o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Strzelanina w Inowrocławiu. Dwóch funkcjonariuszy zostało rannych

15
Podziel się

Do wymiany ognia doszło między groźnymi przestępcami i CBŚP w Inowrocławiu. Dwóch policjantów zostało rannych. Teren akcji został zabezpieczony, wezwano helikopter.

Akcja policji na osiedlu Toruńskim
Akcja policji na osiedlu Toruńskim (PAP)
bEiVVUMl

Trzy osoby, w tym dwaj policjanci, są ranne po strzelaninie, do której doszło we wtorkowy wieczór w Inowrocławiu - powiedział PAP rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka. W mieście miało dojść do wymiany ognia między funkcjonariuszami CBŚP, a przestępcami.

Jak poinformowało radio RMF FM, do strzelaniny miało dojść ok. godziny 20. nieopodal ulicy Marii Skłodowskiej-Curie. Teren ten jest zabezpieczony przez radiowozy policji, a samo miejsce, gdzie doszło do wymiany ognia, odgrodzone.

Zobacz także: Oto nagranie z miejsca strzelaniny
bEiVVUMn

- Mogę potwierdzić, że dwóch policjantów i przestępca zostało rannych. Są oni zabrani do szpitala. Skupiamy się na udzieleniu im pierwszej pomocy i zabezpieczeniu śladów związanych z tym zdarzeniem - powiedział rzecznik KGP.

Informacje KGP potwierdza też rzeczniczka CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz. "Przestępca strzelał do policjantów raniąc ich. Ich obrażenia są diagnozowane. Najważniejsze jest, żeby jak najszybciej doszli do zdrowia" - wskazała Jurkiewicz. Podkreśliła, że nie może udzielić więcej informacji, gdyż trzeba pozwolić śledczym wykonać szereg czynności. - Nie mogę na razie powiedzieć, z jaką sprawą ma związek to zdarzenie - dodała.

Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy Monika Chlebicz oraz rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu Izabella Drobniecka nie udzielają informacji w tej sprawie. Nieoficjalnie udało się ustalić PAP, że w wyniku strzelaniny nie ucierpieli funkcjonariusze podlegli Komendzie Wojewódzkiej Policji, a także, że to nie ona prowadziła działania.

bEiVVUMt

Osiedle Toruńskie, obok którego miała miejsce strzelanina, to jedno z pierwszych zwartych zabudowań w Inowrocławiu od strony Torunia. Z relacji świadków wynika, że nad miastem nadal krąży policyjny helikopter.

Zobacz także: Pościg w Lublinie. Kierowca o mało nie rozjechał policjantów
bEiVVUMO
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(15)
irokez
4 lata temu
Wraz z wojskiem USA przyszły do Polski zbrodnie amerykańskie
pkp
4 lata temu
polska policja.... w stanach czy w rosji przestepcy byliby juz w workach....
marek
4 lata temu
psy błaszczaka do szkoły psiej etykiety :-)
bEiVVUMP
Zik
4 lata temu
Skoro tylko jeden przestępca ranny a aż dwóch policjantów to chyba znaczy że przestępcy górą
Ciekawski
4 lata temu
To juz wladze miasta strzelaja sie z policjantami?Do czego to podobne?
Sami swoi
4 lata temu
Za PiSu takie sceny to codzienność. Za PO to by sie nnie zdazylo. Nie będą strzelac do swoich
qwefgwrty
4 lata temu
cytucac Josepha Conrada:...wytepic wszystkie te bestie..."" zaczynajac od tych w kominiarkach
marek
4 lata temu
przestępcy w pisie i na ulicach :-)
Demos Kratos
4 lata temu
Rozumiem że to byli emigranci - terroryści bo przecież katolicy nie strzelają a według kościoła jest 90% katolików w Polsce. Cos wychodzi na to ze tylko ateiści popełniają przestępstwa.
Wojna
4 lata temu
Walka o teren
WP
4 lata temu
Przecież w MSWiA strzela się raz w roku. Najpierw 5 naboi żeby poćwiczyć później 5 egzamin. Odszedłem po 15 i teraz w końcu cieszę się życiem w Anglii. Bez garba nikt nic tam nie osiągnie a szkolenie to bzdura. Starałem się, byłem lepszy od innych a komendant powiedział cyt. Nie mam Panu nic do zaproponowania. Więc piepsznąłem tym i chociaż zarabiam godne pieniądze.
byly tw sb
4 lata temu
ale o co chodzi z Relacji rzecznikow KW POLICJI KG KOLICJI KP POLICJI KM POLICJI CBSP nic nie wynika wychodzi na to ze mamy w sluzbach samych rzecznikow d/s niepotrzebnych
Nicek
4 lata temu
Taa, wezwali helikopter, bo akurat Marii Skłodowskiej-Curie jest obok lotniska na którym helikoptery stacjonują. I co ten helikopter zrobił? strzelał do bandytów? Czy ewakuował rannych?
bEiVVUMH
ozon
4 lata temu
Zakazać posiadania broni przez obywateli, to nie będzie takich przypadków! Ale zaraz... Przecież broń jest w Polsce zakazana - mamy najmniej broni w całej Europie - zaledwie 1.4 sztuki na 100 mieszkańców (wliczając broń na wyposażeniu policji i wojska!).
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić