Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Sprawa Stanisława Gawłowskiego. Zarzuty zostaną rozszerzone

0
Podziel się

Poseł PO Stanisław Gawłowski usłyszał 5 zarzutów, w tym 3 korupcyjne. Niebawem ich zakres może zostać rozszerzony. Łapówka, którą wręczył mu biznesmen Bogdan K., mogła być o 200 tys. zł większa, niż zakładano.

Stanisław Gawłowski jest sekretarzem generalnym PO
Stanisław Gawłowski jest sekretarzem generalnym PO (PAP, Marcin Bielecki)
bEUulsad

Przedsiębiorca Bogdan K. usłyszał rozszerzone zarzuty korupcyjne. Według służb mężczyzna wręczył sekretarzowi generalnemu PO Stanisławowi Gawłowskiemu 300 tys. zł. Wcześniej mówiono o 100 tys. zł.

W związku z tym trwa przygotowywanie rozszerzonych zarzutów również dla polityka Platformy, donosi RMF FM. Powstaje również kolejny wniosek do Sejmu o zgodę na pociągnięcie posła do odpowiedzialności na ich podstawie.

Sąd zdecydował, że Gawłowski spędzi w areszcie 3 miesiące. - Zebrane w sprawie dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez Stanisława G zarzucanego mu przestępstwa - powiedział w rozmowie z portalem gs.24.pl sędzia Michał Tomala z Sądu Okręgowego w Szczecinie.

bEUulsaf

"Zachodzi również uzasadniona obawa, że pozostając na wolności, Stanisław G. ostrzeże inne, nieustalone dotąd osoby. Uzgodni z nimi wspólną linię obrony w celu uniknięcia przez nie odpowiedzialności karnej albo jej zminimalizowanie" - poinformowano w komunikacie prokuratury.

Zobacz także: Zobacz także: Kamila Gasiuk-Pihowicz: odebranie immunitetu traktuję, jako próbę zastraszenia opozycji

Na poniedziałek zaplanowano nadzwyczajny zjazd PO w Szczecinie. Tematem będzie sprawa posła Gawłowskiego. Zbierze się Zarząd Krajowy partii, Zarząd Regionu i Prezydium Klubu Parlamentarnego.

bEUulsal

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej prowadził śledztwo w sprawie tzw. „afery melioracyjnej”. Kilku podejrzanych opisało mechanizm przestępstw popełnianych przez nich wspólnie z posłem. Na tej podstawie Gawłowskiemu przypisano popełnienie pięciu przestępstw, w tym trzech o charakterze korupcyjnym.

Źródło: RMF FM, WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEUulsaG
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić