Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Przemysław Ciszak
Przemysław Ciszak
|

Strajk nauczycieli. Ania Rubik: "To wstyd, że ledwo wiążą koniec z końcem"

344
Podziel się:

Ania Rubik oficjalnie poparła strajk nauczycieli. Zaapelowała też do rodziców. "Każdy Rodzic, dla którego przyszłość swojego dziecka jest ważna, powinien wesprzeć ten strajk!" – napisała w mediach społecznościowych.

Słynna modelka oficjalnie poparła strajk nauczycieli.
Słynna modelka oficjalnie poparła strajk nauczycieli. (East News, Wiese/face to face/FaceToFace/REPORTER)

Mniej niż doba pozostała do rozpoczęcia wielkiego strajku nauczycieli. Jeszcze w niedzielę rząd spotka się ze związkowcami. Tymczasem w mediach trwa wielka dyskusja na temat zarobków nauczycieli i ich pracy.

Głos zabrała również zaangażowana społecznie słynna modelka Ania Rubik. "Z całego serca wspieram strajk nauczycieli!" napisała na Twitterze, a za pośrednictwem Instagrama opublikowała zdjęcie z hasłem "Strajk Nauczycieli".

"Jestem dumna z mojej siostry, która jest nauczycielką i wszystkich innych nauczycieli, którzy również 8 kwietnia zjednoczą się i zawalczą o swoją godność!" – pisze modelka.

"Nauczycielki/Nauczyciele są odpowiedzialni za przyszłe pokolenia Naszego kraju, za kształcenie, wychowanie, bezpieczeństwo! To wstyd, że osoby tak ważne, z tak wielką odpowiedzialnością ledwo wiążą koniec z końcem!" – podkreśla Rubik.

Zaapelowała również do rodziców, dla których odwołane lekcje i brak opieki przedszkolnej mogą stanowić problem.

"Każdy Rodzic, dla którego przyszłość swojego dziecka jest ważna, powinien wesprzeć ten strajk! Owszem, będzie to chwilowe utrudnienie, ale nie ma innego wyjścia! Nauczyciel/ Nauczycielka, który jest sfrustrowany, gdyż nie stać go/ją na zapłacenie podstawowych rachunków, nie mówiąc o innych ważnych elementach życia - nie będzie w stanie być dobrym pedagogiem. Jestem o tym przekonana!" – dodała.

Z prowadzonej na łamach money.pl ankiety wynika, że 80 proc. internautów przyznaje rację nauczycielom w walce o wyższe pensje.

Zobacz także: Obejrzyj także: Strajk nauczycieli. "8 kwietnia to będzie ciekawy dzień"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(344)
J23
3 lata temu
Mam nauczycieli w rodzinie... Zaden z nich nie musi wiązać końca z końcem. Czy pensja 6 tys podstawy plus za tryb zaoczny 4 tys tygodniowo plus za pracę magisterską 12 tys ( takie wynagrodzenia 10 lat temu) to mało? I narzekanie jaka dzisiejsza młodzież.jest głupia i niczego nie nauczona....
Górnik
3 lata temu
A ten wymoczek to kto?
23
3 lata temu
Anja, w ktorej szkole sprzątasz?
Hahaha mloda ...
3 lata temu
Droga aniu ale nie kazdy moze dac d staremu bogatemu. Za okupacji Pzero (P0) jakos nie bylo problemow falszywcy
kaja
3 lata temu
Głupoty gada
citizen
3 lata temu
ona jakaś taka brzydka jak na modelinę ..
M.
3 lata temu
Moim zdaniem system oświaty powinien zweryfikować przydatność niketórych nauczycieli, ponieważ jakość ich nauczania woła o pomstę do nieba. Dlaczego rodzice mają wydawać pieniądze na korepetycje przed egzaminami?
jola
3 lata temu
pracownicy fiz i biurowi tez powinni dostac podwyzki bo tez ciezko pracuja
rycho
3 lata temu
Brawo Pani Aniu!!! Jestem całym sercem za nauczycielami!!! Bo kim bylibyśmy teraz bez nich???
saperek25
3 lata temu
Zarabiają za mało to prawda -chyba jak wszyscy w budżetówce Pracują 18 godzin tygodniowo- chyba poza Maltą najkrócej w Europie Wakacje ,ferie ,świętą państwowe , kościelne ,soboty ,niedziele - Inni mogą tylko pomarzyć . Podwyżka brutto ok. 800 zł.- to nie ochłapy Oddzielmy politykę od oświaty. Rubik - szkoda ,że twój poziom "oświaty " jest taki nisko co udowodniłaś już wielokrotne przy okazji innych wpisów. Rubik !
ich
3 lata temu
Niech nauczyciele skonsolidują swoje wysiłki, niech po roku pokażą, że poziom polskiej edukacji w rankingach podskoczył o 20% na tle europejskiego szkolnictwa i wtedy można rozmawiać o podwyżkach. Druga kwestia - co to za pomysł ze zbiorową negocjacją wynagrodzenia? Po równo, wcale nie oznacza sprawiedliwie - jakiś, za przeproszeniem, leń śmierdzący ma dostać tyle samo co nauczyciel zaangażowany w swoja pracę całym sercem i intelektem? Tak podwyżka to byłby policzek dla tych prawdziwych belfrów...
3 miesiące wa...
3 lata temu
nauczyciele - nie potrfią nauczyć dzieci w szkole, większość uczniów musi brać korepetycje bo tak marnie nauczyciele uczą, dostali w tym roku już podwyżki, dostaną jeszcze we wrześniu, we łbach im się poprzewracało, idźcie pracować do Biedronki to zobaczycie co to jest praca
ja
3 lata temu
Ależ autorytet się wypowiedział, żenada.....
j
3 lata temu
Rubik goń się. Ja nie popieram strajku. Poziom nauczania jest żenujący, więc co popierać. Poziom obniża się z roku na rok.Jakby dzięki temu wzrósł poziom nauczania, to poparłbym. Ale to tak, jak z lekarzami i pielęgniarkami. Tylko dawaj, dawaj. A jak nie daj boże trafi się do lekarza. To się wówczas zaczyna i służba zdrowia pokazuje, gdzie ma pacjentów. Tak i ja mam lekarzy, pielęgniarki i nauczycieli.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić