Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Adam Bednarek10.08.18 (14:05)

System już działa. Operatorzy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Wystarczy mieć przy sobie telefon, by dostać ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem. Operatorzy już rozsyłają powiadomienia przed burzami.
Łukasz Ogrodowczyk / Materiały prasowe

Uwaga! Dziś po raz pierwszy wysyłamy SMSy na polecenie RCB. Treść: “Uwaga! Dzis gwaltowne burze, silny wiatr i ulewny deszcz. Miejscami grad. Unikaj otwartych przestrzeni, zabezpiecz dobytek. Sledz komunikaty pogodowe”. - napisał na Twitterze rzecznik prasowy Play, Marcin Gruszka.

REKLAMA

Również inni operatorzy wysyłają podobne powiadomienia - sam otrzymałem wiadomość z ostrzeżeniem od Orange. Z kolei Play - według tego, co zdradził rzecznik prasowy - wysyła komunikaty w woj. lubelskim, mazowieckim, podlaskim, warmińsko-mazurskim. Orange sięga trochę dalej i załapało się też np. województwo łódzkie.

Ostrzegawcze wiadomości to efekt niedawnego porozumienia między Ministerstwem Cyfryzacji, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Rządowym Centrum Bezpieczeństwa oraz przedstawicielami operatorów. Obowiązek ten w pełnym wymiarze będzie realizowany od 12 grudnia 2018 roku, ale operatorzy zobowiązali ruszyć z programem pilotażowym już latem.

– Zależało nam bardzo, by okres wakacyjny, który w Polsce jest najbardziej newralgiczny pod względem gwałtownych zjawisk pogodowych, wykorzystać do testów systemu. To pozwoli nie tylko na zmniejszenie ryzyka związanego np. z nawałnicami, ale także na optymalizację samego systemu – podkreślił Marek Zagórski, minister cyfryzacji.

System już działa i bardzo dobrze - zaczyna się okres groźnych, gwałtownych burz, więc dobrze, że ostrzeżenia będą trafiać do osób, które mają przy sobie telefon.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij