o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Strajk nauczycieli pogrąża Annę Zalewską. Czarne chmury nad szefową MEN

41
Podziel się

Negocjacje z nauczycielami nie przynoszą efektów. Rząd nie chce ustąpić, a przedłużający się impas szkodzi zarówno minister edukacji jak i całemu PiS.

Minister edukacji Anna Zalewska ma kolejny powód do zmartwień.
Minister edukacji Anna Zalewska ma kolejny powód do zmartwień. (East News, Rafal Oleksiewicz/REPORTER/EAST NEWS)
bDIaRttx

Słabnie pozycja minister Anny Zalewskiej, a partia ma dość szefowej MEN – pisze "Gazeta Wyborcza" powołująca się na swoje źródła w PiS.

Wszystko przez kryzys i przeciągające się negocjacje z nauczycielami. Związki zawodowe walczą o konkretne podwyżki. Podstawowym postulatem było 1000 zł do podstawy każdego nauczyciela z wyrównaniem od stycznia. Jeśli nie dojdzie do porozumienia grożą wielkim protestem 8 kwietnia.

bDIaRttz

Rząd ustąpić nie chce, a negocjacje utknęły w impasie. W sprawę zaangażowani są kolejni politycy PiS z wice premier Beatą Szydło na czele, a ostatnio głos zabrał nawet prezydent. Jak podkreśla źródło "Wyborczej", z rządu dochodzą sygnały niezadowolenia z tego powodu.

Zobacz także: Obejrzyj: Będzie wniosek o odwołanie szefowej MEN Anny Zalewskiej

Groźba strajku szkodzi PiS. Szkodzi też samej Annie Zalewskiej, która ma być jedynką na listach do Parlamentu Europejskiego. Według Wyborczej, jej start jest zagrożony. – Kiedy układaliśmy listy, jedynym co ją obciążało była afera z PCK, ale wtedy uznano, że nam to nie zaszkodzi. Teraz doszły jeszcze roszczenia nauczycieli i jej konflikty wewnątrz rządu – mówi dziennikowi polityk PiS.

bDIaRttF

Organizacje pozarządowe, podobnie jak część nauczycieli żąda dymisji Anny Zalewskiej. Koalicja "Nie dla chaosu w szkole" wzywa do bojkotu startu do PE szefowej MEN i ruszyła z kampania nawołującą do nie głosowania na jej kandydaturę.

Koalicja Europejska z kolei wystawiła spot, w którym zestawiła Annę Zalewską z działaczką społeczną Janiną Ochojską, która również startuje do Parlamentu Europejskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDIaRtua
KOMENTARZE
(41)
Seniorka
2 lata temu
Szkoda, że tak ważne grupy zawodowe jak nauczyciele i lekarze muszą walczyć, strajkując, o godne zarobki. Gdyby mniej wydawano na imprezy, w których biorą udział osoby z dworu pani Szydło i innych, to byłoby na niejedną podwyżkę. Gdy pan Paweł Kukiz wypowiada się w sprawie obniżki uposażeń i diet posłów, zaraz jest atakowany, chwytami poniżej pasa. Bo kto dorwał się do polityki, chce się szybko dorobić.
prp
2 lata temu
Bajzel zrobiła i teraz do Parlamentu-tak ma to wyglądać.Brać całkowicie za frajer i bez odpowiedzialności pieniądze.
:)
2 lata temu
Ciepłe miejsce w Brukseli za gigantyczną kasę to "czarne chmury"? To ja też takie poproszę
bDIaRtub
Deimien
2 lata temu
ŻONA dostała informacje że od 8.04.2019 lekcje są odwołane do odwołania
ecik
2 lata temu
A ojciec Kaczyński mawiał w koło i wszystkich nauczycieli ostrzegał ,mawiając : abyś uczył dzieci moje. Co on miał na myśli i przed czym to on tak ich ostrzegał?.
Najnowsze komentarze (41)
Mika
2 lata temu
A u pani modelki blond zabrakło dobrego nauczyciela. I nie ma to nic wspólnego z akcentem. Logopeda się nie popisał.
Mik
2 lata temu
Uważam że celebryci i aktorzy nie powinni się głośno wypowiadać na temar strajku. Jako rodzice mogą to komentować w swoich domach a nie głośno komentować. To nie jest żadna reklama ani przedstawienie.Nie kazdy nauczyciel jest nauczycielem z powołania i nie każdemu należy się podwyżka. A tu wszyscy weszli do jednego worka i żądają tego samego. Od wychowywania są rodzice a nauczycielom nic do tego. Niech nauczaja dzieci tak by lubily się uczyć a nie zniechęcać je do nauki.
ass
2 lata temu
Nic nie pogrąża, pogrąża Broniarza i nauczycieli i tych co kwiczą pod szkołą. Pani Zalewskiej nic nie pogrąża ,a podnosi. Tak trzymać,. Nauczycielom odebrać przywileje ,niech wezmą się za prawdziwą pracę dla dzieci, to przestaną się obijać i głupa palić razem z Broniarzem.
dabrowski58
2 lata temu
Tylko jak potrzebna była do wykonania zadań to była dobra a teraz to nie oj hipokryzja jak ta lala
general
2 lata temu
przecież mogą sprzedawać w sklepie jak im źle
adwersarz
2 lata temu
Może wreszcie przestanie szczerzyć sztuczne zęby.
nie senior
2 lata temu
Pani /Seniorka/ coś sobie pomyliła.Lekarze,nauczyciele itd mało zarabiają ,rozumię bo jak seniorka to ma prawo mieć amnezję,jak poprzednie rządy balowały.A sądząc po pani wypowiedzi była pani jedną z nich.Puki co może sobie pani powzdychać,bo to na razie przeszłość.życzę trzeżwego rozumu.
Dekomunizacja...
2 lata temu
Strajk pogrąża tylko i wyłącznie PZPR-owskiego kacyka Broniarza i jego świtę post PZPR-owskiego ZNP !!!!! Przypominam że za komuny nauczyciele byli grupą zawodową z największym odsetkiem PZPR-owców, i teraz ci ludzie pełnią kierownicze funkcje w ZNP.
bDIaRttT
niedlapodwyżk...
2 lata temu
Jestem nauczycielem z wykształcenia, ale w szkole nigdy nie było mi dane pracować, bo nie miałem wujka dyrektora ani taty w urzędzie gminy. Na wsi jest to bardzo wskazane żeby dostać pracę w szkole chyba, że akurat nie ma chętnych z rodziny. Jeżeli nauczycielom nie pasuje robota w cieple, przy kawusi, 4 godziny dziennie, za niespełna 40 zł/godz, z wolnymi wakacjami i feriami to niech się zwolnią!!! Kto im broni?! Niech idą na produkcję za 13 zł brutto. Niech posmakują życia normalnych ciężko pracujących ludzi. Ja chętnie wraz z kolegami po fachu zajmiemy ich miejsca. Powiem szczerze, że w życiu na kompetentnych nauczycieli trafiałem bardzo rzadko. Pozdrawiam klasę robotniczą
superjacolsdf...
2 lata temu
ta kobieta jeszcze pojdzie kiedys siedziec za to co zrobila polskiej edukacji
Tandeta+
2 lata temu
Ona jest ta UDULUNA jak caly ten pis
Asia.
2 lata temu
A dlaczego za czasowo PO I TUSKA nie upominkami się o podwyżki?
popis
2 lata temu
bełkot ciszak bełkot
gogo
2 lata temu
ciszak a ciebie co pogrąża?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić