o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Patryk Osowski
Patryk Osowski
|

Sondaż. Polacy zabrali głos ws. Platformy Obywatelskiej

103
Podziel się

Platforma Obywatelska powstawała jako partia konserwatywno-liberalna. W ostatnim czasie zdaniem wielu polityków mocno skręciła w lewo. Teraz Polacy odpowiedzieli na pytanie, czy uważają PO za centroprawicę czy już raczej lewicę.

Szef PO Grzegorz Schetyna.
Szef PO Grzegorz Schetyna. (East News)
bDyCQsth

Prawicową część elektoratu coraz mocniej przejmuje Prawo i Sprawiedliwość. Część polityków twierdzi, że aby znaleźć swoje miejsce na scenie politycznej, Platforma Obywatelska zaczyna więc skręcać w lewo. - Gratulacje dla Grzegorza Schetyny, bo buduje nową, progresywną lewicę - mówił po prezentacji liderów list wyborczych Koalicji Obywatelskiej prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Polityk zwrócił uwagę, że na listach Platformy jest coraz więcej byłych działaczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz liderka lewicowej Inicjatywy Polskiej Barbara Nowacka. Kilka miesięcy temu - w wyborach do Europarlamentu - politycy PO startowali nawet ze wspólnych list z byłymi "twarzami" PZPR - takimi jak Leszek Miller czy Włodzimierz Cimoszewicz.

bDyCQstj

- To radykalny skręt PO w lewo, o którym świadczą nie tylko transfery, ale też wzięcie na pokład partii Zieloni, która wprost opowiada się za legalizacją tzw. małżeństw homoseksualnych czy eutanazją. Towarzyszy temu wzięcie 2-3 byłych konserwatystów, którzy będą pełnić niewdzięczną rolę kwiatków do kożucha - mówił z kolei o listach PO eurodeputowany PiS, Adam Bielan.

A jak światopogląd Platformy oceniają Polacy? W badaniu przeprowadzonym przez SW Research dla portalu rp.pl aż 40,8 proc. ankietowanych stwierdziło, że nie ma zdania w tej sprawie. Drugą największą grupą byli ci, którzy postrzegają Platformę jako partię lewicową - 23,7 proc. Nieco mniej - 22,3 - stwierdziło w sondażu, że ugrupowanie Grzegorza Schetyny to partia liberalna. Najmniejsza grupa badanych wskazała na PO jako centroprawicę - 13,1 proc.

Zobacz także: Zobacz także: Czarzasty nazwał PO "paradą oszustów". Joanna Mucha: niepotrzebne słowa
bDyCQstp

Źródło: rp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDyCQstK
KOMENTARZE
(103)
wyborca
rok temu
" Kilka miesięcy temu - w wyborach do Europarlamentu - politycy PO startowali nawet ze wspólnych list z byłymi "twarzami" PZPR - takimi jak Leszek Miller czy Włodzimierz Cimoszewicz." Sądzę, że takim postępowaniem kompletnie stracili twarz. Kumają się z każdą opcją polityczną, aby tylko poprawić wynik wyborczy, nawet ze skompromitowanymi ludźmi z ex PZPR...
guy
rok temu
teczowi zatopia Po
ALVARO
rok temu
PIS RZĄDZI :)
bDyCQstL
Lila
rok temu
Faryzeuszom dziękujemy...
Oszustwo
rok temu
Nigdy więcej PO !!!
Najnowsze komentarze (103)
prawda
rok temu
A ja zawsze twierdziłem i twierdzę że to sekta przestępcza która powinna jak najszybciej być zdelegalizowana a jej członkowie siedzieć w więzieniach za okradanie Polski i Polaków....
maq
rok temu
Komuś się pomieszały pojęcia. To, że się ktoś skumał z kościołem to nie znaczy że jest prawicą. Nawet SLD nie jest w stanie walczyć na rozdawnictwo z PIS, a jeśli chodzi o podejście do prawa, PIS to czysta komuna jak za Jaruzelskiego. Pan Piotrowicz pilnuje stołków dla resztówki z PZPR. Więc na prawicy zostaje tylko PO i JKM z konfederacją.
Dno
rok temu
PO to DNO tak jak i O2
fak
rok temu
Sitwa PO to totalne dno. POKOt przyzwoitości i wiarygodności. Ch.d.i kolesiów kupa!
DNO I CZARNA ...
rok temu
już dawno powinni być zdelegalizowani dla dobra RP i POLAKÓW
camer
rok temu
Szrek-tyna glupol obciachowy zgred
Log
rok temu
Teraz tylko PIS i Konfederacja dla sprawowania funkcji kontrolnych!
PO
rok temu
To już zombnie podobnie jak PSL!
bDyCQstD
jurand
rok temu
Po PO. Nie chcę ich znać. Powinni wyemigrować z tego kraju wraz z PIS.
x
rok temu
kretacze, wichrzyciele, nieroby= PełOsie
Samuel
rok temu
Schetyna to chłop na zasadzie Leppera,tyle że ten drugi coś dla Polski i Polaków chciał i robił!!!Pierwszy natomiast pragnie dożyć do emerytury za wszelką cenę,nic nie robiąc.Że nikt go z tego stołka nie zepchnął?Widocznie im wszystkim dobrze.
słowik .
rok temu
Dla nich nie ważne do której grupy partyjnej należą ,najważniejsze by utrzymać się na stołkach , następnie zadbać o całkowitą bezkarność i następnie "ciężko i uczciwie " pracować nad zdobyciem majątku .
Mario
rok temu
Po-Pis to jedna rodzina, jedna i druga to sprzedajna.. wiecie o co chodzi.
widzę przecie...
rok temu
PO jest jak kiedyś AWS.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić