o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Durman
Natalia Durman
|
aktualizacja

Stanowcza reakcja na decyzję Dudy. "Absurd"

77
Podziel się

- To zachęcie do fałszerstw wyborczych - stwierdził poseł PO Borys Budka, komentując decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o podpisaniu nowelizacji Kodeksu wyborczego. Były minister sprawiedliwości zapowiedział, że partia zorganizuje zespoły, które w każdej komisji będą "patrzeć władzy na ręce".

Postulaty Andrzeja Dudy miały znaleźć odzwierciedlenie w ustawie
Postulaty Andrzeja Dudy miały znaleźć odzwierciedlenie w ustawie (Agencja Gazeta)
bEKvWcmZ

O tym, że prezydent podpisze nowelizację Kodeksu wyborczego poinformował we wtorek zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Nowe rozwiązania przewidują m.in. dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, pozostawienia JOW-ów w gminach do 20 tys. mieszkańców oraz wydłużenie kadencji w samorządach z 4 do 5 lat.

Budka skomentował decyzję prezydenta na antenie radia TOK FM. Zwrócił uwagę na trzy kwestie. - To zachęcenie do fałszerstw wyborczych. Ktoś, kto dostanie kartę po zagłosowaniu na Budkę, może zamazać krzyżyk, postawić na Kaczyńskiego, i głos będzie ważny - alarmował. Dlatego, jak podkreślił, PO już organizuje osoby, które będą w każdej komisji "patrzeć władzy na ręcę".

Drugie absurdalne rozwiązanie, w ocenie Budki, to wydanie na wybory dwa razy więcej pieniędzy. Trzecie: wybory ma organizować - jak mówił poseł - "partyjny funkcjonariusz", Joachim Brudziński. - PiS nagradza wiernych funkcjonariuszy tym, że będą kontrolować wybory. Do tej pory robiła to PKW i samorządowcy - podkreślił.

bEKvWcnb

Kadencja obecnej Państwowej Komisji Wyborczej wygaśnie po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Zostanie ona obsadzona zgodnie z nowymi przepisami: siedmiu na dziewięciu jej członków ma być powoływanych przez Sejm, a nie - jak do tej pory - delegowanych przez Trybunał Konstytucyjny, Naczelny Sąd Administracyjny i Sąd Najwyższy.

- Jestem zawiedziony. Kodeks prowadzi do upartyjnienia wyborów samorządowych. Szkoda, że prezydent tego nie zobaczył. Ułożył się z PiS za większe perogatywy w polityce zagranicznej - mówił w TOK FM kandydat PO na prezydenta Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Prezydencki minister Paweł Mucha podkreślał we wtorek, że Andrzej Duda na etapie prac parlamentarnych wskazywał swoje wątpliwości i zastrzeżenia do nowelizacji prawa wyborczego, ale jego postulaty znalazły odzwierciedlenie w ustawie. Jak zaznaczył, efektem porozumienia prezydenta z większością parlamentarną w tym zakresie jest m.in. kwestia przywrócenia możliwości głosowania korespondencyjnego przez osoby niepełnosprawne.

bEKvWcnC
KOMENTARZE
(77)
EB+
4 lata temu
Opozycja jak chce się patrzeć to niech się patrzy oni i tak nie mają nic do roboty.
Polak
4 lata temu
Podjął decyzję...on? Ahahahhaha
asd
4 lata temu
Kultura Troli pilnie poszukiwana
bEKvWcnD
psiaczek i ki...
4 lata temu
Strażnik prawa ma pełne gacie .....tak się boi o fotelik i limuzynę. Szkoda gadać to jest obciach , czy nie mądrych , obiektywnych ludzi wokół Niego. Straszne tak się kundlić !!! za przeproszeniem wszystkich kundelków !!!
Kartofel
4 lata temu
Co ten kartofel robi na tle flagi europejskiej.
bremen
4 lata temu
a kto będzie głosował na Budkę wolne żarty
greg
4 lata temu
... Pan współczesny Gomółka kontestuje wszystkie reformy w Państwie. Miał 8 lat czasu ze swą ferajną na "po"głębione reformy; czas został zmarnowany.
draka
4 lata temu
Przepraszam bardzo - co to jest budka? To coś ważnego?
lll
4 lata temu
przytyl
eliza
4 lata temu
powinien byc tylko jeden znaczek na karcie jesli ktos przychodzi glosowac to ma wybranego kandydata i jest zdecydowany przeciez. jesli jednak by sie pomylil to przychodzi po nowa karte a ta niedobra kasuje przy pobieraniu nowej w niszczarce np lub przedziera zeby nie mogli jej uznac za wazna.
ten równy
4 lata temu
"Prezes" kraju w którym żyją ; równi i równiejsi . Oczywiście po stronie równiejszych .
mazowieckie
4 lata temu
Ja się cieszę z ograniczenia rządów wójtów do dwóch kadencji. W mojej gminie siedział taki blisko 20 lat i gdyby nie zapił się na śmierć siedziałby jeszcze 30. O korupcji już nawet nie wspomnę i fałszerstwach wyborów samorządowych przez psl.
GOść
4 lata temu
Dlaczego ty głąbie trzymasz te idiotyczne wypowiedzi na górze do tego blokada głosowania ??????
bEKvWcnv
GOść
4 lata temu
Dlaczego ty głąbie trzymasz te wypowiedzi na górze i blokujesz głosowanie ?????
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić