Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Sosnowiec. Napisy "Chwała Kaczyńskiemu za 500 plus” w miejskim parku

76
Podziel się

Na sosnowieckich Stawikach pojawiły się napisy chwalące program społeczny Prawa i Sprawiedliwości. O sprawie poinformował na Twitterze prezydent miasta Arkadiusz Chęciński.

Sosnowiec: napisy w miejskim parku
Sosnowiec: napisy w miejskim parku (Twitter.com/Arkadiusz Chęciński)
bETYwDnV

Duże litery namalowane czerwoną farbą pojawiły się w czterech miejscach. "Polityka centralna sięgnęła bruku, a sprzątać muszą samorządy z mieszkańcami" napisał rozgoryczony Chęciński. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" prezydent Sosnowca poinformował, że wandalskie napisy zostały już usunięte.

- Ktoś, kto chciał pochwalić prezesa partii rządzącej za program 500 plus, najwyraźniej nie pomyślał o tym, że znacznie więcej będzie kosztowało usunięcie napisów - mówił "Wyborczej" Chęciński. - To dewastacja, a za usunięcie po niej śladów zapłacą tak naprawdę mieszkańcy Sosnowca - dodał.

bETYwDnX

- Zwróciliśmy się do służb o zabezpieczenie monitoringu. Podzielimy się nagraniem na Facebooku - mówił z kolei portalowi naTemat rzecznik prezydenta, Rafał Łysy. Poinformował także, że część z nagrań została już przejrzana, jednak nie zauważono na nich sprawcy.

Zobacz także: Zobacz także: Strajk nauczycieli. Michał Kamiński staje w obronie Agaty Kornhauser-Dudy

Kolejna sytuacja

Pod koniec marca czerwoną farbą zdewastowano także park w Dąbrowie Górniczej. Kilka miesięcy wcześniej został on gruntownie odnowiony. Nieznany sprawca na chodniku napisał m.in. "Żydzi z TVN z kłócili Polaków".

bETYwDod

Równie emocjonalnie zareagował wtedy włodarz miasta, Marcin Bazylak. Samorządowiec na Facebooku napisał, że "po raz kolejny czuje złość po zdjęciach bazgrołów jakiegoś analfabety". Bazylak zaapelował do mieszkańców, aby skontaktowali się ze służbami jeśli znają sprawcę. "Dopilnuję, aby autorzy tych wpisów ponieśli konsekwencje i odczuli finansowe skutki ich usunięcia" - napisał prezydent Dąbrowy Górniczej.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

bETYwDoe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETYwDoy
KOMENTARZE
(76)
ada
3 lata temu
jak mogli tak podziękowali Kaczyńskiemu za danie ludziom pieniędzy.
Marek
3 lata temu
To pierwsze slowo prawda i drugie tez
alkoholik
3 lata temu
O dzięki ci za 500+ :)
bETYwDoz
Sosnowiczanin...
3 lata temu
Po co zmywać? niech wszyscy zobaczą.Po co szukać kogoś w monitoringu. Ktoś prawdę napisał. Ja też to chwalę. Chwalę również za 13 emeryturę dla ludzi starszych. We wszystkich działaniach chwalę Pana Premiera J. Kaczyńskiego i jego Partię. Pracują dla zwykłych Polaków, nawet i dla Totalsów. Przecież też bierzecie 500 +, 13 emeryturę . Nie słyszałem by ktoś zwracał. Vivat PiS i Pan Kaczyński.
hura
3 lata temu
Będą napisy takie Kaczyński wracaj na księżyc nie chcemy 500+ tylko spokój w naszej Polsce bez PIS można żyć spokojnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A77
3 lata temu
Hehe gorole
as
3 lata temu
W sosnowcu mieszkają ciule-frajerzy
Peter
3 lata temu
Napis powinien głosić: Chwała podatnikom za 500+.
123
3 lata temu
brawo! dziękujemy za 500+
Jaki Ja
3 lata temu
Chwała Kaczyńskiemu za 500 plus i całemu Pisowi. Do końca życia będę Was chwalił po wszystkich odpustach.
vv
3 lata temu
Sosnowiec to stan umysłu
belfer
3 lata temu
a gdzie strajkujacy polewają sie wodą
zxcvb
3 lata temu
ja nie rozumię - widocznie jest dużo chętnych pracy nawet do 70 lat, niskich pensji bo wtedy pracodawcy łatwiej szantażowac, dopłacać według uznania lub w szarej strefie, zwilnienie mafii z VAT-u - fakt dziwny to kraj - wnioski nasuwają się po wpisanych wypowiedziach
bETYwDor
um
3 lata temu
Prokuratura Ziobry nie będzie ścigać za takie hasła.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić