innych częściach Polski

6
Podziel się

Nad Polską panują trudne warunki pogodowe. Temperatura wahać się będzie od 4 do 8 stopni Celsjusza. W poniedziałek we wschodniej części kraju należy się spodziewać silnych porywów wiatru, którym towarzyszyć będą opady śniegu, deszczu lub deszczu ze śniegiem.

Niedzielny wieczór na Krupówkach.
Niedzielny wieczór na Krupówkach. (YouTube)
bEIOPRmd

Mieszkańcy Podhala od kilku dni zmagają się z obfitymi opadami śniegu. Biały puch zalega już nie tylko w wysokich partiach gór, ale również w miejscowościach położonych u podnóża gór. Według najnowszych prognoz zima zawita również niemal do całej wschodniej części kraju. Najzimniej będzie w Lublinie, Rzeszowie i Suwałkach. Tutaj słupki rtęci pokażą zaledwie 4 stopnie Celsjusza. Najwyższych temperatur należy się spodziewać w zachodniej Polsce. Tu termometry pokażą od 7 do 8 stopni.

bEIOPRmf

Należy też przygotować się na silny wiatr. Na zachodzie kraju porywy osiągną miejscami prędkość do 60 km/h. Na wschodzie sytuacja będzie o wiele trudniejsza. Do opadów deszczu i śniegu dojdzie wiatr o sile od 70 do nawet 100 km/h.

Internauci na bieżąco raportują stan pogody w swoich miejscowościach. W niektórych miejscach spadło nawet 8 cm śniegu. Tak od wczoraj wyglądają popularne Krupówki, niektóre Parki Narodowe na południu Polski czy Bukowina Tatrzańska.

bEIOPRml
bEIOPRmm
bEIOPRmn
bEIOPRmo

Pierwsze opady deszczu ze śniegiem odnotowano także w nocy z niedzieli na poniedziałek na północy Polski.

Czy w twoim mieście też napadało białego puchu? Podzielcie się z nami zdjęciami i filmami zimowej aury. Materiały wysyłajcie na adres mailowy dziejesie@wp.pl. Najlepsze z nich pokażemy na stronie głównej Wirtualnej Polski i na naszych kanałach w mediach społecznościowych.

bEIOPRmG
KOMENTARZE
(6)
Jabol
4 lata temu
Lata so gorące a zimy mroźne. Mamy ocieplenie a śnieg dolej pada biały. Ha ha.
Phaeton
4 lata temu
Nie przesadzaj, ze 40, na pewno ze 25 lat temu 😜
ona
4 lata temu
U mnie (pod Częstochową) też już sypnęło:) Dzieci się cieszą:)
bEIOPRmH
iza
4 lata temu
piękna zima
pfff
4 lata temu
nie prawda 40lat temu już na 1 listopada był śnieg popytajcie dziadków pozdrawiam
bbb
4 lata temu
Mamy to, na co "zapracowaliśmy" sobie przez dziesięciolecia, emitując do atmosfery związki chemiczne organiczne i mln ton dwutlenku węgla !!!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić