Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Mejza
|

SOP. Kolizja dwóch limuzyn w sierpniu. W jednej miał jechać prezydent Andrzej Duda

17
Podziel się:

Pod koniec sierpnia doszło w Krakowie do stłuczki z udziałem dwóch limuzyn Służby Ochrony Państwa. Jeden z samochodów uderzył w drugi, w którym, jak podają media, miał jechać prezydent Andrzej Duda.

Limuzyny SOP w Krakowie. Zdjęcie ilustracyjne.
Limuzyny SOP w Krakowie. Zdjęcie ilustracyjne. (Forum)

O zdarzeniu poinformował portal tvn24.pl. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie potwierdza, czy w kolizji brał udział prezydent. W odpowiedzi na pytanie dziennikarzy resort odpowiedział, że "sytuacja nie miała wpływu na bezpieczeństwo osób ochranianych".

Służby prasowe MSWiA potwierdziły, że do stłuczki doszło 28 sierpnia. "Podczas zatrzymania kolumny SOP na skrzyżowaniu przed sygnalizatorem, doszło do nieznacznego naruszenia zderzaka jednego z pojazdów, drugi pojazd nie posiadał żadnych uszkodzeń" - napisał wydział prasowy resortu.

Według rozmówców zbliżonych do Służby Ochrony Państwa, na których powołuje się portal, w formacji brakuje odpowiedniej liczby doświadczonych kierowców. Informator podaje, że niewiele zmieniło się w tym względzie po objęciu funkcji koordynatora SOP przez majora Pawła Olszewskiego w czerwcu tego roku.

Zobacz także: Zobacz też: Obrady Sejmu przełożone. Sellin unika deklaracji

- Wciąż jeździ w grupach ochronnych młodzież i cały czas zdarzają się stłuczki. Jedyna różnica polega na tym, że teraz te stłuczki są lepiej ukrywane i nie wychodzą na jaw - wyjaśnia rozmówca tvn24.pl. Tak miało być i w tym przypadku, kiedy pod koniec sierpnia w Krakowie w tył samochodu głównego, czyli Audi A8 z prezydentem na pokładzie, uderzył drugi ochronny samochód.

Źródło: tvn24.pl

KOMENTARZE
(17)
Mietek
3 lata temu
Czy kierowcy byli trzeźwi?
Poli
3 lata temu
Płacą z naszej kasy więc im nie zależy, zderzak do A8 to koszt ponad 10 tys
rex
3 lata temu
Ale afera. Na nic ważnego tego autora nie stać.
Dxzse
3 lata temu
Rozstrzelać każdego kto napada na dude bo on Duda.
Edit
3 lata temu
Jacy politycy tacy ochroniarze i kierowcy. Cała Polska.
rrrrrrrrrrr
3 lata temu
pierdoły piszecie a tu tyle ważnych spraw, upadek przekazu wiedzy
Gal Anonim
3 lata temu
Jak się likwiduje BOR i zwalnia się doświadczonych ludzi, a do nowej formacji przyjmuje się nowicjuszy, to co chwila będzie jakaś kolizja albo wypadek.
abp Zaraza Ję...
3 lata temu
To na pewno wina Tuska i atak na kościół i państwo polskie. Totalna opozycja ima się różnych sposobów żeby wygrać wybory. Wielki władca Polski Władysław Łokietek II vel Jarosław Kaczyński (wg. Lichockiej) wypowie wojnę wszystkim Polakom a obok siebie na tronie usadzi bratanicą zawsze dziwewicę
Brawo Jarek!
3 lata temu
Ukrywają, bo to są stłuczki wstydu i niekompetencji.
wPISdu
3 lata temu
Amatorka Pisowska
1,2....
3 lata temu
Parafrazując wypowiedź p.Karczewskiego...zacznijcie się uczyć kierowcy z SOP,zamiast stłuczki popełniać na koszt SUWERENA.....nauka,a potem za kółko samochodu...oni nie strajkują, tylko FATALNIE wykonują pracę za duże pieniądze i nie dla idei....
Rafik
3 lata temu
Jak w Koreii tuszowanie i ukrywanie
Furman z pisa
3 lata temu
Toc to za kase podatnika.. Kto by sie przejmowal???
Fart
3 lata temu
Standard juz nie dziwi nic...liscie zielone niech nalepja
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić