Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Sylwester Ruszkiewicz
Sylwester Ruszkiewicz
|

Syn Beaty Szydło w procesji Bożego Ciała. Mamy zdjęcia

48
Podziel się:

Rok po kapłańskich święceniach, Tymoteusz Szydło na dobre zaaklimatyzował się w swojej parafii w Buczkowicach. Podczas procesji Bożego Ciała, towarzyszył innym kapłanom i razem z nimi odprawiał nabożeństwo.

Syn Beaty Szydło w procesji Bożego Ciała. Mamy zdjęcia
(parafiabuczkowice.pl, parafiabuczkowice.pl)

Święcenia kapłańskie syn Beaty Szydło przyjął 27 maja 2017 roku. Swoją pierwszą mszę odprawił 4 czerwca ubiegłego roku. Po zdjęciach zamieszczonych na stronie parafii widać, że ksiądz Tymoteusz świetnie odnajduje się w kapłańskiej posłudze. Ma dobry kontakt z wiernymi, a w szczególności z lokalną młodzieżą. Buczkowice znajdują się ok 40 kilometrów od rodzinnego Przecieszyna. Duchowny stara się utrzymywać stały kontakt z rodzicami.

W wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego” wyraził wdzięczność za dobre wychowanie i wartości, które otrzymał od swoich rodziców. – Na pewno oprócz przykładu, jak żyć wiarą, zawdzięczam im świadomość bycia Polakiem. Ten element patriotyczny był u nas zawsze ważny – przekonywał.

Zobacz także: Zobacz także: Kłótnia przed Sejmem. "Nie zgadzam się ze strajkiem podłogowym"

– Nie rozważałem właściwie innych dróg dla siebie, po prostu wstąpiłem do seminarium. Miałem wsparcie rodziców, którzy nie byli jakoś szczególnie entuzjastycznie nastawieni, ale też nie oceniali, nie krytykowali. To, że mama była wtedy posłanką, nie miało żadnego związku z moją decyzją i jej obecne obowiązki też go nie mają – dodał syn Beaty Szydło.

Z kolei była szefowa rządu, mocno wspierała swojego syna w realizacji kapłańskiego powołania. - Nie widziałam u niego rozterek. Przez cały okres jego formacji modliliśmy się mocno za niego. Chciałabym i bardzo w to wierzę, że będzie po prostu dobrym księdzem. - wyznała w rozmowie z niedziela.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(48)
Tu i teraz
4 lata temu
byle by się trzymał z daleka od dzieci
Tu i teraz
4 lata temu
w typie Petza...
JP3
4 lata temu
I wy ciagle wierzycie w te bajki on niepokalanej, wskrzeszeniu
radek
4 lata temu
Jak mama przystąpi u syna do spowiedzi to syn zemdleje w konfesjonalem
13/h
4 lata temu
MAMUSI 65000 POPROSTU SIĘ ,,NALEŻY"
alleluja
4 lata temu
te nagrody nam się nalezały! wydzierała sie w sejmie , a Jojo ją rozumie, jak najbardziej. w końcu jadna klika
Patriota
4 lata temu
Nie podzielam tezy tego Pana w sutanne. Wątpię, aby ktoś taki, jak Szydło, tupeciara, pozbawiona wrażliwości i empatii była dobrym przykładem. A ksiądz najpierw musi być człowiekiem, a potem księdzem, czego temu młodemu człowiekowi życzę.
eryk
4 lata temu
Fascynująca wiadomość.
HGW
4 lata temu
A ja przez chwile myślałem, że to ona prowadziła procesję O_O
katolik
4 lata temu
Mój syn też uczestniczył w procesji, zachowywał się pobożnie i modlił się gorliwie..BEZ KAMER, POKLASKU, REKLAMY IROZREKLAMOWANEJ MAMY!!!!!!!!!!!CZY Beata Szydło zastanwia się na czym polega prawdziwa wiara???? Pozdrawiam prawdziwych/nie na pokaz/ katolików.
kate
4 lata temu
Brawo !
lex
4 lata temu
w latach siedemdziesiątych kiedy bylem w wojsku był taki jeden,który dobierał się do kolegów. Wyrzucili go z wojska. Odnalazł się w seminarium. Stamtąd nikt go już nie wyrzucał. Historia prawdziwa. Jak potoczyło się jego życie później tego nie wiem.
wsad
4 lata temu
Ciekawe czy ma już chłopaka?
xyz
4 lata temu
Jakie w domu chowanie takie i późniejsze zachowanie!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić