Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Tomek Orszulak
|

Spot ministerstwa jak z sensacyjnego filmu, ale w ważnej sprawie. Rusza akcja Znicz 2017

4
Podziel się:

Agresywna muzyka, zadziorne ujęcia i arcyważny przekaz. MSWiA oraz policja pokazały sport w ramach corocznej akcji przed Wszystkimi Świętymi. Problem jest poważny. W ubiegłym roku na naszych drogach zginęło 3026 osób, w tym 868 pieszych, 1544 kierujących i 614 pasażerów.

Policja ruszyła z kampanią Znicz 2017
Policja ruszyła z kampanią Znicz 2017 (PAP, Darek Delmanowicz)

Rusza akcja Znicz 2017. Policja przypomina kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków. "Brawura i bezmyślność na drodze często kończą się dramatem" - przekonywali na specjalnym spotkaniu.

Policja opublikowała dokładne dane. W 2016 roku na naszych drogach zginęło 3026 osób, w tym 868 pieszych, 1544 kierujących i 614 pasażerów. Dodano jednak, że w ostatnich latach widoczna jest poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Według MSWiA i policji to zasługa większej świadomości. Dlatego pokazano mocny spot, w którym ostrzeżono przed nadmierną jazdą.

"Wszystkich Świętych przed nami. To czas, w którym znacznie zwiększy się ruch na drogach w całym kraju. Zachowaj ostrożność! To Ty decydujesz o bezpieczeństwie swoim i innych" - czytamy w opisie na stronie policji.

Zobacz także: Zaskakujący spot MSWiA i policji. Zobacz!
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(4)
928 GT
5 lata temu
Jakiś bez sensu ten spot" Ciężko się to ogląda.... Prawda jest taka iż wypadki były, są i będą !!! Dopóki ludzie będą się poruszać po drogach. Powinniśmy dążyć do zminimalizowania zdarzeń na drogach przez remonty dróg,i dobrą infrastrukturę komunikacyjną, a nie łatanie dziur. Często ludzie giną bo w ostatniej chwili muszą zmienić pas, zjechać z drogi czy skręcić...lub ominąć dziurę w jezdni.....i dochodzi do tragedii. Alkohol może jest przyczyną wypadków ale tak samo do nich dochodzi gdy ktoś chory kaszlący/kichający siedzi za kółkiem...wtedy jest jeszcze gorzej. Ciekawe że w Niemczech, Anglii i w wielu innych krajach można się poruszać po piwie lub dwóch za kierownicą i jest o wiele spokojniej na drogach. Pozdrawiam
jan
5 lata temu
To reklama BOR-u
q1q
5 lata temu
A o jaki sport chodzi?
666
5 lata temu
w sumie to niech zapalają i tak nie ma tu nic takiego może tam jest lepiej
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić