o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

"Spotkałem ducha". Leśnik zrobił niezwykłe zdjęcia

33
Podziel się

W lasach nieopodal Borska, na południe od Jeziora Wdzydzkiego doszło do niecodziennego spotkania. Leśnik Zdobysław Czarnowski natknął się na białego daniela. Niezwykłe zwierzę udało mu się uwiecznić na zdjęciach.

Niezwykłe zwierzę sfotografował leśnik z Nadleśnictwa Kościerzyna
Niezwykłe zwierzę sfotografował leśnik z Nadleśnictwa Kościerzyna (Facebook.com, Zdobysław Czarnowski)
bDYJjeTF

"I leśnikom zdarza się przecierać oczy ze zdziwienia" - napisał autor zdjęć, które ukazały się na facebookowym profilu Nadleśnictwa Kościerzyna. Pół Polski zna leśniczego Kazka Nóżkę z bieszczadzkiego Baligrodu, który ma wyjątkowe szczęście do niedźwiedzi. Jego kolega z Pomorza Zdobysław Czarnowski również spotkał niezwykłe zwierzę.

- Byłem w pracy i spotkałem tego ducha. Łanię albinosa już spotykałem, ale białego byczka daniela jeszcze nie - powiedział leśnik, cytowany przez tvn24.pl.

bDYJjeTH

Daniel albinos

Jak dodaje Czarnowski, forma albinotyczna u danieli jest spotykana dosyć często, ale i tak jest atrakcją przyrodniczą. - Charakteryzują się dużą zmiennością ubarwienia. Mogą być osobniki białe, jak ten, albo prawie całe czarne - tłumaczy.

Zobacz także: Zobacz także: Oto jedyny znany na świecie orangutan albinos

Przed dwoma laty głośno było o łosiu albinosie, który pojawił się w okolicach szwedzkiego Värmland. Gdy pojawiły się głosy, że zwierzę trzeba odstrzelić, gdyż jest niebezpieczne, internauci szybko stanęli w jego obronie.

bDYJjeTN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYJjeUi
KOMENTARZE
(33)
leśnik
2 lata temu
nic dziwnego takich przypadków jest wiecej, zapytaj myśliwych.
Kaszuby
2 lata temu
2 lata temu też spotkaliśmy leśnego ducha w Kościerskich lasach. Rzeczywiście robi wrażenie. Piękny jest
Xxx
2 lata temu
Prawdziwy myśliwy do takiego zwierzęcia NIE STRZELI!!! Proszę poczytać dlaczego- nie strzela się do białego daniela. Zachęcam do lektury i pogłębienia swojej wiedzy- podpowiem święty Hubert, a dalej jeżeli ktoś będzie chciał to się dowie :-)
bDYJjeUj
Anuś
2 lata temu
My w Bielsku - Białej też mamy swojego Daniela albinosa, biega koło drogi i czasem daje sobie pstryknąć fotkę wygląda identycznie jak ten 😀
Leśny człowie...
2 lata temu
Gdyby tarafił na gajowego Bula też byłby żywy, bo ten poluje tylko na kaczki, w dodatku marnie strzela, dotąd upolował tylko jedną.
klimat
2 lata temu
Daniel ???? Aleś Ty się zmienił!! Nie widziałem Cię tyle lat.
Obserwator DW...
2 lata temu
Witam- białe daniele można spotkać w rejonie Piotrkowa Trybunalskiego w okolicach miejscowości Lubiaszów i Koło. Jest tam kilka sztuk tych okazów - albinosów.
leśnik
2 lata temu
Nikt nie strzeli do białego byka,rogacza ignorancie
mcgywer87
2 lata temu
Nie ma ZAdnych albinosów danieli czy jeleni to forma leucystyczna..Żaden Albinos.(Albinosi moja białą skóre.Nie Sierść.
pa
2 lata temu
A zastrzelić by go! - ogiera
Nie lubię PiS...
2 lata temu
Nic nadzwyczajnego. U ,mnie ze dwa chodzą. Nikt ich nie strzeli no jest przesąd, że przyniesie to pecha. Biały kozioł też chodził, ale dawno go nie widziałem.
Elmo
2 lata temu
Piękny, oby mu darowano życie a nie powieszono na ścianie jako kolejne trofeum.
serwis
2 lata temu
Czyli świadoma. A to super
bDYJjeUb
gość
2 lata temu
I Ci co mordują dla zabawy i satysfakcji ze znęcania się nad bezbronnymi (norowania) już przygotowują broń. Ciekawie byłoby zobaczyć takiego myśliwego bez broni polującego nocą na zwierzynę, ich wielkie majty byłyby pełne:)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić