o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. oprac. Karolina Kołodziejczyk
|
aktualizacja

Suski o "żywej gotówce" dla niepełnosprawnych. "Wygląda na to, że nie chodzi o rehabilitację"

30
Podziel się

Polityk PiS oświadczył, że "trudno zrozumieć postawę protestujących w Sejmie". - Posłowie Nowoczesnej wykorzystują ich do walki politycznej - stwierdził Marek Suski w TVP.

Marek Suski o proteście w Sejmie
Marek Suski o proteście w Sejmie (Agencja Gazeta, Kuba Atys)
bDfdTqhx

Szef gabinetu politycznego premiera był gościem "Kwadransu Politycznego" w Telewizji Polskiej. Marek Suski odniósł się do ubiegłotygodniowych negocjacji protestujących z minister rodziny i pracy Elżbietą Rafalską oraz rzeczniczką rządu Joanną Kopcińską. Jego zdaniem przed piątkowym spotkaniem odbyła się "narada z panią poseł (Joanną Scheuring-Wielgus - przyp. red.), panem posłem Petru". Jak twierdzi, protestujący przyszli na spotkanie z przedstawicielkami rządu "z nastawieniem, że żadnych propozycji nie przyjmują".

- Jest to takie trochę nieładne wykorzystywanie czyjegoś nieszczęścia do wojny politycznej. Oni używają tych kobiet instrumentalnie do prowadzenia walki politycznej - mówił Suski, który dziwił się, że strony nie doszły do porozumienia. - Nie jest tak, że wszystkie osoby są w równym stopniu niepełnosprawne, stąd też to rozwiązanie to jest pakiet rozwiązujący kompleksowo problemy i wspierający rodziny i osoby niepełnosprawne w stopniu takim, jaki jest im potrzebny - przekonywał polityk.

Marek Suski skomentował również postulat protestujących dotyczący "żywej gotówki" dla niepełnosprawnych. - W trakcie tych negocjacji panie mówiły o tym, że chcą żywej gotówki, bo chcą iść do kina, do teatru, na basen, a początkowo przychodząc mówiły, że chcą na rehabilitację - zaznaczył szef gabinetu premiera. Jego zdaniem, "jednak nie chodziło o pieniądze na rehabilitację".

bDfdTqhz

Zobacz także: Michał Kamiński nie ma wątpliwości. "Czego Morawiecki się nie dotknie to zaczyna się sypać"

Chcą "żywej gotówki"

Trwa kolejny dzień protestu opiekunów osób niepełnosprawnych w Sejmie. W piątek rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska zapewniła, że rząd może przyznać 500 złotych na rehabilitację dla osób o znacznym stopniu niepełnosprawności. To częściowe spełnienie postulatu protestujących.

Jednak według nich, rząd nie rozumie, "że osoby niepełnosprawne w dalszym ciągu mają 900 zł w portfelach i po prostu nie chce im się pomóc finansowo". - Od początku mówiliśmy, że chodzi o "żywą gotówkę" dla tych osób. Bo czy ta osoba za 300 złotych dokupi rehabilitacji, za 100 złotych pójdzie sobie z kolegą do kina, a za kolejne 100 złotych na basen - niech ona decyduje, co zrobić z tymi pieniędzmi. Tylko trzeba dać realne środki - zaznaczyła po spotkaniu Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych.

bDfdTqhF
Zobacz także:

Niepełnosprawni odpowiadają Dudzie. "Prezydent zmienia front"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TVP

bDfdTqia
KOMENTARZE
(30)
............
2 lata temu
taki suski zyje z naszych podatkow jak paczek w masle to mu lotto
Janko
2 lata temu
Przecież Suski nie ma własnego zdania! Wszystko co mówi jest zasłyszane u prezesa. Wszystko co robi, to polecenia prezesa.
GYT
2 lata temu
Tak to zwykle bywa, jak się najpierw mówi, a potem myśli.
bDfdTqib
Pietrek
2 lata temu
Panie Suski właśnie zainicjował Pan proces, końca swojej kariery. Osoby niepełnosprawne powinny miesięcznie dostawać min. 6000 zł. I niech idą za te pieniądze do kina, na basen, z rodzinami na dobry obiad, czy kolację. Co w tym złego ? Panie Suski, może tak poopiekował by się Pan osobą niepełnosprawną przez tydzień. Tak na cały etat. Nakarmił, umył, podał leki, zrobił zakupy i to wszystko z 300 złotymi w kieszeni. I Prezesa Pan sobie weź do pomocy :)
DT
2 lata temu
O tez jest niepelno sprawny.tylko ze umystowo
Najnowsze komentarze (30)
durny pis
2 lata temu
Tępy lalkarz niech żyje za 900zł/mieś.
pappacek
2 lata temu
Żywa gotówka należy się jak psu kość tylko Suskiemu i jego podobnym "wybrańcom narodu "" - te miernoty rozkradają i doją budżety państwa tylko i wyłącznie dla siebie . Rozdawnictwo w formie plus 500 i inne plusy to tylko "ŁAPÓWKI" dla wyborców , którzy za tzw kiełbaskę wyborczą ...i gratisy będą wierni i sprawiedliwi dla p[is-u w takiej formule fałszu i obłudy.
mmm
2 lata temu
jak ktoś ma IQ suskiego to mu wieeeeele spraw trudno zrozumieć...
Opinia
2 lata temu
Po co cytujecie ludzi głupich, bez charakteru i honoru. Co to za przykład. Chyba rozwalonej w pysze wredoty. Kiedy toto będzie rozliczał sąd i my. Musimy tego doczekać.
WEZYR
2 lata temu
ON MA NAWET TWARZ DEB.....NĄ TEN SUSEŁ. PO PROSTU JAWI SIĘ PYTANIE DLACZEGO LUDZIE GŁOSUJĄ NA TAKICH IDIO....ÓW
nader
2 lata temu
Kolejny pisopajac debilek!
jack
2 lata temu
Paskudna mentalność ...
Wancek
2 lata temu
Suski to fajny chłop, tylko towarzystwo źle na niego wpływa. Coś musi gadać, przecież kasy oni mają co nie miara, jest sporo tych spółek skarbu państwa.
bDfdTqhT
genetyk
2 lata temu
Typowa ofiarą pękniętej prezerwatywy pijanych rodziców.
abc
2 lata temu
Pisowcy to ostatni podgatunek człowieka ,który zszedł z drzewa ,ale jeszcze nie wykształcił im się w pełni rozwinięty mózg !!!
Gaston
2 lata temu
Boszsz!Co za spaślak!
ADAM
2 lata temu
Ale pis sobie załatwił artykuł!! Nie można dawać minusów. Banda tępych bezlitosnych dyktatorów.
ADA
2 lata temu
Ile jeszcze pozwolimy rządzić złu w czystej postaci?? PIS to źli ludzie po prostu.
Oif
2 lata temu
Pit
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić