REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski18.06.19 (13:34)

Statki Korei Północnej wtargnęły na wody Japonii. Szybka reakcja

Kilkaset kutrów z Korei Północnej przepędziła w ostatnich tygodniach straż wybrzeża w Japonii. Na łodziach przebywali kłusownicy, którzy przypłynęli z kraju Kim Dzong Una na nielegalny połów ryb i kałamarnic.
Japan Coast Guard / East News

Od maja Japonia przegoniła w sumie ponad 300 łodzi z Korei Północnej. Północnokoreańskie jednostki naruszyły wyłączną strefę ekonomiczną Japonii w pobliżu Yamatotai. Przeciwko 50 łodziom, których załogi ignorowały ostrzeżenia, Japończycy użyli znajdujących się na ich statkach armatek wodnych.

Japonia udostępniła zdjęcia. Na jednym z nich widać kilkuosobową północnokoreańską załogę na drewnianej łodzi. Chwilę wcześniej Japończycy spryskali załogę wodą z armatki.

REKLAMA

Korea Północna coraz częściej decyduje się na nielegalny połów. Eksperci twierdzą, że może to mieć związek z coraz większym głodem, jaki panuje w tym kraju. Sugerują, że pogarszająca się sytuacja żywieniowa zmusza kłusowników do podejmowania coraz bardziej ryzykownych wypraw i wypływania dalej niż zwykle.

Zobacz też: Kiedy twoim szefem jest Kim Dzong Un

Japonia postanowiła działać. W odpowiedzi na powtarzające się zachowanie Korei Północnej zwiększyła liczbę patroli w okolicach Yamatotai. Ma nadzieję, że dzięki temu uda się powstrzymać kłusowników.

Przybywa "łodzi duchów". Władze twierdzą, że zniszczone i opuszczone drewniane łodzie, które woda coraz częściej wyrzuca na japońskie wybrzeże, należały właśnie do kłusowników z Korei Północnej. Podejrzewają, że załogi tych łodzi zginęły w wyniku wypadków, do których mogły się przyczynić np. złe warunki na morzu.

Japan Coast Guard / East News
Łódź kłusowników z Korei Północnej

Liczba jest rekordowa. W ubiegłym roku woda wyrzuciła na brzeg w północnych rejonach Japonii 225 opuszczonych łodzi. To przeszło dwa razy więcej niż w poprzednich latach – informuje Associated Press.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij