o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Szczyt G7. Prezydent Brazylii próbował ośmieszyć żonę Emmanuela Macrona

0
Podziel się

Prezydent Francji Emmanuel Macron potępił komentarze pod adresem swojej żony Brigitte wypowiedziane przez prawicowego prezydenta Jaira Bolsonaro.
- Powiedział wyjątkowo obraźliwe słowa o mojej żonie - stwierdził Macron na konferencji prasowej podczas szczytu G7 w Biarritz.

Prezydent Francji Emmanuel Macron w trakcie spotkania poświęconego zmianom klimatycznym na szczycie G7 w Biarritz w poniedziałek
Prezydent Francji Emmanuel Macron w trakcie spotkania poświęconego zmianom klimatycznym na szczycie G7 w Biarritz w poniedziałek (PAP/EPA, LUDOVIC MARIN)
bEJNjXud

- Co mogę powiedzieć? To smutne, to smutne przede wszystkim dla niego i dla Brazylijczyków - dodał prezydent Francji, którego poproszono o komentarz do zachowania przedstawiciela Brazylii.

Co spowodowało takie wzburzenie na szczycie G7?

W ubiegły weekend, Bolsonaro skomentował post na swoim profilu na Facebooku, na którym autor zestawił zdjęcia 37-letniej żony Bolsonaro i 66-letniej żony Macrona. Post sugerował, że pierwsza dama Francji nie prezentuje się tak dobrze jak małżonka prezydenta Bolsonaro. Miała być to również sugestia, czemu Macron nie darzy sympatią brazylijskiego polityka

bEJNjXuf
Zobacz także: Zobacz także: Premier mówi o VAT-manie. B. Sienkiewicza to nie rozbawiło

- Nie upokarzajcie go. Hahaha - brzmiał komentarz Bolsonaro.

- Jako że mam wiele szacunku dla narodu brazylijskiego, mam nadzieję, że niedługo będzie on miał prezydenta, który nadaje się na to stanowisko - powiedział Emmanuel Macron w Biarritz.

bEJNjXul

Atmosfera w temperaturze pożaru

Sytuacja pomiędzy politykami jest bardzo napięta w ostatnich dniach. Kiedy trwa szczyt G7, płoną lasy Amazonii. Aktywiści nawołują, że jest to najwyższa pora, żeby politycy wzięli odpowiedzialność za nieodwracalne zmiany klimatyczne. Głos zabrało wielu liderów, w tym prezydent Francji. Macron stwierdził, że pożary Amazonii wynikają z polityki Bolsonaro. Nie wahał się się również wytknąć brazylijskiemu liderowi kłamstwa o podejmowanych działaniach w kwestii ochrony środowiska. Obarczony odpowiedzialnością Bolsonaro publicznie nazwał politykę Macrona "kolonijną mentalnością".

Tagujcie swoje materiały hasztagiem#bezpieczniWPolsce i razem z nami informujcie o niebezpiecznych sytuacjach. Wysyłajcie swoje zdjęcia i nagrania na adres dziejesie.wp.pl bądź nasz profil na Facebooku WP Dziejesie.

Źródło: The Guardian, RMF 24

bEJNjXuG
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić