o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Strajk nauczycieli. Magda Mołek napisała kilka ważnych słów

145
Podziel się

Trwa strajk nauczycieli. Rozmowy z rządem nie przyniosły porozumienia. W poniedziałek 8 kwietnia w wielu szkołach w Polsce lekcje nie odbyły się. Sieć zalały wpisy znanych osób, które postanowiły stanąć murem za nauczycielami. Sprawdźcie, co na ten temat napisała Magda Mołek.

Magda Mołek o strajku nauczycieli.
Magda Mołek o strajku nauczycieli. (East News, Kamil PIKLIKIEWICZ)
bDUCcEHV

Strajk nauczycieli to teraz jeden z najważniejszych tematów w sieci i nie tylko. Od 8 kwietnia, po nieudanych negocjacjach z rządem, nauczyciele z całej Polski strajkują. Lekcje w wielu placówkach nie odbywają się. Nie wiadomo, jak długo potrwa strajk. Pierwszy jego dzień można śledzić na bieżąco na stronie głównej Wirtualnej Polski. Przypomnijmy, że to największy protest środowiska nauczycieli od 25 lat.. A za nauczycielami murem stanęło wiele znanych osób, które na co dzień cieszą się sympatią Polaków. Wśród nich jest m.in. Magda Mołek.

Zobacz także: Zobacz też: Gorzkie słowa polonisty z Sopotu

Dziennikarka w pierwszy dzień strajku opublikowała zdjęcie, na którym pokazała przypinkę z hasłami strajkujących nauczycieli.

bDUCcEHX

Uwagę zwracają także słowa, które zamieściła w niedługim poście.

- Popieram nauczycieli, bo przyglądam się temu zawodowi jako mama drugoklasisty i jako osoba, która w najbliższej rodzinie ich ma. Bo widzę ile trzeba mieć miłości, pasji i cierpliwości, by nim być - napisała dziennikarka.

Dalej wspomniała z nazwiska swoją nauczycielką, którą bardzo dobrze zapamiętała.

bDUCcEId

- Bo wiem, jaki wpływ miała na moje wybory moja nauczycielka z podstawówki, pani Jadwiga Kołodziejczyk, której mądrości i dalekowzroczności zawdzięczam swój rozwój. Bo to, kim będą nasze dzieci zależy też od nich. W końcu też dlatego, że godność to jedna z najświętszych dla mnie wartości. A Oni, Nauczyciele, tak jak my wszyscy, pragną godnego życia - dodała Mołek.

Nie brakuje osób, które nie popierają strajku. Ba, na Mołek wylało się wiele jadu. "Wiele szkół jeszcze przed spotkaniem z minister zapowiedziało zamknięcie. Na odległość czuć tu politykę. Pani wpis to potwierdza" - napisała jedna z użytkowniczek.

"Nie ma nic gorszego, jak gwiazdki wcinają się do polityki", "Czemu nie popierała pani podwyżek 4 lata temu" - czytamy. Internauci zaczęli przerzucać się argumentami.

"Nie życzę sobie, aby moje dziecko było mięsem przetargowym. Niech nauczyciele strajkują po egzaminach. Dzieci są wciągane w politykę. Inne grupy zawodowe też by chciały z pewnością więcej zarabiać - ale nie strajkują kosztem dzieci" - pisze inna osoba.

bDUCcEIe

Ale są i te pozytywne komentarze. "Dziękuję w swoim i koleżanek/kolegów imieniu!" - to tylko jeden z wielu podobnych wpisów pod zdjęciem Magdy Mołek.

"Mam mamę, która uczy w klasach 1-3 szkoły podstawowej, i wiem, ile czasu musiała poświęcać również w domu, aby przygotować lekcje, sprawdzić sprawdziany itp. Jest to bardzo ciężki zawód, ale niestety niedoceniany!!" - czytamy także pod wpisem.

bDUCcEIy
KOMENTARZE
(145)
saperek25
2 lata temu
Droga Pani Mołek. czy Pani stanowisko byłoby identyczne w sprawie strajku jeśli przy władzy byłoby PO ? Sory- ale wypowiedzi P. środowiska odbierane s jako zdecydowanie polityczne bo TVN=PO.
gość
2 lata temu
Może nauczycielom potrzebna jest równość z nauczycielami z krajów zachodnich czyli od 32 do 38 godzin tygodniowo a emerytura w wieku powyżej 60 lat
saperek25
2 lata temu
A jak nauczyciele zwołają 2 tys lub 3 tys. podwyżki to też jest O.k
bDUCcEIz
bil
2 lata temu
Witajcie czy też zbiera wam się na wymioty kiedy puste psełdo-celebryci zabierają głos w ważnych sprawach, lans osobisty ponad wszystko.
wykształcony ...
2 lata temu
Ustawka polityczna z opozycją.Dlaczego komunistyczny ZNP nie strajkował za PO?
Najnowsze komentarze (145)
Nauczycielka
2 lata temu
Oj nie obrażaj swojej nauczycielki Molek bo nie masz godności skoro głupoty piszesz
gość5
2 lata temu
Czysta polityka, znaczna większość ponad (70%) nauczycieli zawsze popierało PO...wynagrodzenia Nauczycieli powinny zależeć od ich poziomu wiedzy i umiejętności przekazywania wiedzy, wkładu pracy, etyki, osobowości o wysokiej moralności.Z przykrością stwierdzam, że nie wszyscy zasługują na podwyżki a co dopiero ,,być,, nauczycielem .?. Prawdziwi Nauczyciele będą dumni z tej wypowiedzi, a pozostali powinni ?? ......zmienić... zawód...
Matka
2 lata temu
Hejtują ci, którym nie udało się zostać nauczycielem, bo mieli za niskie kompetencje. Ja ich popieram.
arek
2 lata temu
na zachodzie nauczyciele zarabiają więcej ale pracują dwa razy dłużej i wolnego jest o połowę mniej! np w Anglii jest 1 miesiąc wakacji!
Lola
2 lata temu
TVNowskie dzieci poczuły krew
Kol
2 lata temu
A kto to jest Mółek
barbaraw54
2 lata temu
Dajmy nauczycielom Pani gażę chociażby za 1 odcinek
???
2 lata temu
polityczna awantura , totalni szaleją a nauczyciele nie potrafią obliczyć ,że się im oferta rządu opłaca , i kto to uczy nasze dzieci ,? tylko płacić trzeba za korepetycje a w szkole to dno i wodorosty bo jak to inaczej nazwać i nauczyciele politykują zamiast pracować !18 h 25 uczniów i wszystko na kieszeni rodziców się opiera !! korepetycje po 30 zł za h a jak ktoś wykupi dla 2 dzieci z 4 przedmiotów to ile to kasy !! ludzie jedną pensje trzeba na korepetycje bo nauczyciele olewają !! niech nikt nie mówi ,że szkoła nic rodziców nie kosztuje , wymagać trzeba od nauczycieli !! są dobrzy mnie tacy uczyli ale to kropla w morzu !!!reszta odbębnia i dorabia korepetycjami !!! dostali super ofertę a jak totalni przyjdą to i to zabiorą --bo,, pieniędzy nie ma i nie będzie,, co już zapomnieliście ?? nauczyciele widać słabo wykształceni policzyć nie potrafią ???? to jak nasze dzieci chcecie uczyć ?????weźcie sobie korepetycje z ekonomi i matematyki państwo nauczycielstwo !
bDUCcEIr
gosc
2 lata temu
Magda Mołek napisała kilka ważnych słów,....aaaaaaaahehehehehehehehehheeh
kkk
2 lata temu
To poniżej pasa.....strajkować jak mają się odbyć egzaminy.....Poza tym to jedyna grupa zawodowa, która ma tyle wolnego, pełen zus, social i całą masę przywilejów....
...
2 lata temu
(chyba ty jesz chleb za 3,73 takiego nie ma Kraków najtańszy chleb niby sądecki w nazwie 3,49 Awiteks czyli najwieksza piekarnia po 6 godzinach kamień. Zawiercie Ziarenko mały chlebek 4,80 jak życ z normalnej pensji kiedy nauczyciel ma po 3 etaty i to zazębiające się (chamstwo) :P Dać im podwyżkę niech godnie zarabiają, ale niech robia po 35-40 godzin tygodniowo w każdym miesiącu i maja jako nauczyciele nawet 5000. Wakacje to lekcje doszkalające dodatkowe tez 8 godzin w szkole, a tu zonk (bo odpadną korepetycje? jak żyć powiedzą albo uczyć będą jak uczą czyli przyjdź po lekcjach na płatną naukę :) Tak o się ciągnie od 90 lat a mówią ze dla dobra edukacji naszych dzieci hahahahaha) No to pomyśl, więcej zarabiają więcej będą płacić, 3 etaty ?? ludzie tak żyją sorry 3 etatów nie mają bo to 160 godzin a nie 100, a i jeszcze żeby to było tak ,że nikt nie chce, a tu u mnie na wsi więcej nauczycieli niż uczniów :D
Kto
2 lata temu
W wszystkim trochę realizmu , w żądaniach i w rozdawnictwie też ... ktoś to musi przecież wypracować ... Kto ?
cytrynka
2 lata temu
strajk sponsorowany przez POżal się Boże opozycję
XD
2 lata temu
DLACZEGO NIE POPIERA STRAJKU ROLNIKÓW
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić