o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Szef nowej KRS o decyzji SN. Leszek Mazur: nie będzie miał żadnych realnych konsekwencji

23
Podziel się

- To orzeczenie nie będzie miało żadnych realnych konsekwencji. W żaden sposób nie podważa ono statusu sędziów Izby Dyscyplinarnej - powiedział szef nowej KRS Leszek Mazur. To reakcja na orzeczenie Sąd Najwyższego, który negatywnie ocenił Radę oraz Izbę Dyscyplinarną SN.

Szef nowej KRS, Leszek Mazur
Szef nowej KRS, Leszek Mazur (PAP)
bDIGtfcR

Według przewodniczącego nowej Krajowej Rady Sądownictwa Leszka Mazura "orzeczenie Sądu Najwyższego ws. KRS w ogóle nie powinno zapaść".

Dodał, że nie będzie miało wpływu na funkcjonowanie KRS i Izby Dyscyplinarnej SN. - To orzeczenie nie będzie miało żadnych realnych konsekwencji. W żaden sposób nie podważa ono statusu sędziów Izby Dyscyplinarnej. Wprowadza tylko do systemu pewną dozę niepewności i jest wątpliwe z uwagi na zasadę nieusuwalności sędziów - tłumaczył Mazur.

Jego zdaniem, sędziowie orzekający w Izbie Dyscyplinarnej nie przestaną być sędziami. - To orzeczenie zostało wydane w konkretnej jednostkowej sprawie, która ogranicza się do oceny jednej opinii KRS z lipca 2018 r., a nie obejmuje kwestii statusu sędziów - powiedział sędzia Mazur.

bDIGtfcT
Zobacz także: Akcja ratunkowa w Szczyrku. Relacja reportera WP

Sąd Najwyższy podjął decyzję ws. uchwały KRS

Izba Pracy Sądu Najwyższego wydała orzeczenie w sprawie pytania prejudycjalnego, które skierowano do TSUE. Podjęto decyzję o uchyleniu uchwały Krajowej Rady Sądownictwa.

- Sąd Najwyższy stwierdza, że obecna KRS nie jest organem bezstronnym i niezawisłym od władzy ustawodawczej i wykonawczej. Izba Dyscyplinarna SN nie jest sądem w rozumieniu prawa UE i krajowego - powiedział na rozprawie sędzia Piotr Prusinowski, przewodniczący składu orzekającego.

bDIGtfcZ

Decyzję SN komentował rzecznik Sądu Michał Laskowski. - Trudno będzie zignorować to, co powiedział Sąd Najwyższy. Wywody dotyczą Krajowej Rady Sądownictwa i Izby Dyscyplinarnej w ogóle. Według mnie, sądy będą brały to pod uwagę - powiedział.

Orzeczenie wydane przez sędziów Izby dotyczyło pierwszego z 3 pytań prejudycjalnych, które zostały skierowane do TSUE. Trybunał w listopadzie określił, że to SN ma rozstrzygać w tej sprawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDIGtfda
bDIGtfdu
KOMENTARZE
(23)
II sort
rok temu
KASTA to pseudo POlacy
bim
rok temu
Ziobro POwinien raz ,a dobrze wyczyścić tą stajnię Augiasza,gdyż nie mając nic do stracenia,zawsze będą mieszać i jątrzyć{kasta mataczy i kolaborantów}
mer
rok temu
Coś w tym jest, że kasta tak bardzo boi się Izby Dyscyplinarnej SN... Przypadek?
bDIGtfdv
mer
rok temu
Coś w tym jest, że kasta tak bardzo boi się Izby Dyscyplinarnej SN... Przypadek?
recenzent
rok temu
Mazur niech lepiej rozliczy się z zarzutów w jego sprawie. A brednie jakie wypowiada świadczą o jego znajomosci prawa. Głupców nie sieją sami się rodzą.
Najnowsze komentarze (23)
Zibi
rok temu
Wypowiedzial sie czlonek pzpr pis najwyzzszej kasty pisowskiej tylko pytanie a kim ty jestes i kto na swiecie uznaje twoje decyzje oprocz pisu hi hi
wstyd sędziom
rok temu
Kasta (hiszp., port. casta „rasa, ród, rodowód” od łac. castus „czysty”)[1][2] – zamknięta warstwa społeczna, do której przynależność jest dziedziczna[2]. Odrębność kast, wynikająca z przepisów religijnych lub prawnych, jest zwykle usankcjonowana zwyczajowo. Kasty zajmują określone obszary, a ich członkowie są związani ze sobą wspólnymi obrzędami i wykonywaniem tego samego zawodu. Kasty są zhierarchizowane: jedne uchodzą za lepsze, a drugie za gorsze. Kasty istniały i istnieją nadal w różnych społeczeństwach, jednak ze względu na swoją liczbę szczególnie charakterystyczne są dla społeczeństwa indyjskiego, gdzie system kastowy wzmacniany jest i utrwalany przez tradycyjne tabu hinduizmu.
Bobik
rok temu
Panowie trochę honoru! Czas podać się do dymisji! I to wszyscy włącznie z ministrem od trolli!!
ok
rok temu
Bronią PiS jak niepodległości bo przecież to żywa gotówka wszystko inne się nie liczy.
Zen
rok temu
Pisowscy odbiorcy kłamstw żywią się takimi wypowiedziami. Straszne.......
Polak
rok temu
Pisowskie kłamstwa i obłuda sięgnęły zenitu. Tylko im przychylne wyroki są do zaakceptowania.
Babcia Jasia
rok temu
Komuna przy tych rządach to nic
Zuza
rok temu
Wstydu nie macie kolesie zPiS!
bDIGtfdn
recenzent
rok temu
Mazur niech lepiej rozliczy się z zarzutów w jego sprawie. A brednie jakie wypowiada świadczą o jego znajomosci prawa. Głupców nie sieją sami się rodzą.
plpl
rok temu
Wyroki nadzwyczajnej kasty to realizacja zemsty której tak pragnie autorka tego twierdzenia. Czarno widzę przyszłość SN
Wpp
rok temu
Zwykła walka polityczna...
Emilia
rok temu
Prokuratura juz kolejny miesiac nie jest w stanie ustalic kto jest szefem wiceministra.
bartek
rok temu
co na to grays inn
ciekawski
rok temu
Jaki przekret jest na listach poparcia do KRS, ze pomimo wyroku sadu nie chca go pokazac.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić