o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Sylwester Ruszkiewicz
Sylwester Ruszkiewicz
|
aktualizacja

Stalker Hanny Gronkiewicz - Waltz aresztowany na trzy miesiące

39
Podziel się

Sąd Rejonowy Warszawa - Mokotów podjął decyzję o aresztowaniu na 3 miesiące Mariusza G., który w ostatnim czasie uporczywie nękał byłą prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz – Waltz. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Jak ustaliła WP, podejrzany już wcześniej miał na swoim koncie konflikty z prawem.

Hanna Gronkiewicz - Waltz o nękaniu zawiadomiła policję
Hanna Gronkiewicz - Waltz o nękaniu zawiadomiła policję (PAP, Leszek Szymański)
bDRNCrBx

Tym samym sąd przychylił się do wniosku warszawskiej prokuratury, która chciała by Mariusz G. spędził najbliższe trzy miesiące w areszcie. Zdaniem śledczych, istniała uzasadniona obawa ucieczki lub ukrycia się podejrzanego; A także obawa, że podejrzany pozostając na wolności popełni przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu lub bezpieczeństwu.

Wtargnął do gabinetu na uczelni

- Mariuszowi G. przedstawiono zarzuty uporczywego nękania pokrzywdzonej poprzez m.in. nachodzenie w miejscach pracy – w Urzędzie m.st. Warszawy oraz na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, w czym wzbudził u pokrzywdzonej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia, a także pomawiania pokrzywdzonej o takie postępowanie i właściwości, które mogły poniżyć ją w opinii publicznej i narazić na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania zawodu. Podejrzany usłyszał również zarzut kierowania wobec pokrzywdzonej gróźb karalnych – informuje Wirtualną Polskę rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej Łukasz Łapczyński. Do zatrzymania doszło 27 stycznia w niedzielę. Grozi mu łącznie do 3 lat pozbawienia wolności.

Dostała policyjną ochronę

Chodzi o głośną sprawę sprzed kilku dni. W programie „Tłit” Wirtualnej Polski Gronkiewicz – Waltz ujawniła, że miała nieprzyjemny incydent na uczelni. Podczas jej profesorskiego dyżuru, do gabinetu wtargnął nieznajomy mężczyzna, który zaczął jej grozić. O zdarzeniu polityk Platformy poinformowała stołeczną policję, a także zaapelowała do szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego. - Napiszę list do ministra Brudzińskiego, aby mi ochronę tymczasową przydzielił. Liczę, że państwo stanie na wysokości zadania. 25 lat Polsce służyłam. Myślę, że mam do tego prawo, żeby na jakiś czas dać mi ochronę - deklarowała. Po apelu, minister przyznał byłej prezydent stolicy policyjną ochronę. A funkcjonariusze wszczęli dochodzenie w sprawie.

bDRNCrBz

- Podejrzany nie przyznał się do stawianych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia. W sprawie zachodzi konieczność wykonania szeregu czynności procesowych, w tym przeprowadzenia badań sądowo – psychiatrycznych podejrzanego – dodaje Łukasz Łapczyński z prokuratury w Warszawie. Mariusz G. ma 34 lata, jest mieszkańcem Warszawy.

Zobacz także: Zobacz także: Hanna Gronkiewicz-Waltz ujawnia: napiszę do Brudzińskiego ws. ochrony

Jak ustaliła Wirtualna Polska, ten sam Mariusz G. juz wcześniej miał kłopoty z prawem. W 2016 był zatrzymany w sprawie fałszywego alarmu przeciwpożarowego. Postępowanie wówczas prowadził Sąd Rejonowy Warszawa - Śródmieście. A w tym samym roku, zatrzymano go w związku z fałszywym alarmem bombowym w hotelu w Małopolsce. - W obu przypadkach postępowania umorzono z uwagi na jego niepoczytalność. Do sprawy krakowskiej miał dozór policyjny 2 razy w tygodniu. Wielokrotnie legitymowany na terenie Warszawy - mówi nam jeden ze śledczych znających kulisy sprawy.

bDRNCrBF

To drugi w ostatnim czasie taki przypadek dotyczący Hanny Gronkiewicz - Waltz. Kilka dni temu ujawniliśmy, że groźby pod adresem polityk Platformy kierował również 63 - letni Tadeusz W., mieszkaniec Skarżyska - Kamiennej. Za swoje groźby stanie przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDRNCrCa
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(39)
Bruce Lee
2 lata temu
Dlaczego Panie Ziobro ta pani jeszcze nie siedzi w areszcie???. Przecież to jest jakaś paranoja, zamykacie zwykłych ludzi z pomówienia a to Co?. Ma Haki na was?.
antykomer
2 lata temu
Tyle tych komisji i oskarżej pani Waltz za reprywatyzacje a ona na wolności? Po co więc ta szopka była? Po co te komisje w ogóle jak później mało kto albo nikt za to nie odpowiada.
Gość 87
2 lata temu
Ale ci ludzie są. Wystarczy go pozbawić dachu nad głową i już się piekli jakby nie wiem co. I nęka wybranych.
bDRNCrCb
budowlaniec
2 lata temu
T GW nie siedzi, zdziwiony jestem
Antek
2 lata temu
Walcuwna 25 lat niszczczylas Polskę grabilas prymitywno kobieto
Najnowsze komentarze (39)
Bulson
2 lata temu
Polski wymiar sprawiedliwości zawsze w obronie przestępców.
vvv
2 lata temu
żydy modą nękać Polaków Polak żyda NE NADA. Tak przewiduje żydowska konstytucja.
Milicyjny pie...
2 lata temu
Czy stalkerzy Magdaleny Ogórek też będą siedzieć? Powinni !!
Han Sklo
2 lata temu
A już się ucieszyłam - myślałam, ze Hanka.
bremen
2 lata temu
prawo jest dla nich nie dla kowalskiego moja znajoma jest nękana telefonami wyzwiskami i straszeniem ze podpali dom i jest nadal na wolności to kogo chroni prawo
wyborca Wiosn...
2 lata temu
Niech bufetowa nie prowokuje, ma szmalu tyle,że może zatrudnić Scerbe,lub Fanfarona.
O
2 lata temu
Polsce służyła??? Brzmi jakby robiła wszystko za darmo...
dzięcioł
2 lata temu
Ochronę powinni otrzymywać uczciwi ,porządni ludzie a nie przestępcy .
bDRNCrBT
dzięcioł
2 lata temu
Ją poniża nie nachodzący facet ale złodziejskie afery .
dzięcioł
2 lata temu
A czemu taka osoba wraz z rodziną jeszcze nie siedzi za dokonane przekręty .Czy zawsze obcokrajowcy są bezkarni ?.
Gość
2 lata temu
Aferzyści na miliony chodzą na wolności a za batonika i pomówienie już siedzi 3 miesiace. Boże coś Polskę.
Gość
2 lata temu
Do redakcji- czytacie komentarze? Są jednoznaczne. Ludzie nie są aż tak głupi, jak się wam wydaje ;-)))
xjzl
2 lata temu
Tę perfidną złodziejke aresztować natychmiast i jej majątek tkaże ukryty u krewnych i w klanie wspólwyznawców skonfiskować
po-lityk
2 lata temu
Jak ją jedną ktoś nęka musi siedzieć - jak ona NĘKAŁA biednych lokatorów przez tyle lat to wszystko w po-rządku . O jakie mamy organa po-ścigania .
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić