Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Syndrom Rozczochranych Włosów? Naprawdę jest coś takiego i ty też możesz go mieć

9
Podziel się

Na Syndrom Rozczochranych Włosów cierpi pewna siedmioletnia Shilah z Australii. Cóż, chyba aż tak bardzo nie cierpi, bo mała nie przejmuje się zbytnio tym, że jej włosy opierają się szczotkowaniu, jak tylko mogą. Patrząc na bałagan na jej głowie, nie sposób powstrzymać się od zadumy – bo czy większość z nas o poranku nie jest taką dziewczynką z Syndromem Rozczochranych Włosów?

Syndrom Rozczochranych Włosów? Naprawdę jest coś takiego i ty też możesz go mieć
(Instagram.com, shilahmadison)
bEUmNpUB

A jednak Syndrom Rozczochranych Włosów (Uncombable Hair Syndrome) został medycznie stwierdzony u około stu osób na całym świecie – reszta z nas po prostu musi bardziej przykładać się do szczotkowania.

Shilah mieszkającą w Australii nazywano już małym Einsteinem i dzieckiem z "Powrotu do przyszłości" – jej wydają się żyć swoim własnym życiem, z czego zresztą dziewczynka jest bardzo zadowolona. – Nie są zwyczajne i tak nudne jak włosy wszystkich innych ludzi – mówi w rozmowie z "Daily Mail".

bEUmNpUD

– Wszyscy mnie znają i zapamiętują, szczególnie w szkole. Wszystkie klasy wiedzą, kim jestem – cieszy się Shilah. Dziewczynka podejrzewa też, że jej przyjaciele też chcieliby mieć takie włosy.

Rodzina dziewczynki nie miała pojęcia, że Shilah cierpi na Syndrom Rozczochranych Włosów aż do ubiegłego roku. 9 miesięcy temu poinformował ich o tym lekarz rodzinny. Na początku podejrzewali, że to żart, ale potem zorientowali się, że "ma to sens", biorąc pod uwagę codzienny koszmar ze szczotkowaniem włosów siedmiolatki.

Syndrom Rozczochranych Włosów wywołuje mutacja jednego z trzech genów - PADI3, TGM3 i TCHH. I choć nie ma możliwości wyleczenia się z rozczochrania, uważa się, że z wiekiem włosy stają się nieco bardziej podatne na układanie.

bEUmNpUJ
Zobacz także: Zobacz też: Domowe mikstury, które odmienią twoje włosy
bEUmNpVe
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(9)
dd
4 lata temu
takie murzynskie troche:)
Kochanowski
4 lata temu
W przyszłości dojdzie syndrom rozczochranych włosów na psitce! :)
Master
4 lata temu
zgól tą siche
bEUmNpVf
Cloudy
4 lata temu
Cóż, wesołe życie dziewczyna ma :] Oby to podejście do życia jej się nie zmieniło !
oeppe
4 lata temu
Chyba tam nie mają szamponu, że nie potrafią rozczesać takich włosów. Śmieszne.
fefe
4 lata temu
ja mam takie małpy , jak krótkie to ok ale jak podrosną to jak by piorun w mietłe strzelił , jedyne co w miare pomaga to odżywka na suche włosy i nie spłukać jej to wtedy są ciężkie i jeszcze w miare da się je jakoś uczesać bo bez tego to nic, ty je w te a one i tak w swoją pójdą małpy jedne......
Gtr
4 lata temu
no tak się właśnie zastanawiałem nad tym genem padi3... Wszystko jasne.
fot
4 lata temu
Jestem fotografem i robiłem sesje zdjeciową pewnej rodzince w Warszawie i ich dwuletnia córka miała takie włosy, że moczyliśmy, psikaliśmy lakierem i nic nie pomagało, dalej stały sztywno na sztorc.
sa
4 lata temu
opetana przez szatana, stad te kołtuny.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić