Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Symulacja wojny atomowej. Pierwsza bomba spadłaby na Polskę

681
Podziel się

Według symulacji, którą stworzyli naukowcy w USA, gdyby Rosja i USA rozpoczęły nuklearny konflikt, w ciągu kilku godzin od pierwszego wybuchu zmarłoby lub zostało rannych ok. 90 mln ludzi. Pierwsza bomba miałaby spaść na Wrocław.

Nuclear warheads pointing up. The threat of nuclear weapons.
Nuclear warheads pointing up. The threat of nuclear weapons. (iStock.com)
bCIhhkhx

Scenariusz wojny nuklearnej stał się bardziej prawdopodobny po tym jak oba kraje odeszły od kontroli zbrojeń. Naukowcy z Princeton opracowali symulację ewentualnego konfliktu między Rosją i USA.

Symulacja, która jest wynikiem dokładnych badań nad globalnym bezpieczeństwem, pokazuje, że 34 miliony ludzi zginęłoby niemal natychmiast. 57 milionów zostałoby rannych w kolejnych godzinach. Naukowcy nie uwzględnili osób, które zapadłyby na chorobę popromienną lub cierpiałyby na inne schorzenia długoterminowe.

Naukowcy twierdza, że konflikt zacząłby się jak każda inna wojna Dopiero po jakimś czasie zostałyby użyte pociski nuklearne. Pierwszy miałby uderzyć w Polskę, w okolicach Wrocławia.

bCIhhkhz

Po przekroczeniu tego nuklearnego progu walki staną się taktyczną wojną głównie w Europie. Rosja wysyła 300 głowic nuklearnych samolotami i pociskami bliskiego zasięgu, by uderzyć w bazy NATO. NATO odpowiada na to około 180 głowicami nuklearnymi za pośrednictwem samolotów. – mówi dla Independent naukowiec z Princenton.

Po obu stronach dochodziłoby do setek wybuchów. Bombardowano by największe miasta. Chociaż symulacja skupia się na Europie to naukowcy zakładają, że użyto by także pocisków dalekiego zasięgu. Bombardowane byłby także największe miasta takie jak Waszyngton czy Moskwa.

bCIhhkhF

Independent zapytał czy ewentualnie przewiduje się inny scenariusz. Autorzy symulacji wyjaśnili, że swoje badania oparli na aktualnej polityce państw i wypowiedziach prezydentów.

Poproszono zarówno Departament Obrony USA, jak i ambasadę Rosji w Wielkiej Brytanii o komentarz w tej sprawie. Pracownik obrony USA zapewnił, że ten scenariusz nie będzie miał miejsca. Zapewnia, że Stany Zjednoczone chcą za wszelką cenę uniknąć bezpośredniego konfliktu z Rosją.

Zobacz też: Rosja: Katastrofa nuklearna zabiła elitę naukową. Kreml potwierdził incydent

bCIhhkhG

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCIhhkia
KOMENTARZE
(681)
Maniek
10 miesięcy temu
tylko czekać jak ceny mieszkań we Wrocławiu pójdą w dół.
grzyb
10 miesięcy temu
Amerykanie niech nie będą tacy mądrzy ,na nich też by spadło trochę pocisków , a ponieważ w dużych miastach żyją tam miliony wiec zginęło by dziesiątki milionów w jameryce
Proszę precyz...
10 miesięcy temu
Ale czyja bomba spadłaby na Wrocław: Rosyjska czy Amerykańska?
bCIhhkib
Jaaa
10 miesięcy temu
Bardzo ciekawe, wojna min Rosja a USA a bombarduja Polskę, niech na swoich terytoriach prowadza walki cwaniaki. Wszedzie robią haos, konflikty zbrojne tylko nie u siebie.
bogu
10 miesięcy temu
To od kiedy zaczynają spadać ceny nieruchomości we Wrocławiu?
Najnowsze komentarze (681)
...
miesiąc temu
Niech autor doda, że pierwsza bomba atomowa ze strony Rosji spada na Polskę ale następne ze strony NATO też robią nam ścianę atomową na schodniej granicy. Nie na stronie białoruskiej, ukraińskiej ale POLSKIEJ. Dziękuję Ci NATO. To "niesamowita" organizacja warta tyle samo co ten cały putin.
baran
miesiąc temu
A Rosja co odpowiedziała?
1234 crack
miesiąc temu
Jak było ZSRR to po stworzeniu Układu Warszawskiego już ich cycki piekły na uderzenie W zachodnie Niemcy Północną Danię nie mówiąc co w czesniej kombinowali w Bornem Sulinowie niech się Władimir Putin ogarnie co on może przy takim potencjałem może do czegoś gorszego doprowadzić to wiele nie odbiega od terroru w Afganistanie dostali po dupach asz im guwno szło uszami co majom straszliwego kaca po afganistanie dobrze że te wojne nie na swoim podwórku prze grali Stalin terz był despotom putin idze jego śladami co za dziwaki chcieli by ustawiać jak im się podoba myślą że mogą wszystko
Zych
miesiąc temu
Im gorzej w Rosji tym będą bardziej skorzy do wojny.
Bolek
2 miesiące temu
Z pogodą i zmianami klimatu też im te symulacje tak dobrze wychodzą?
Kanadyjczyk
2 miesiące temu
Wojna bedzie tylko jesli zaczna ja Amerykanscy bojownicy o pokoj I demokracje.Wasi "przyjaciele"zreszta.Z takim przyjacielem, kto potzrzebuje wroga?
Kamil
3 miesiące temu
Bomba Atomowa jest potężna - ale ma jedną słabość. Musi dotrzeć do celu. A ponieważ leci długą drogą, jest sporo czasu na strącenie.
Styro
7 miesięcy temu
Już to widzę... Zwiedź Wrocław za pół ceny!
bCIhhkhT
Nick
8 miesięcy temu
von Braun
e
9 miesięcy temu
30 dni pozniej umiera cala reszta z glodu. Profit?
koles
10 miesięcy temu
Dawać atomówkę 1wszą ja przyjmuje na główkę
fakciorek
10 miesięcy temu
To wiadomo na kogo jankesi pierdykną bombkę atomową Oni już zrzucili nie jedną na ludność cywilną i w tej kwestii mają doświadczenie.
bolo
10 miesięcy temu
A Ruski walną w rów marsjański bomba wybuchnie 11 km pod wodą i zaleje USA widziałem symulację na YouTube
Rabert
10 miesięcy temu
Mogą nami skoczyć.... U nas tak śmierdzi i taki syf ze udrrzenie atomówki nikt nie zauważy
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić