Wróć na
Łukasz Dynowski
|
aktualizacja

Straszna śmierć 29-latki. Chciała wejść na mecz

130
Podziel się

Piłka nożna w męskim wydaniu jest zakazana dla kobiet w Iranie. Kobiety w tym kraju nie mają prawa wstępu na stadiony, nie tylko piłkarskie. Po tym, jak jedną z nich aresztowano za to, że próbowała się dostać na mecz piłki nożnej, w akcie protestu kobieta dokonała samospalenia.

piłka nożna iran kobiety
piłka nożna iran kobiety (Getty Images, Koji Watanabe)
bCHyoXNh

29-latka chciała obejrzeć mecz w Teheranie. W Iranie kobiety mają jednak zakaz wstępu na areny, na których toczy się rywalizacja sportowa z udziałem mężczyzn. Kobieta, której tożsamości nie podano, została aresztowana, a później zwolniona z aresztu.

Prawdziwy dramat nastąpił potem. Kilka miesięcy po zatrzymaniu, 1 września, kobieta zgłosiła się do biura prokuratora, aby odebrać swój telefon. Gdy dowiedziała się, że postępowanie dalej się toczy i nadal może trafić do więzienia, polała się benzyną i podpaliła.

Miała poparzenia 90 proc. ciała. Od czasu tego zdarzenia przebywała w szpitalu, podpięta do aparatury podtrzymującej życie. Lekarze nie zdołali jej uratować. Kobieta zmarła - poinformowało Radio Farda.

bCHyoXNj

Zobacz też: Eliminacje Euro 2020. Polska - Austria. Zieliński zadowolony po meczu. "Najważniejsze, że zagraliśmy na zero z tyłu"

Ludzie są oburzeni. Śmierć fanki piłki nożnej wstrząsnęła irańskim społeczeństwem. Niektórzy prawodawcy, a także dziennikarze i piłkarze mówią, że prawo w Iranie musi się zmienić.

Szokują nas te przestarzałe zakazy dla kobiet. Przyszłe pokolenia będą zdumione, gdy będą się dowiadywać, że kobiety nie miały wstępu na areny sportowe – stwierdził Masoud Shojaei, kapitan reprezentacji Iranu w piłce nożnej.

bCHyoXNp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCHyoXNK
KOMENTARZE
(130)
Towarzysze do...
10 miesięcy temu
To choroba zwana islamem, która nie ma nic wspólnego z Bogiem.
eu
10 miesięcy temu
co na to Timmermans i wszystkie jego komisje , pewnie nie zauważa problemu
ix
10 miesięcy temu
Powinna podpalić tych co ją prześladowali. A Timmermans nic do tego nie ma. Przypominam Iran to Azja.
bCHyoXNL
garbaty
10 miesięcy temu
Religia niszczy mózgi.
asas
10 miesięcy temu
Feminazistki, gdzie jesteście?
Najnowsze komentarze (130)
Gość
10 miesięcy temu
Ot piękno islamu, które lewactwo europejskie chce przenieść do naszych domów. W imię chorej poprawności politycznej. No i co na to feministki i organizacje walczące o prawa kobiet? O dziwo, też popierają eksport islamskich dzikusów do Europy. I gdzie tu logika? Czyżby jednak lubiły być bite i poniżane w imię Allaha?
sagittarius
10 miesięcy temu
wszyscy lewacy powinni protestować przeciwko każdemu samospaleniu, bo samospalający spalając się wytwarza CO2 czym zwiększa swój ślad węglowy na Ziemi.
ecik
10 miesięcy temu
Tak to jest jak religia rządzi krajem. U nas tak kiedyś było że lekarki palili na stosach jako czarownice. Teraz macie dowód że religia to dobry i kasowy biznes gdzie opornych skazują na śmierć. Nie mylić z wiarą w Boga czy cokolwiek wierzysz to twoja sprawa. Kościół a szczególnie kleryki i zakonniki to zło. Stado jednopłciowych zboczeńców żyjący na nasz koszt i to legalnie.
master
10 miesięcy temu
wkręca z tym środkiem
ddd
10 miesięcy temu
Dewiantka i samobójczyni
ela
10 miesięcy temu
a nasze zlewaczałe feministki dalej zachwalają islam i bredzą ,o "ubogaceniu" kulturowym ,ciekawe co na to obrzezane dziewczynki.......
Kobieta
10 miesięcy temu
do hehe - czytaj coś więcej niż tytuły. Podpaliła się, bo groziło jej więzienie. Za zrobienie czegoś, co jest oczywistym prawem każdego mężczyzny. Czuła się zaszczuta.
szczep
10 miesięcy temu
Nieszczepieni też powinni mieć zakaz wstępu na mecze, bo zagrażają odporności zbiorowej
bCHyoXND
Oj oj
10 miesięcy temu
A pustych troli na tym forum nie brakuje. Nieuki wypisują jakieś dyrdymały nie mające nic wspólnego z tematem. W szkole to chyba mieli na języku polskim problemgdy chodziło o czytanie ze zrozumieniem
ola
10 miesięcy temu
nie wierm ktora religia jest gorsza katolicy czy muzelmanie!!
Greg
10 miesięcy temu
Persowie tak dumny i bogaty historycznie naród dał narzucić sobie obcą religię . Cierpią przez to wszyscy . Arab zaraza światowa .
KRÓL KRÓLÓW
10 miesięcy temu
KIM SĄ TE OSOBY, KTÓRE UWAŻAJĄ ŻE MOGĄ INNYM NAKAZYWAĆ LUB ZAKAZYWAĆ? TO JEST SZATAN, JEGO NARZĘDZIE ZŁO ORAZ ICH SŁUGUSY! NAJTRUDNIEJ JEST BYĆ CZŁOWIEKIEM UCZCIWYM I POSIADAJĄCYM MĄDROŚĆ!
SaaS
10 miesięcy temu
no już niedługo w Polsce kobiety też dowiedzą się gdzie jest ich miejsce jak tylko KK przejmie władzę
zorro
10 miesięcy temu
każda religia to pranie mózgu
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić