REKLAMA
Odświeżone 43 minuty temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski10.09.19 (13:28)

Straszna śmierć 29-latki. Chciała wejść na mecz

Piłka nożna w męskim wydaniu jest zakazana dla kobiet w Iranie. Kobiety w tym kraju nie mają prawa wstępu na stadiony, nie tylko piłkarskie. Po tym, jak jedną z nich aresztowano za to, że próbowała się dostać na mecz piłki nożnej, w akcie protestu kobieta dokonała samospalenia.
Koji Watanabe / Getty Images

29-latka chciała obejrzeć mecz w Teheranie. W Iranie kobiety mają jednak zakaz wstępu na areny, na których toczy się rywalizacja sportowa z udziałem mężczyzn. Kobieta, której tożsamości nie podano, została aresztowana, a później zwolniona z aresztu.

Prawdziwy dramat nastąpił potem. Kilka miesięcy po zatrzymaniu, 1 września, kobieta zgłosiła się do biura prokuratora, aby odebrać swój telefon. Gdy dowiedziała się, że postępowanie dalej się toczy i nadal może trafić do więzienia, polała się benzyną i podpaliła.

REKLAMA

Miała poparzenia 90 proc. ciała. Od czasu tego zdarzenia przebywała w szpitalu, podpięta do aparatury podtrzymującej życie. Lekarze nie zdołali jej uratować. Kobieta zmarła - poinformowało Radio Farda.

Zobacz też: Eliminacje Euro 2020. Polska - Austria. Zieliński zadowolony po meczu. "Najważniejsze, że zagraliśmy na zero z tyłu"

Ludzie są oburzeni. Śmierć fanki piłki nożnej wstrząsnęła irańskim społeczeństwem. Niektórzy prawodawcy, a także dziennikarze i piłkarze mówią, że prawo w Iranie musi się zmienić.

Szokują nas te przestarzałe zakazy dla kobiet. Przyszłe pokolenia będą zdumione, gdy będą się dowiadywać, że kobiety nie miały wstępu na areny sportowe – stwierdził Masoud Shojaei, kapitan reprezentacji Iranu w piłce nożnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij