Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Patyk
Mateusz Patyk
|
aktualizacja

"Stop pedofilom w sutannach". Na moście Gdańskim zawisły kukły ministrantów

46
Podziel się

W poniedziałek rano na przystanku Most Gdański w Warszawie pojawiła się kontrowersyjna instalacja. Z barierek zwisają kukły będące symbolem molestowanych przez księży ministrantów. Kierowcy jadący Wisłostradą mogą natomiast przeczytać baner o treści: "Stop pedofilom w sutannach".

Jedna z powieszonych postaci ma reprezentować 14-letniego Adama, ofiarę molestowania księdza
Jedna z powieszonych postaci ma reprezentować 14-letniego Adama, ofiarę molestowania księdza (Agencja Gazeta, Maciek Jazwiecki)
bETaLiwR

Tajemnicze figury mające przedstawiać ministrantów zostały powieszone około 5:30 nad ranem. Jadący do pracy pasażerowie komunikacji miejskiej z zaciekawieniem i niedowierzaniem patrzyli na cztery postaci ubrane w komże z balonami zamiast głów.

Każda z nich na piersiach ma zawieszone kartony z imieniem, wiekiem i dopiskiem "ofiara księdza". Całość dopełnia baner zawieszony na moście Gdańskim: "Stop pedofilom w sutannach".

- Pokrzywdzeni chcą być zauważeni. Chodzi o nacisk na opinię publiczną, bo to nie jest marginalny problem. Myślę, że w skali Polski to są tysiące pokrzywdzonych. Kościół stosuje w tym temacie politykę milczenia, a to powoduje eskalację takich oznak niezadowolenia - mówi Artur Nowak, adwokat i autor książki "Żeby nie było zgorszenia. Ofiary mają głos".

bETaLiwT

Wideo z miejsca, w którym znajduje się instalacja z kukłami, umieścił na swoim profilu portal OKO.press. Nie wiadomo jednak, czy pokazane na nagraniu osoby to autorzy happeningu.

bETaLiwZ

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Spalił kukłę Petru, startuje z listy PiS. Tomasz Poręba: przeprosił

bETaLixu
KOMENTARZE
(46)
daliscie im w...
3 lata temu
stop konkordatowi!!!! to im zamknie droge do religizacji spoleczenstwa i wymuszania nienaleznych praw!!! stop kościołowi! wracac do katechez w kosciele. zdrowe dzieci, zdrowa szkola jak ktos chce wolna wola ale wara od dzieci bo jak mi bog swidkiem nie recze za siebie
jj
3 lata temu
Skoro to chłopcy, to powinien być napis "stop gejom w sutannach". Przecież wiadomo, że 40% gejów to pedofile. A napis "Adam lat 14" nie wyczerpuje definicji pedofilii. Z pedofilią mamy do czynienia, gdy dziecko ma max 12 lat.
Invader7
3 lata temu
Gdzie są ojcowie molestowanych dzieci? Gdzie są bracia, kuzyni? Czy polscy mężczyźni nie potrafią zemścić się na bandytach gwałcących ich dzieci?
bETaLixv
KOmentator
3 lata temu
Na ministrantow ida tylko ci, co chca byc gwalceni przez ksiezy. Gdyby bylo inaczej, nie lezliby do kosciola i nie zostawaliby ministrantami. Nikt normalny nie jest ministrantem. a potem to placz i narzekanie. Zamiast do kosciola, niech idzie z dziewczyna na randke. Wtedy nie bedzie miec pretenmsji do ksiedza.
bartaas
3 lata temu
Należy też mówić głośno o biciu dzieci przez rodziców nie bądźmy obojętni na to
nina
3 lata temu
promujcie dalej homoseksualizm to i pedefilów będzie coraz więcej. Czy nikt nie widzi że te dwa zjawiska idą w parze?
tuadam
3 lata temu
Nie bronie księży zboczeńców ale czy ktoś może mi przypomnieć ilu wśród złapanych poprzez prowokacje było księży ? Ja nie pamiętam ale może ktoś mi przypomni ? Może również podyskutujemy o zawodach tych, którzy zostali złapani przez "łowców pedofili" ? Cisza ? Dlaczegóż to ?
rydzio
3 lata temu
piękna akcja. Proszę o więcej takich akcji w całym kraju.
admini
3 lata temu
link do tego artykułu został przesłany do prokuratury niech sie do tego odniesie
X
3 lata temu
Oczywiście, że pedofilię należy powstrzymać. ALE czy występuje ona tylko w kościele? I czy występuje tak często, by piętnować całą religię? I dlaczego dopiero dziś - gdy rządzi katolicka partia - a nie np. 2 lata temu? Dlaczego ludzie, którzy tak zaciekle bronią żydów i islamistów, bez pardonu jadą po katolikach? I dlaczego nikt nie zauważa, że wami manipulują ???
Lala
3 lata temu
tylko w sutannach? Dlaczego nie zaczepicie dziennikarzy? zobaczcie wreszcie co dzieje się w ich świecie... W sutannach nadal jest to dużo mniejszy odsetek od innych przypadków
Hjjkk
3 lata temu
Zaczęto mówić o tym , Kościół misi się zreformować i oczyscic
Jozef
3 lata temu
Szkodza ze tylko mowi sie wyborczo o ksiezach, a co z LUDZMI innych branz zycia ,ktory takze maja wplyw I chca ksztaltowac opinie spoleczna
bETaLixn
Krak
3 lata temu
No to wreszcie zdecydujecie się, czy jesteście przeciwko pedofilii(no bo stawaliscie w obronie Polańskiego) czy przeciwko homoseksualistom, za których wojujecie na marszach równości( bo mężczyźni molestowali przecież chłopców). No i wychodzi, że tak naprawdę to jesteście wyłącznie przeciw Kościołowi. Smutna ta hipokryzja.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić