Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dominika Czerniszewska18.06.19 (09:47)

Stewardesa uderzyła głową w sufit. Pasażerowie poparzeni

W niedzielę samolot linii ALK Airlines lecący z Prisztiny do Bazylei wpadł w silne turbulencje. Jedna z pasażerek zarejestrowała to dramatyczne wydarzenie.
Youtube.com

Podczas lotu z Kosowa do Szwajcarii samolot linii ALK Airlines wpadł w silne turbulencje. W chwili zdarzenia stewardesa szła z wózkiem, który zawierał przekąski oraz gorące napoje dla pasażerów.

Gwałtowne zawirowania spowodowały, że kobieta uderzyła głową o sufit samolotu, a wyposażenie wózka rozsypało się po pokładzie. Wrzątek z czajnika poparzył kilku podróżnych.

REKLAMA

Jedna z uczestniczek rejsu Mirjeta Basha uwieczniła ten moment. Na nagraniu słychać krzyki pasażerów, pilota, który próbuje uspokoić ich przez interkom oraz modlącą się kobietę, na którą wylewa się woda.

Autorka materiału powiedziała, że turbulencje zaczęły się 30 min. po starcie i trwały co najmniej pięć minut. "Ludzie zaczęli krzyczeć i płakać. Stewardesa razem z wózkiem poleciała pod sufit. Wokół latały kubki, niektóre z gorącą wodą" - tłumaczyła.

Po wylądowaniu w Bazylei jej mąż wraz z dziewięcioma innymi rannymi pasażerami został przewieziony do szpitala. W brytyjskich mediach przyznała, że personel pokładowy zachował się bardzo profesjonalnie.

Chociaż turbulencje są przerażające oraz stanowią najczęstszą przyczynę obrażeń w samolotach, nie uważa się ich za poważne zagrożenie życia. Maszyny zaprojektowane są tak, aby wytrzymać nacisk wiatru. Szanse na uszkodzenie skrzydeł w turbulencjach są wręcz znikome.

Źródło: dailymail.co.uk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wakacje 2019. Oto najpopularniejsze kierunki tego lata

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij