Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Magda Mieśnik
Magda Mieśnik
|

Syn Anety trafi do adopcji do pary gejów? Polski rząd chce to zablokować

41
Podziel się

Trzyletni synek Anety Zrobczyńskiej może trafić do adopcji do pary homoseksualnej. Taką informację Polka otrzymała od brytyjskiej opieki społecznej. W sprawie interweniował już polski rząd, który zabiega o to, by dziecko, które ma podwójne obywatelstwo, było pod opieką pary heteroseksualnej.

Synek Anety ma trafić do adopcji
Synek Anety ma trafić do adopcji (Archiwum prywatne)

Wirtualna Polska opisała historię Anety, która straciła prawo do opieki na trzyletnim synkiem. Od opieki społecznej dowiedziała się, że chłopiec trafi do adopcji do pary homoseksualnej. - Pracownica opieki powiedziała, że mogę spotkać się z tą parą i lepiej ją poznać. Wolałabym jednak, żeby synek wychowywał się w rodzinie, gdzie jest mama i tata - mówi Polka.

W sprawę natychmiast zaangażował się polski rząd. Brytyjskie prawo pozwala na adopcję dzieci przez pary homoseksualne, jednak w Polsce jest to niezgodne z przepisami. Synek Anety ma podwójne obywatelstwo. Jednak z powodu tego, że mieszka na terenie Wielkiej Brytanii, podlega jurysdykcji tamtejszych sądów.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z brytyjskimi służbami odpowiedzialnymi za opiniowanie rodzin adopcyjnych w Wielkiej Brytanii oraz polskimi służbami konsularnymi. Chłopiec obecnie przebywa pod opieką rodziny zastępczej, która jest heteroseksualna. Czeka na adopcję - mówi Wirtualnej Polsce Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości.

I dodaje: - To brytyjski sąd zdecyduje, gdzie wówczas trafi. W grupie osób, z których zostaną wyłonieni nowi opiekunowie, są pary homoseksualne. Ostateczna decyzja jednak nie zapadła. Przekazaliśmy władzom brytyjskim, że do tej pory chłopiec wychowywał się w rodzinie, gdzie byli mama i tata, i tak byłoby dla niego najlepiej. Będę nadzorował tę sprawę do końca.

Polski rząd próbuje kanałami dyplomatycznymi doprowadzić do tego, by dziecko po adopcji trafiło do rodziny heteroseksualnej. 2 października brytyjski sąd zdecydował, że Harry, synek Anety, trafi do adopcji. Zgodę na to wyraził jego ojciec – obywatel Wielkiej Brytanii. Od pracowników opieki społecznej, którzy zajmują się adopcją, Polka dowiedziała się, że jej dziecko zostanie adoptowane przez parę homoseksualistów.

Aneta straciła prawo do opieki nad synkiem po tym, jak zostawiła go pod opieką 13-letniej córki. Pod nieobecność matki chłopiec oparzył się gorącym naczyniem. Kobieta zmagała się także z depresją i choruje na epilepsję. Wcześniej straciła prawo do opieki nad pozostałymi dziećmi.

Postanowiła jednak walczyć o najmłodszego synka. – Walczę od 15 miesięcy. Nie jestem ideałem, ludzie popełniają błędy, a mój mnie dużo kosztował. Straciłam synka. Nie cofnę czasu, ale chcę naprawić popełnione błędy. Zależy mi na tym, by synek miał kochającą rodzinę – mówi Aneta.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Minister w niezręcznej sytuacji. Mówi o odejściu Marka Suskiego z KPRM
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(41)
jasiu
2 lata temu
ja niemam mamy mam tatow prze pani
wacek
2 lata temu
oddam sie w rece lesbijek
krzychu
2 lata temu
prowokacja brytoli to normalne
nie,nie,nie
2 lata temu
Świat schodzi na psy ! Chore pomysły ,które rodzą się w głowach lewaków powodują tylko osłabienie i rozpad zasad pielęgnowanych i oczywistych od wieków.
A
2 lata temu
Niech sobie adoptuja dzieci ze zwiazkow gejowskich
Romek
2 lata temu
"W sprawie interweniował już polski rząd, który zabiega o to, by dziecko, które ma podwójne obywatelstwo, było pod opieką pary heteroseksualnej." Magdo Mieśnik! Czy Ty kiedykolwiek czytasz to co piszesz? Czy w "Wirtualnej Polsce", jest choćby jedna osoba, która potrafiłaby napisać poprawny artykuł???
English basta...
2 lata temu
Tak sie kończą małżeństwa z obcokrajowcami i na emigracji. U siebie by ją to nie spotkało.
Anna
2 lata temu
Matka dziecka ma prawo w jakiej rodzinie ma się jej dziecko wychowywać i nawet w jakiej religii. Jeśli tak się stało to owszem trzeba liczyć się z matką biologiczną a nie narzucać dziecku czegokolwiek byle tylko gdzieś upchnać dzieciaka.
babi
2 lata temu
Ludzie o orientacji homoseksualnej byli , są i będą. Taka jest rzeczywistość i jej nie zmienimy. Obnoszenie się z homoseksualnością jest natomiast obrzydliwe. A już powierzanie tym ludziom do wychowania dzieci jest nieporozumieniem . Chcą mieć dzieci ? To niech sobie zrobią . Dwie mamusie albo dwóch tatusiów. Sukcesów życzę.
Róża
2 lata temu
Wolałabym oddać parze gejów lub lesbijek, jak parze hetero gdzie później się okarze że kobieta biła dziecko albo zmuszała żeby dziecko "zabawiało" męża i wujków oraz księdza. A jak nie to dziecko przypalali papierosami i rzucali o ścianę. Najwięcej przypadków pedofilii jest w rodzinach heteroseksualnych czyli kobieta i mężczyzna. A także udawanie że kobieta nie widzi wykorzystywania seksualnego przez dorosłego męża lub wujków czy księdza. Także bujajcie się hejterzy katolibańscy, jesteście tak zacofani że gdybyście mogli to robilibyście za inkwizycję, palilibyście i topili, ścinali głowy oraz łamali ludzi kołem. Niczym nie róznicie się od tych z Bliskiego Wschodu którzy tak robią. Jesteście tak zacofani.
Daniel
2 lata temu
Przy takiej matce nawet w stadzie lwów miałby lepiej.Jej błąd najwięcej kosztował to biedne dziecko.
sru
2 lata temu
żadnym kiszkowcom nie dawać
H
2 lata temu
Kiedy straciła wcześniej dzieci jakoś nie walczyła. A teraz kiedy dziecko idzie do pary gejów nagle robi jakiś problem. Geke to też ludzie i nie oznacza że wychowana tak samo swoje dziecko. Napewno dadzą mu prawo wyboru do tego kogo ma kochać. A kobieta powinna się zastanowić nad tym co robi. Bo dzieci potrzebują kochającej mayk ia ona najwyraźniej dzieciom nie dawała miłości skoro wyszło takie coś.
!!!!
2 lata temu
Sytuacja dość powikłana ale ta pani Aneta chyba za późno zaczęła interesować się losem dziecka. Do pierwszego też ma odebrane prawa i nie wyciągnęła wniosków a teraz już rzw. musztarda po obiedzie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić