Wróć na
oprac. Radosław Rosiejka
|

Sondaż dla "Polska The Times": PiS z poparciem 34,3 proc.

46
Podziel się

PiS może spać spokojnie, bo poparcie dla partii rządzącej wcale nie spada. Takie wnioski płyną z najnowszego sondażu dla „Polski The Times” i siedemnastu regionalnych dzienników. Na PiS chce zagłosować niemal tyle samo osób co w ostatnich wyborach.

Wybory parlamentarne 2015
Wybory parlamentarne 2015 (East News)
bCNakawl

Sondaż przeprowadzono na przełomie marca i kwietnia na próbie 8 tys. osób. Na PiS chce zagłosować 34,3 proc. wyborców i jest to tylko o 3 punkty procentowe gorszy rezultat od wyników wyborów z 2015 roku. Również różnica pomiędzy partią rządzącą i PO wcale aż tak bardzo nie maleje. Na PO chciałoby zagłosować 26,2 proc. wyborców. To oznacza, że nawet uwzględniając błąd statystyczny, PiS ma bezpieczną przewagę nad największą partią opozycyjną.

Do Sejmu weszłyby jeszcze cztery inne partie. Na trzecim miejscu znalazła się Nowoczesna z poparciem 10,8 proc. ankietowanych. Z najnowszego sondażu dla „Polski The Times” wynika, że Kukiz’15 i PSL cieszą się względnie stałym poparciem i w następnych wyborach wejdą do Sejmu. Na te partie chce zagłosować odpowiednio 9,8 i 5,2 proc. wyborców.

Również w tym sondażu do Sejmu z wynikiem 5,5 proc. poparcia weszłoby SLD, które w ostatnich kilku badaniach uzyskuje podobne rezultaty. Takie samo poparcie partia zanotowała w ostatnim sondażu dla „wSieci” i „wPolityce”.

bCNakawn

Źródło: Polska The Times

bCNakawO
KOMENTARZE
(46)
awaz
3 lata temu
A co do tej pory nie spał spokojnie ?
aszaw
3 lata temu
Schetyna w sejmie coś plecie, to groteskowe. Mieli 8 lat ,żeby rządzić Polską , ale zamiast rządzić ,to SIĘ RZĄDZILI PRZEZ 8 LAT.Teraz zamiast pracować , to ciągle robią jakieś spicze.Żałosne.
Olo
3 lata temu
Brawo PIS .Schetyna wlasnie gada pierdoly na mownicy w sejmie.Tusk nie wraca do Polski to jest pewny siebie ale za dwa lata znow moze wrucic do ostatniego rzedu.Tusk pokarze temy facetowi gdzie jjego miejsce.Ten facet nie przyjmuje do wiadomosci ze Polacy juz wybrali i ze nie chca tzadow PO.
bCNakawP
654
3 lata temu
KOD to udawany obywatelski projekt !!!!!!!!! a tak naprawdę SBecja i WSi stworzyły to coś w celu nagonki na władze wyciągającą na światło dzienne te przywileje !!!! i miliardowe wały !!!!! korupcja na miliardy w MON ,WAT , AMBERGold i amnezja prokuratorów !! KPINA !!! SKOKi i kosmicznekwoty wydojone z nich przez WSi temat Tadzia koMOra !!! korupcja w ratuszu stołecznym i gdańskim gdzie 43 osoby dostały zarzuty za korupcję w nieruchomościach !!! a dziś PAN Pinior poseł PO juz nie odbiera tel. kiedy wyszły nagrania CBA rozmów o załatwianiu każdego tematu za kasę !!! obłuda !!! PIS ani kroku w tył .
65
3 lata temu
Politycy PO w większości są; kochliwi jak Petru, wykształceni jak Bartoszewski, mądrzy jak Wałęsa, przystojni jak Kalisz, pracowici jak Pitera, inteligentni jak Szczerba, uczciwi jak Kijowski, kulturalni jak Niesiołowski, kobiecy jak Grodzka, bohaterscy jak Krzywonos!!!
Najnowsze komentarze (46)
a dlaczego mi...
3 lata temu
A dlaczego miałoby spadać,jeśli do tej pory w Polsce była demokracja-feudalna, gdzie tylko pewna grupa uwłaszczyła się na narodzie, która zresztą teraz zajadle walczy przeciwko innym ludziom wszelkimi sposobami.Dobrze ,że ludzie przejrzeli na oczy i zdali sobie sprawę, co jest grane i jaką nam demokrację Wałęsa podrzucił przy okrągłym stole.
mark strong
3 lata temu
JEŻELI PIS NIE ZAPANUJE NAD STRONĄ INFORMACYJNĄ I DALEJ BĘDĄ W JEGO IMIENIU PEPLAĆ RÓŻNI PRZYPADKOWI LUDZIE /łącznie z p.Antonim/ TO PRZEGRA SWOJĄ OSTATNIĄ SZANSĘ ŻEBY ZMIENIĆ POLSKĘ
o
3 lata temu
Spanie prezesa jest tylko jego prywatna sprawa. Skad macie tytuly ???? awantura... spokojne lub bezsennosc, ja niby jestem tylko wyzutym z nazwiska internauta.
xyz
3 lata temu
Pis = obciach dla Polski
Orzecznik zus
3 lata temu
Ale prawdą jest też, że konta ZUSu zostały okradzione właśnie przez kapitalistów pokroju Balcerowicza i Petru.Obecnie media coraz szerzej rozpisują się o tym, że z kont ZUS zniknęło 8 miliardów złotych. A tymczasem to dopiero wierzchołek góry lodowej
spokój grabar...
3 lata temu
Nikt mądry, przy zdrowych zmysłach nie będzie głosował na PO.bo to wyrafinowani złodzieje pokazali to w 8 latach rządów -3000tyś afer
Polak
3 lata temu
Zobaczycie ile jeszcze PiS -pokaże Polakom AFER PO-PSL złodziejskich czynów ,najpierw GRONKOWCA za kraty drugi Tusk ,KOMOR ,KWACH BOLO, Cimoszko,KOPARA, doświadczony SCETYNA i kastę KRS,-AmberGoldu młyn mieli wolno ale dokładnie myslę ze wymieli dokładnie 3000tyś afer
GN
3 lata temu
Najważniejsze, abyśmy widzieli przede wszystkim nasze wspólne dobro, naszą ojczyznę. Nie powtarzajmy błędów z przeszłości.
bCNakawH
Zapytajnik
3 lata temu
100% - 34,3% = 65,7% Gdzie jest więc ten Suweren? Po stronie 34% czy 66%?
Kris
3 lata temu
Na PO Głosują ubecy, złodzieje, no i teraz chyba nauczyciele którzy boją się o pracę dlatego tak PO poparcie ostatnio skoczyło
A KORYTO pełn...
3 lata temu
PIS gorliwie realizuje program Putina. Oni mu jedzą z ręki. Rosyjska agentura zablokowała nawet kupno helikopterów dla wojska na które były pieniądze. A teraz "magia PIS" - ani pieniędzy ani helikopterów. A zadłużenie wzrosło o ponad 90 miliardów.
KORYTO PIS +
3 lata temu
Była działaczka partii Porozumienia Centrum i przyjaciółka domu Kaczyńskich Janina Goss, jako członek rady nadzorczej największego koncernu energetycznego w Polsce zarobiła przez 10 miesięcy 44 tys. złotych. Do tej pory żaden członek rady nadzorczej PGE nie dostał tak wysokiego wynagrodzenia Janina Goss, przyjaciółka prezesa PiS, z rekordowym wynagrodzeniem w PGE
marek
3 lata temu
pis ma monopol na jedno kadencyjność :-)
polka
3 lata temu
70 procent jednak pisu nie toleruje
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić