o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Magda Mieśnik
Magda Mieśnik
|
aktualizacja

Strajk nauczycieli 2019. "Wyczerpani, obrzucani wyzwiskami". Tak rodzice traktują strajkujących

83
Podziel się

- Zastałam przygotowaną do egzaminu salę i strajkujące grono pedagogiczne. Wyczerpanych ludzi, przestraszonych, szykanowanych, obrzucanych przez niektórych rodziców wyzwiskami, którzy stanęli do walki o godne życie – mówi Joanna Gonschorek. Tak wygląda strajk nauczycieli z perspektywy mamy ósmoklasisty.

Nauczyciele nie przerywają strajku
Nauczyciele nie przerywają strajku (PAP, Grzegorz Michałowski)
bECEKHCd

Strajk nauczycieli trwa jedenaście dni. Odbywające się od poniedziałku egzaminy ósmoklasisty przebiegały jednak bez większych zakłóceń. - Odwiozłam dziś swojego ukochanego syna na egzamin. Zastałam tam przygotowaną do egzaminu salę i strajkujące grono pedagogiczne, które radośnie przywitało moją pociechę, widać, że go znają, lubią, wiem z rozmów, że i on ich naprawdę szanuje – mówi mama chłopca.

Chwile rozmawiała ze strajkującymi nauczycielami na temat ich protestu. - Zobaczyłam wyczerpanych ludzi, przestraszonych, szykanowanych, obrzucanych przez niektórych rodziców wyzwiskami, ludzi, którzy solidarnie i uczciwie stanęli do walki o godne życie. Pracuję często z dziećmi i młodzieżą i wiem jaka to ciężka praca, pracowałam w szkole i widziałam paski płac - nie są godziwym wynagrodzeniem za tak odpowiedzialną pracę – uważa Joanna Gonschorek.

bECEKHCf

Kobieta jest zdziwiona podejściem niektórych rodziców, którzy krytykują strajk. Jednocześnie podkreśla rolę nauczycieli w przygotowaniu dzieci do egzaminu. - Strajkujący przygotowali mojego syna do dzisiejszego kretyńskiego egzaminu o podniesionym poziomie trudności, a ministerstwo ma gdzieś, czy on jest przestraszony, czy nie. Ma głęboko gdzieś, że moje dziecko w dwa lata robiło większość materiału z trzech lat – mówi mama ósmoklasisty.

Zobacz także: Strajk nauczycieli. Jarosław Gowin dostał niewygodne pytanie o zarobki

Podkreśla, że wysyłała pisma do ministerstwa edukacji w sprawie wątpliwości dotyczących reformy szkolnictwa. Nigdy nie dostała odpowiedzi. Dlatego teraz apeluje: - Nauczyciele nie poddawajcie się, naprawdę wielu z nas jest z wami, dzięki za lekcję solidarności i odwagi.

bECEKHCl

W czwartek strajkujący nauczyciele po raz kolejny mają się spotkać ze stroną rządową. Szefowa MEN zapowiedziała jednak, że nie ma dla nich żadnej nowej propozycji finansowej.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECEKHCG
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(83)
Jestemzniesma...
2 lata temu
Cały świat się dowiedział że nasze dzieci uczą GLUPIE KOBIETY....do tego bardzo brzydkie aseksualne grube tylki i fałszują jak śpiewają piosenki o prąciu. Krowyplus i Świnieplus
Panominidter
2 lata temu
Genialny strajk ZNP pokazał całemu światu że NASZE DZIECI UCZA GŁUPIE KOBIEKTY. Brodniarz to zBrodniarz.
zgorzkniały-o...
2 lata temu
Po tygodniu z wypowiedzi Broniarza można było wywnioskować że traktuje on nauczycieli jako narzędzie do umoszczenia sobie i tylko sobie dobrej posadki . Niestety przypuszczenia moje się sprawdziły Broniarz da sobie radę a co całą rzeszą tych co poszli bezkrytycznie jemu wierząc za nim i zamiast pieniędzy mają zmniejszone wynagrodzenie jest to gorzka nauczka którą znaczna część naszego społeczeństwa miała możliwość doświadczyć wspomnę : marzec 68r. lata 70-te grudzień , Radom , Wujek i powstanie Solidarności którą oddano w ręce nieodpowiedzialnych ludzi . Tak powstaje i rodzi się to nowe .
bECEKHCH
As
2 lata temu
Znajoma nauczycielka swój zarobek usprawiedliwia dwoma etatami. 100tys za pół roku pracy w ciągu roku i roczne płatne urlopy zdrowotne przy okazji każdego z trójki dzieci. Do tego nie opodatkowane korepetycje. Podczas gdy pieniądze na podwyżki dla tej kolejnej elity będą zabierać tym z budżetówki którzy ani dorabiać nie mogą, ani im czas pracy na dodatkowy etat nie pozwala. Może jeszcze emerytura po 10 latach pracy nauczycielom by się przydała, bo ciasto i cherbatka w pokoju nauczycielskim jest bardzo męcząca.
Jurek
2 lata temu
Ponoć idą bo mają powołanie. A tu się okazuje że mają gdzieś uczniów, nich egzaminy m liczy się tylko kasa i żądają 8 tys za 18 godzin pracy w tygodniu i dwa miesiące wolnego, nie licząc weekendów, ferii, świat itp
matka
2 lata temu
Nasza rodzina popiera strajk! Trzymajcie sie!
Dar
2 lata temu
To strajk o kasę a nie godne życie 5 lat byli w zamrażarce i teraz sobie przypomnieli o kasie kiedy mają być podwyżki
Agnes
2 lata temu
Jeśli w wakacje dzieci będą odrabiać wasz strajk to gwarantuje Wam że my, Rodzice będziemy strajkować!!!!!!
Agnes1984
2 lata temu
Mój komentarz jest jeden : cztery miesiące wolnego, stres w pracy jak w każdej innej i mają w nosie swoich uczniów!!!!
nick
2 lata temu
"Strajkujący przygotowali mojego syna do dzisiejszego kretyńskiego egzaminu o podniesionym poziomie trudności, a ministerstwo ma gdzieś, czy on jest przestraszony, czy nie. Ma głęboko gdzieś, że moje dziecko w dwa lata robiło większość materiału z trzech lat – mówi mama ósmoklasisty." Jak to komentować?
mama
2 lata temu
dwa tygodnie leżenia i są wyczerpani?!
Hk
2 lata temu
Jak pracować w szkole? jacy rodzic takie dzieci ...........................................
matka
2 lata temu
My popieramy strajk! Nauczyciele trzymajcie się!
bECEKHCz
Pl
2 lata temu
Nauczyciele wytrwajcie prawdziwi polacy sa z wam i tylko pisokundle ujadaja i judza .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić