o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Katarzyna Bogdańska
Katarzyna Bogdańska
|
aktualizacja

Spór o słowa Morawieckiego. Rozprawa w sądzie. Jest postanowienie

0
Podziel się

W poniedziałek odbyła się rozprawa, podczas której Sąd Okręgowy w Warszawie rozpoznał wniosek Platformy Obywatelskiej złożony w trybie wyborczym przeciwko Mateuszowi Morawieckiemu. Chodzi o słowa premiera do mieszkańców Świebodzina. Wniosek został oddalony.

Sąd oddalił wniosek PO przeciwko Mateuszowi Morawieckiemu
Sąd oddalił wniosek PO przeciwko Mateuszowi Morawieckiemu (eastnews)
bDYWIkSZ

Platforma Obywatelska złożyła zażalenie na decyzję Sądu Okręgowego w Warszawie. Chodzi o pozew w trybie wyborczym przeciw premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Sąd oddalił wniosek PO. Morawiecki nie musi zatem przepraszać Koalicji Obywatelskiej za słowa o drogach. Sędzia słowa premiera nazwał "chwytem retorycznym".

bDYWIkTb

O co chodziło w sporze PO - Morawiecki?

PO chodzi o słowa, które padły z ust premiera podczas spotkania z mieszkańcami Świebodzina. Morawiecki pytał jego uczestników m.in. o to, czy pamiętają "jak poprzednicy PiS mówili: budujmy mosty i drogi, a nie politykę". - Nie było ani dróg, ani mostów - skwitował premier.

- Charakteryzowali się biernością, a my musimy charakteryzować się pracowitością. Oni byli rządem pasywności, my jesteśmy rządem aktywności - przekonywał Morawiecki.

- Kłamstwa, którymi operuje nie tylko premier Morawiecki i wszyscy politycy PiS zaangażowani w tę kampanię, przekraczają nie tylko granice dobrego smaku i przyzwoitości, ale w ogóle deformują rzeczywistość i historię - ripostował szef PO Grzegorz Schetyna.

bDYWIkTh

- Nie możemy dopuścić do tego, aby w polskiej polityce wygrywały kłamstwa i populizm. Liczymy na to, że sąd zgodzi się z naszym wnioskiem. Chcemy, aby premier sprostował nieprawdziwe słowa - podkreślał w rozmowie z Wirtualną Polską sekretarz klubu parlamentarnego PO Zbigniew Konwiński.

- Apelujemy w sprawie, która bulwersuje dzisiaj Polaków, gdzie Sąd Okręgowy nie chce podjąć się rozpatrzenia naszej skargi w trybie wyborczym, która dotyczy kłamstwa wyborczego premiera Mateusza Morawieckiego. Nie godzimy się na to, by kłamstwo stało się narzędziem polityki i by miało ono wpływ na wynik wyborczy, dlatego decydowaliśmy się na proces sądowy z Mateuszem Morawieckim - tłumaczył z kolei poseł PO Mariusz Witczak.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Tragedia w Szaflarach. Zobacz jak wyglądał eksperyment procesowy
bDYWIkTC
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić