Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
aktualizacja

Strajk Kobiet przed Sejmem. Jednoznaczne stanowisko grupy Ponton

8
Podziel się:

15 października w Sejmie odczytano projekt ustawy, której jednym z założeń jest skazywanie na 3 lata więzienia edukatorów seksualnych. PiS poszło o krok dalej – proponuje nawet 5 lat. W odpowiedzi Strajk Kobiet przyszykował demonstracje w całej Polsce. A Grupa Ponton wydała oświadczenie.

Sejm wysłuchał czytania projektu ustawy "Stop Pedofilii"
Sejm wysłuchał czytania projektu ustawy "Stop Pedofilii" (East News)

"Widzimy się jutro przed Sejmem! Nie pozwolimy się zastraszyć i nie pozostawimy młodzieży samej w jej troskach i problemach. Ale potrzebujemy Waszego wsparcia! Wyraźcie swój sprzeciw wobec absurdalnej ustawy, wedle której za naszą ciężką pracę grozić nam będzie wieloletnie więzienie! Pokażcie, że wspieracie edukację seksualną i młode osoby, które jej tak bardzo potrzebują! – pisali na Facebooku edukatorzy seksualni z Grupy Ponton.

Prawo i Sprawiedliwość popiera projekt obywatelski "Stop pedofilii". Zgodnie z nim karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat trzech będzie podlegał ten, "kto publicznie propaguje lub pochwala podejmowanie przez dzieci obcowania płciowego". Proponowane zmiany obejmują kary również za prowadzenie edukacji seksualnej w szkołach, jeśli do edukacji seksualnej dojdzie bez zgody rodziców małoletnich uczniów. Poza nauczycielami projekt uderzyć może m.in. w lekarzy czy edukatorów seksualnych. Autorzy projektu wymieniają także tzw. zajęcia podejrzane, wśród nich lekcje dotyczące antykoncepcji, HIV i AIDS, przeciwdziałania przemocy czy homofobii. Głosowanie w sprawie projektu odbędzie się w środę. Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiedział protest na Wiejskiej. "PiS rzutem na taśmę, w starym składzie parlamentu, pracuje nad ustawowym zakazem edukacji seksualnej" - alarmują organizatorki strajku. Kobiety wyjdą na ulice pod wiele mówiącym hasłem "Jesień średniowiecza". Swój udział zapowiedziały prawie 4 tys. osób. Wydarzeniem zainteresowało się zaś 19 tys.

PiS popiera „Stop pedofilii” – grupa Ponton odpowiada

"Nie zgadzamy się na ten bezpardonowy atak na podstawowe wolności młodych ludzi w Polsce. Wprowadzenie go w życie będzie stanowiło zagrożenie dla zdrowia fizycznego i psychicznego młodzieży. Ten zamordystyczny projekt nigdy nie powinien był dotrzeć do czytania podczas posiedzeń sejmowych i już został negatywnie zaopiniowany przez wiele organizacji, w tym Polskie Towarzystwo Seksuologiczne" – brzmi stanowisko Pontonu, grupy Edukatorów Seksualnych przy Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

"Nie pozwolimy się zastraszyć i będziemy kontynuować swoją pracę, zwłaszcza że aż 84 proc. Polek i Polaków dostrzega potrzebę przekazywania młodzieży wiedzy o seksualności w szkołach. W związku z powyższym apelujemy o natychmiastowe odrzucenie projektu ustawy, który uderzy w dobrostan młodzieży w całym kraju" – tego oczekują edukatorzy.

Nieformalna grupa wolontariuszek i wolontariuszy działa od 2002 r. Prowadzą warsztaty w szkołach, publikują artykuły, raporty i recenzje na temat seksualności. Wojna o edukację seksualną w Polsce trwa już od roku. Twarzą tej walki jest modelka i aktywistka Anja Rubik. Jej akcja społeczna SexEdPL spotkała się z ogromnym odzewem ze strony młodzieży.

Zobacz także: Zobacz także: Paulina Młynarska o dzieciństwie. "Wszystko w życiu jest po coś"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(8)
goldengecko
2 lata temu
Znów młode osoby będą myślały że w ciążę to się nie zachodzi za pierwszym razem tylko za 10 albo że od całowania można zajść w ciążę albo że na HIV i AIDS tylko Homoseksualiści i narkomani mogą zachorować a propo wyroku 5 lat tyle to nawet w Polsce księżą Pedofile nie dostają
Tępamatka
2 lata temu
Kurde, czyli jestem tą 16%-tową mniejszością.No cóż.Pewnie córka w wieku 12 lat zajdzie w ciążę a syn zacznie biegać w jej przedciążowych sukienkach,bo co my rodzice wiemy o życiu? Pewnie nic mądrego nie umielibyśmy przekazać.
pl
2 lata temu
PiS na wieki wiekow amen
gggg
2 lata temu
jutro jarek przyjdzie do sejmu bez rajstopek
44 do 27
2 lata temu
Szykuje sie strajk POców którzy nie mogą pogodzić sie z przegraną
Głowę w Piase...
2 lata temu
Nie mówimy o tym to nie ma problemu ?? JAK Nieedukowanie w tym temacie ma ochronić dziecko przed pedofilem ?? AA no tak głupi lewak ze mnie ... dziecko nie będzie wiedziało że jest molestowane bo nikt mu nie wyjaśnił nic... więc molestowania nie ma ! Jak nie wiesz że cię gwałcą to cię nie boli ? Idąc dalej brak edukacji na temat antykoncepcji - GENIALNE - jak nie wiesz że możesz zajść w ciążę bez zabezpieczenia to nie zajdziesz! przecież to oczywiste ... CO ZA prymitywy to wymyśliły jako prewencję przed zagrożeniem !!!
Polak
2 lata temu
Jest tyle materiałów na temat seksuologii w księgarniach bibliotekach internecie i są ogólnodostępne więc nie potrzeba na ten temat żadnych udzielających się "wykładowców" wystarczy tylko chcieć się dowiedzieć i wystarczy w swoich intymnych myślach i lekturze poznać wszystkie tajniki tej przemiłej dziedziny życia.Dostałbym bym obrzydzenia gdyby jakiś nachalny "ekspert" wciskał mi do głowy swoje wyimaginowane przez Siebie "recepty" na moje życie intymne
Bocian
2 lata temu
SREDNIOWIECZE+
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić