REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bolesław Breczko18.09.18 (08:34)

SpaceX ujawnił imię turysty, który poleci wokół Księżyca

Japoński przedsiębiorca i bilioner Yusaku Maezawa będzie pierwszym kosmicznym turystą na pokładzie rakiety BFR, który obleci Księżyc.
SpaceX

Yusaku Maezawa jest 42-letnim przedsiębiorcą z Japonii. Jest założycielem i właścicielem internetowego sklepu modowego Zozotown - największego internetowego sprzedawcy ubrań w Japonii. Z majątkiem szacowanym na 2,7 miliarda dolarów, Maezawa jest 18. najbogatszym Japończykiem.

REKLAMA

- Nie mogłem przepuścić okazji zobaczenia Księżyca z bliska - mówił Yusaku Maezawa. Japończyk planuje zabrać też ze sobą na pokład artystów reprezentujących różne dziedziny sztuki. Później stworzą dla niego unikatowe dzieła, a cały projekt będzie nazywał się #dearMoon. Maezawa już wcześniej pokazał, że jest gotowy wydać na sztukę duże sumy pieniędzy. W 2017 zapłacił 110 milionów dolarów na obraz Jean-Michel Basquiata.

Jean-Michel Basquiat i zaproszeni przez niego artyści polecą na wycieczkę wokół Księżyca na pokładzie rakiety BFR, której oficjalne tłumaczenie to Big Falcon Rocket (nawiązująca do obecnych rakiet SpaceX Falcon-9 oraz Falcon Heavy). Nie jest jeszcze skonstruowana, jej budowa ma kosztować 5 miliardów dolarów i ma się zakończyć w 2023 roku.

BFR ma być kolejną po Falcon-9 i Falcon Heavy komercyjną rakietą kosmiczną firmy SpaceX. Gdy powstanie, będzie największą rakietą jaką kiedykolwiek zbudowano i ma właśnie umożliwić podróże na Księżyc, a nawet Marsa i bardziej odległe destynacje. Oprócz wypraw kosmicznych, BFR ma także oferować usługi transportowe pomiędzy najbardziej odległymi miejscami na Ziemi (np. pomiędzy Nowym Jorkiem, a Tokio), które skrócą się z kilkunastu do kilku godzin.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij