REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Bartosz Goluch22.05.19 (07:47)

Sondaż prezydencki. Duda ze sporą przewagą nad Tuskiem

Według sondażu przeprowadzonego przez Kantar na zlecenie "Gazety Wyborczej", Andrzej Duda jest wyraźnym liderem wyścigu po fotel prezydencki. Kilkanaście pkt proc. za nim plasuje się Donald Tusk. Pozostali kandydaci pozostają daleko w tyle.
East News

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się dziś, Andrzej Duda mógłby liczyć na 41 proc. poparcia. Donald Tusk zdobyłby natomiast 27 proc. głosów. Barierę 10 proc. przekroczyłby również Robert Biedroń (11 proc.).

REKLAMA

Na kolejnych miejscach plasują się Paweł Kukiz (7 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (6 proc.), Janusz Korwin-Mikke (5 proc.) i Adrian Zandberg (1 proc.). 2 proc. badanych nie wie na kogo odda swój głos w wyborach prezydenckich.

WP.PL

Gdyby doszło do drugiej tury wyborów, Duda utrzymałby bezpieczną przewagę nad Tuskiem. Kandydat PiS uzyskałby w niej 55 proc. głosów, a przewodniczący Rady Europejskiej 44 proc.

Kantar zapytał Polaków również o to, czy powrót Tuska do polskiej polityki wpłynąłby na szanse opozycji w wyborach parlamentarnych. 36 proc. badanych uważa, że nie uległyby one zmianie. 35 proc. respondentów twierdzi, że zwiększyłby szanse opozycji na zdobycie władzy. 17 proc. jest przeciwnego zdania, a wyrobionej opinii w tej kwestii nie ma 8 proc. biorących udział w badaniu.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Zobacz także: Ziobro ostrzega przed Tuskiem: nie ufam mu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij