o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Sowite nagrody w ministerstwach. Hojny Morawiecki i oszczędny Ziobro

24
Podziel się

Aż 160 mln zł wydali od początku kadencji polscy podatnicy na nagrody dla urzędników w ministerstwach. Z tego ponad dwie trzecie pochłonęły premie w resortach Witolda Waszczykowskiego i Mateusza Morawieckiego. Najmniej hojny dla swoich podwładnych był zaś Zbigniew Ziobro.

Sowite nagrody w ministerstwach. Hojny Morawiecki i oszczędny Ziobro
(East News, Stanisław Kowalczuk/East News)
bEhoMxYl

O wysokości premii w poszczególnych ministerstwach poinformował wtorkowy "Super Express".

Dlaczego jednak te urzędnikom w ogóle przysługują? Bo istnieje ustawowy obowiązek utworzenia funduszu nagród. Tak przynajmniej tłumaczą się same resorty.

Zobacz także: Jeszcze niedawno PiS zarzucał rozrzutność poprzednikom. Rok temu przeprowadził nawet audyt rządów PO-PSL
bEhoMxYn

Najwięcej, bo aż 53 mln zł na nagrody przeznaczył w ubiegłym roku Mateusz Morawiecki w Ministerstwie Finansów. Trzeba jednak przyznać, że to jeden z najliczniejszych urzędów w gabinecie Beaty Szydło. Składa się z prawie 40 departamentów i liczy aż ośmiu wiceministrów.

Niewiele mniej wydał szef polskiej dyplomacji. Witold Waszczykowski przyznał od początku kadencji 52,5 mln zł.

Jak resorty tłumaczą nagrody? Ministerstwo Rodziny na przykład utrzymuje, że "jest zaangażowane w szereg inicjatyw legislacyjnych, a także we wdrożenie przepisów prawa w różnych obszarach polityki rodzinnej i społecznej". Przykłady? 500+ czy "Za Życiem". Stąd aż 11,4 mln zł na nagrody od listopada 2015 roku.

bEhoMxYt

Na tle kolegów z rządu blado wypada natomiast Zbigniew Ziobro. U niego budżet premiowy sięgnął zaledwie 232 tys. zł, z czego najhojniej obdarowany urzędnik dostał raptem 5,5 tys. zł. Widocznie szef niespecjalnie docenił funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości.

bEhoMxYO
Źródło:
WP Finanse
KOMENTARZE
(24)
Polak L.
4 lata temu
Obecny Rząd nie kradnie, a pracuję wyjątkowo skutecznie. Mamy Rząd patriotów RP, intensywnie pracujących dla rozwoju RP i chwały Narodu Polskiego. ZASŁUŻYLI Na WIELKĄ NAGRODĘ
Piotruś
4 lata temu
Jak powiedział na Superstacji poseł Niesiołowski: Komuna kupowała ludzi wczasami pracowniczymi, talonami na samochód, meble, itp. - to cena lojalki, a PiS się nie cyka - po prostu ludziom PŁACI: za lojalność na stanowiskach, za robienie dzieci (płatności rozłożone na raty) - kasa to podstawa i wiernej ekipy, i głosów w wyborach. zaraz od Niemiec ściągną reparacje wojenne to przed wyborami wyjadą z programem 2000+, i kto z beneficjentów plusek nie zagłosuje za dojną krową? A że Niemcy w ramach odwetu wezmą swoje ziemie na wschód od Odry... No bo jak kwestionować powojenne ustalenia - to kwestionować!
karolf
4 lata temu
Rozdają pieniądze podatników i jeszcze z tego tytułu otrzymują nagrody. Brak słów!
bEhoMxYP
Gość
4 lata temu
POprzedników i tak nikt nie przebije.
Omarek
4 lata temu
Morawiecki niech nie będzie taki hojny, bo mu nie starczy na Centralny Port Lotniczy.
Sebek
4 lata temu
No to wpadliśmy z deszczu pod rynnę .
Nick
4 lata temu
Nowe slogany, a zasada dzalania wciaz ta sama. Obwiniamy poprzednkow zeby cos sie dzialo, a nastepnie klamiemy i kradniemy poki mozemy..bo potem bedzie znowu ich kolej, a potem my wrocimy i tak bez konca..
lili
4 lata temu
WIECIE KIM JA JESTEM BEATA SZYDLO
lili
4 lata temu
ZACZYNA SIE NIE LAPOWKI NIE NAGRODA TO BODZIEC MOTYWACYJNY DZIADOSTWO EMERYTOM 3 ZLOTE NA MIESIAC DAC A ONI ??????
IDA
4 lata temu
Jasne! A dla Polaków 2000 brutto wynagrodzenia!! Bezczelność!!!! Są tacy sami jak wszyscy przed nimi. Napchać się i mieć resztę gdzieś...
A to buce
4 lata temu
Przecież mówili: Ojczyznę dojną racz nam wrócić Panie, a chwalą się na okrągło, że realizują program - no to realizują, bez żenady i nie zwracając uwagi na drugi grzech główny. Tylko dlaczego naszym kosztem cholera.
luj
4 lata temu
bolszewiki okradają Polski naród.
Emi
4 lata temu
Jak za duzo złe, jak Ziobro dal malo, to nie docenil. Nalezy im sie bo nareszcie nie kradną a niektorzy naprawdę pracują
bEhoMxYH
Obatel
4 lata temu
Ooooo rządowi się należą nagrody a jak: -za poniżanie Prezydenta -za kase dla Rydzyka
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić