Patrycja Ceglińska-Włodarczyk
Patrycja Ceglińska-Włodarczyk| 

Sukces Olgi Tokarczuk. Padły serwery na stronie wydawnictwa

6
Podziel się:

Olga Tokarczuk dostała Nobla w dziedzinie literatury. Zainteresowanie książkami pisarki jest tak duże, że przestała działać strona wydawnictwa.

Olga Tokarczuk dostała Nobla
Olga Tokarczuk dostała Nobla (East News)

Olga Tokarczuk dostała Nobla za "narracyjną wyobraźnię, która wraz z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic, jako formę życia". To tematyka i główna oś powieści "Bieguni".

Po ogłoszeniu werdyktu Akademii Szwedzkiej wzrosło zainteresowanie literaturą Olgi Tokarczuk. Spróbowaliśmy wejść na stronę Wydawnictwa Literackiego, które wydało jedną z ostatnich książek autorki. Strona internetowa ładuje się bardzo powoli, a po kliknięciu w wyszukiwarkę nazwiska laureatki Nobla, strona zawiesza się całkowicie.

Serwery są przeciążone, a Polacy szukają książek Olgi Tokarczuk.

Zobacz także: ZOBACZ: Prolog: zestawienie najciekawszych książek na stulecie niepodległości

Olga Tokarczuk dostała Nobla

Wiele wskazuje, że Akademia Szwedzka brała przy werdykcie pod uwagę przede wszystkim powieść "Bieguni". O czym jest książka? Od dawnych sułtańskich pałaców przez siedemnastowieczne gabinety osobliwości po współczesne hale odlotów – Olga Tokarczuk zabiera czytelników w niezwykłą podróż przez różne miejsca i czasy. Zaprasza do wspólnego oswajania migotliwej, fragmentarycznej rzeczywistości, do porzucania utartych szlaków. Ta powieść nie ma granic – dzieje się na całym świecie.

Olga Tokarczuk pochodzi z Sulechowa, ale od lat związana jest z Dolnym Śląskiem. Mieszka we Wrocławiu oraz w Krajanowie w Kotlinie Kłodzkiej. Pisarka debiutowała w 1979 r. opowiadaniami w czasopiśmie "Na przełaj". W 1989 r. ukazał się jej tomik poetycki, a w 1993 r. pierwsza powieść "Podróż ludzi Księgi", za którą otrzymała nagrodę Polskiego Towarzystwa Książek.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić