o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Katarzyna Bogdańska
Katarzyna Bogdańska
|

Strzały w Gdyni. "To mogła być próba zabójstwa"

3
Podziel się

W siedzibie agencji Reuters przy ul. Śląskiej w Gdyni doszło we wtorek do strzelaniny. Zatrzymano 30-letniego Białorusina. Jeden z pracowników obezwładnił napastnika. Cały czas pojawiają się nowe informacje o możliwym przebiegu zdarzeń i motywach sprawcy. Według śledczych mogło dojść do usiłowania zabójstwa, a to zagrożone jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W budynku padły dwa strzały
W budynku padły dwa strzały (East News)
bEKXfHsl

Śledztwo jest prowadzone w kierunku usiłowania zabójstwa - informuje Radio Gdańsk.

Zabezpieczono monitoring w biurowcu i to będzie kluczowy dowód w tej sprawie.

- Policja zatrzymała 30-letniego obywatela Białorusi. To pracownik agencji. Trwają przesłuchania i ustalanie okoliczności zdarzenia - informuje WP podkom. Michał Sienkiewicz z Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku.

bEKXfHsn

- Otrzymaliśmy zgłoszenie, że oddano strzały na terenie siedziby jednej z firm w Gdyni. Nikt nie został ranny. Wiadomo, że padły dwa strzały - tłumaczył nam Sienkiewicz.

Według informacji Rada Gdańsk, napastnik miał wejść wieczorem do swojego miejsca pracy z pistoletem i długą bronią.

"Chodził z bronią do pracy"

- Pracował w firmie od 5 lat. Mało osób go kojarzy, ale to był trochę wariat. Pięć miesięcy temu dostał licencję na broń. Podobno takie hobby. Mówią, że tego dnia wracał akurat z treningu i wziął broń ze sobą do pracy. Tak dla żartu. Zresztą wcześniej przynosił ją do pracy. Żeby się pochwalić chyba – opowiada WP jeden z pracowników. Nie chce zdradzać swojego imienia.

bEKXfHst

Według jednej z wersji, ktoś mógł chcieć obejrzeć broń i wówczas mogło dojść do szmotaniny a broń wystrzeliła. Ale śledczy nie są przekonani, że broń wystrzeliła przypadkowo.

To, co stało się w siedzibie firmy, wstrząsnęło nie tylko pracownikami, ale i mieszkańcami okolicznych domów.

bEKXfHsu

Czynności w prokuraturze z udziałem zatrzymanego mężczyzny zostały zaplanowane na czwartek, w godzinach przedpołudniowych. Broń, z której zostały oddane strzały, została zabezpieczona. Jest to broń krótka, ostra. Prokuratura sprawdza, czy na tę broń zatrzymany mężczyzna posiadał zezwolenie.

bEKXfHsO
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(3)
Armand
4 lata temu
Kilka słów sprostowania. W Polsce nie ma licencji na broń tylko pozwolenie (np. na broń sportową, kolekcjonerską czy inną). Nie ma też tzw. broni ostrej, tylko "ostra amunicja" - czyli prawdziwe naboje wyposażone w pocisk, mogące skutecznie radzić cel na odległość. Natomiast gdy chcemy zasygnalizować, że mamy do czynienia z "prawdziwym" pistoletem (czyli takim wymagającym pozwolenia na broń właśnie, strzelającym ową ostrą amunicją) to mówimy po prostu, że była to broń palna.
Goloslowie
4 lata temu
Geniusze pisarstwa,to w Gdansku czy Gdyni sie stalo!?Bo to sa dwa rozne miasta!
Nonpissmanner
4 lata temu
Zaraz, na dniach, będzie powołana komisja ds. SKOK-ów i całej grupie wspaniale ustawionych polityków z wiadomej partii zrobi się bardzo ciepło w tylnych częściach ciała i opanuje ich wielka, paniczna nerwowość i zaczną się nawzajem oskarżać by ratować własne tłuste zadki i sowite posadki. Paru będzie nawet próbować uciekać z kraju, do państwa z Jerozolimą jako stolicą, ale zostanie to im zablokowane. Patrzcie uważnie na polityków z wiadomej partii, co się będzie z nimi działo, jak będą szaleć, panikować, motać się, wić, pluć, oskarżać nawzajem i wszystkich wokoło, jak się będą pocić i trząść ze strachu, gdy tylko komisja ds. SKOK-ów zacznie pracować! Oj prysną kryształowe osobistości, niejedna! Niejeden prawy i sprawiedliwy będzie próbować czmychnąć z Polski, czy to do Moskwy, czy do Izraela! Oj nie uda się to wam, bo wszystko jest już przygotowane i wszyscy którzy maczali łapki w wyprowadzeniu tych dziesiątek miliardów złotych, nie unikną odpowiedzialności, nie unikną!
bEKXfHsP
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić