o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Durman
Natalia Durman
|
aktualizacja

Sri Lanka. Wstrząsająca relacja Polaka z Katunayake

30
Podziel się

"Właśnie dowiedziałem się o ósmym wybuchu. Ofiar śmiertelnych jest już około 200, a liczba ta ciągle rośnie. Wokół kościołów leżą resztki rozczłonkowanych ciał. Sytuacja wygląda bardzo poważnie" - donosi Wirtualnej Polsce David z Katunayake na Sri Lance.

Sri Lanka. Wśród ofiar są zagraniczni turyści
Sri Lanka. Wśród ofiar są zagraniczni turyści (PAP, M.A. PUSHPA KUMARA)
bEEzcpFh

Wiadomość otrzymaliśmy na platformę dziejesie.wp.pl.

Oto całość:

"Jestem właśnie na Sri Lance, niedaleko Negombo. Władze wprowadziły tutaj stan wyjątkowy. Drogi są zablokowane. Ludzi poproszono o niewychodzenie z domów. Wyłączono media społecznościowe, nie działają popularne komunikatory. Informacje rozchodzą się poprzez linię telefoniczną, bo telewizja wprowadziła kontrolę informacji. Właśnie dowiedziałem się o ósmym wybuchu. Ofiar śmiertelnych jest już około 200, a liczba ta ciągle rośnie. Wokół kościołów leżą resztki rozczłonkowanych ciał. Sytuacja wygląda bardzo poważnie. Drogi są podobno zablokowane. Wyprowadzono na ulice wojsko".

bEEzcpFj
Zobacz także: Zobacz: Zamachy na Sri Lance. Mamy nagranie:

Sri Lanka. Coraz więcej ofiar

Rano w trzech kościołach i trzech pięciogwiazdkowych hotelach doszło jednocześnie do sześciu eksplozji, a przed południem miały miejsce kolejne dwie. Łącznie zginęło co najmniej 185 osób, a 470 zostało rannych. Bilans ofiar ciągle rośnie. Są wśród nich zagraniczni turyści.

Przyczyny tragedii na razie nie są znane. Póki co żadne ugrupowanie nie przyznało się do przeprowadzenia ataków. Rozmówca AP powiedział jednak, że prawdopodobnie co najmniej dwie z eksplozji były dziełem zamachowców samobójców.

bEEzcpFp

Ataki na Sri Lance. Oświadczenie MSZ

MSZ zaapelowało do wszystkich przebywających na Sri Lance obywateli Polski o zachowanie szczególnej ostrożności, unikanie zgromadzeń oraz stosowanie się do zaleceń miejscowych władz.

Wcześniej rzeczniczka resortu Ewa Suwara poinformowała w rozmowie z PAP, że na tę chwilę MSZ nie ma żadnej potwierdzonej informacji o Polakach poszkodowanych w serii wybuchów.

bEEzcpFq

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEzcpFK
Źródło:
dziejesie.wp.pl
KOMENTARZE
(30)
plus
rok temu
a gdzie restrykcje z powodu Corona? jacy polscy turysci? przeciez granice sa zamkniete, czy tez nie?
Radomiak
2 lata temu
Wypuscic Brejvika z pudla. Dac mu kalacha i 24 godziny na znalezienie sprawcow.
nick
2 lata temu
Mam pytanie gdzie obrońcy praw człowieka gdzie są Ci którzy tak ubolewali nad ofiarami zamachu na meczet w Nowej Zelandii gdzie oni są czemu milczą .Jestem przeciwny wszelkim środkom przemocy ale jeżeli piszę o jednym to piszę i o drugim zdarzeniu
bEEzcpFL
Romek K.
2 lata temu
Wszystkie religie mogłyby się powycinac, taka naturalna selekcja. Człowiek powinien zajmowac koncentrowac sie na szczęsliwym, komfortowym życie i nie rozpraszać się zacofanymi i jak widać zabójczymi tworami
Rav
2 lata temu
Religia muzułmańska dała wyraz swej miłości do Chrześcijan.
1986
2 lata temu
2019 rok a ludzie mordują się za religie TRAGEDIA po co to ktoś powymyślał jak każda z nich to kłamstwo
Koks
2 lata temu
Nic nie zaplaca!! Islamisci sie zemscile za to co zaszlo miesiac temu co chrzescian wybil islamistow.. Tylko ze taki chrzescian sie znakazl 1 a islmistow mordercow jest wiecej. Zaczyna sie wojna religi..
321
2 lata temu
Obserwowałem to zdarzenie. Tragedii by to nie zapobiegło, ale alarm można by wywołać. Oczywiście ciepła pogoda, przed kościołem stoją ludzie i patrzą do przodu. Tacy są ludzie i tak się patrzyło, ale ja na ulicy staram się rozglądać i takie są zalecenia. Po kolei, nie niepokojeniu przez nikogo wchodzą do kościoła z odstępem dobrze zbudowani mężczyźni z dużymi plecakami na plecach, jednakowi(brodaci?). Ludzie, mężczyźni z tyłu ich widzą.
ww2
2 lata temu
z islamem rozmawia sie napalmem i atomem !!!!!
peace
2 lata temu
Kto i dlaczego podjudza jednych przeciw drugim?
Adi
2 lata temu
Teraz chrześcijanie zamordują muzułmanów.A potem muzułmanie chrześcijan.I tak będą się zabijać w nieskończoność.
eee
2 lata temu
Bawcie się dalej w religię.
Donpol
2 lata temu
Gdzie byl Bog??
bEEzcpFD
tourist
2 lata temu
Na Sri Lance panuje buddyzm i jego skrajne organizacje zwalczaja chrzescijan i muzulmanow
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić