Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Świńska grypa zabija w Gliwicach

8
Podziel się:

Dwa śmiertelne przypadki wirusa AH1N1 w gliwickim szpitalu. Ofiarami byli chorzy po przeszczepach.

Świńska grypa zabija w Gliwicach
(East News/Włodzimierz Wasyluk)

Okazuje się, że świńska grypa jest nadal niebezpieczna. Nie żyje dwoje pacjentów Centrum Onkologii w Gliwicach. Zmarli to pacjenci przebywający na oddziale transplantacji szpiku. Ich organizmy były na tyle osłabione, że nie były wstanie walczyć z wirusem AH1N1.

W placówce wprowadzono zakaz odwiedzin. Wstrzymano również przyjęcia na oddział i wdrożono procedury, mające zapobiec dalszym zarażeniom. Powołano również wewnętrzny zespół, co jest standardową procedurą w takich przypadkach – podaje "Dziennik Zachodni"

Jak dotąd na Śląsku odnotowano 16 przypadków zarażenia wirusem grypy AH1N1. Większość chorych przebywa w gliwickim szpitalu, dwie hospitalizowano w Jaworznie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(8)
Otaku
7 lat temu
Znowu coś na Polskę napuszczono...
uhaha
7 lat temu
tylko niech wam nie przyjdzie na myśl żeby się szczepić. Poszukajcie o tym artykułu. Jakiś czas temu straszono epidemiami, zakupiono magazyny szczepionek. Jak się później okazało, lekarze z Czech przeprowadzili testy, szczepionki miały gigantyczne skutki uboczne, zwierzęta na których testowano albo zdechły albo trzeba było uśpić. A kilkoro ludzi zaszczepionych tą samą szczepionką zmarło. Aż strach myśleć co by było gdyby te testy nie zostały przeprowadzone i zostały podane większej ilości ludzi. Wszystkie nowe dziwaczna choroby to kasa, na ludziach się zarabia, wszyscy jesteśmy królikami doświadczalnymi
maniotte997
7 lat temu
szczepcie sie ludzie w koncu koncerny potrzebuja waszych pieniadzy szybko szybko
gość
7 lat temu
Róbcie nadal wywiady z nawiedzonymi ludźmi, którzy prowadzą propagandę antyszczepionkową, to niebawem pojawią się na ulicach kaleki po Heine-Medina i zaczną z powrotem umierać dzieci zakażone wirusem odry. W cywilizowanym podobno kraju 3% ludzi szczepi się przeciw grypie! Gratuluję!. Ustawiajcie się w kolejce do przeszczepu serca
cdf
7 lat temu
Propaganda zastraszania działa!.
gnida
7 lat temu
teraz juz wiemu czemu muzulmanue nie jedza wieprzowiny)
ktoś
7 lat temu
Jakim prawem osoby przebywające na takim oddziale zostały zarażone.A już wiem, wychodzą właśnie na jaw jakie mamy standardy w szpitalach.Powszechny brak zasad przestrzegania reżimu sanitarnego przez personel.Lekarze i pielęgniarki notorycznie nie myją rąk, co niektórzy to najwyżej je płuczą albo zastosują środek odkażający do rąk, który dodam ma sens zastosowania tylko po myciu rąk.Myślenie że ubrane rękawiczki to ochrona to głupota.Rękawice należy ubierać czystymi rękoma.O maseczkach nie wspomnę.
q
7 lat temu
może czas przerzucić się na baraninę
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić