Wróć na
oprac. Arkadiusz Jastrzębski
|

Szef Światowego Kongresu Żydów o konflikcie: umysłowa ciasnota

46
Podziel się

Nie milkną echa odwołania sporu o historię na linii Polska - Izrael. Przewodniczący Światowego Kongresu Żydów zaapelował do obu stron konfliktu o wyciszenie emocji.

Ronald Lauder: zwycięstwo sił nietolerancji i umysłowej ciasnoty
Ronald Lauder: zwycięstwo sił nietolerancji i umysłowej ciasnoty (PAP, Laszlo Beliczay)
bCPcqhqZ

"To bardzo niefortunne, zarówno dla Żydów, jak i Polaków, że krążą wciąż niekorzystne i obraźliwe stereotypy" - stwierdził Ronald Lauder. Szef Światowego Kongresu Żydów (WJC) wydał oświadczenie po tym, jak na skutek wypowiedzi izraelskich polityków odwołano szczyt V4 w Jerozolimie.

"Taki język nie powinien mieć miejsca w cywilizowanej debacie" - podkreślił Lauder.

"To smutne, że wyniki dekad współpracy i okazywania dobrej woli są teraz zagrożone. Podejmijmy wszyscy wysiłek, aby pokonać ten kryzys, który był zwycięstwem sił nietolerancji i umysłowej ciasnoty" - stwierdził szef WJC.

bCPcqhrb

Napięcie między Polską a Izraelem to wynik kontrowersyjnych wypowiedzi na temat Polski ze strony premiera Benjamina Netanjahu i nowego szefa dyplomacji jego rządu Israela Katza. Słowa tego ostatniego o "Polakach, którzy wyssali antysemityzm z mlekiem matki" doprowadziły w poniedziałek do eskalacji sporu.

Szczyt odwołany

Polska zażądała przeprosin, a kiedy okazało się, że ich nie będzie, premier Mateusz Morawiecki odwołał udział polskiej delegacji w szczycie V4.

- Podjąłem taką decyzję, ponieważ te sformułowania, które padły z ust powołanego na ministra spraw zagranicznych pana Katza, są absolutnie niedopuszczalne - powiedział premier.

bCPcqhrh

Źródło: Polskie Radio

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCPcqhri

Zobacz także: Leszek Miller o konferencji bliskowschodniej: kompromitacja

bCPcqhrC
KOMENTARZE
(46)
tyle
rok temu
Odwołajcie Katza i jego brednie.Jak mam być tolerancyjny dla tej nacji.
hmn
rok temu
Najgorsze jest to,że oni wszyscy czują się tylko ofiarami,a reszt to zbro...arze.
OKO
rok temu
Zarzewiem konfliktow na bliskim Wschodzie to Izrael a nie Iran. Izraelski arogancki ton i stawianie sie pond innymi... to tacy nazisci bliskiego wschodu.
bCPcqhrD
miecias
rok temu
Z Żydami jeszcze nikt do ładu nie doszedł. Co on gada, do obu stron konfliktu. Od tysięcy lat wszyscy ich wyganiali. W mojej rodzinie jest osoba, której nazwisko jest na tablicy w Yad Vashem. Tylko w Polsce robili co chcieli. Buduje im się pomniki, muzea, oddaje się gospodarkę. Zajmują czołowe stanowiska w państwie. Czy Żydzi pomogli kiedyś Polakowi?
Gosc.
rok temu
Dziekuje, ze inni z V4 sa podobnego zdania i mimo, ze nie zawsze nasze poglady sa podobe, to jednak swoja postawa zdecydowali sie nas wesprzec a tym samym przeciwstawic sie zaklamaniom i wypaczeniu historii w wykonaniu Izraela. Najwyzsza pora zeby tez cala Europa przeciwstawila sie tanim krzykom tego narodu. Robienie z siebie ofiary, jednoczenie mordujac Palestynczykow... Cos tu jest chyba nie tak. Moze by tak postawic jednego czy drugiego przed sadem, za zbrodnie wojenne w stosunku do narodu palestynskiego
Najnowsze komentarze (46)
gnago
rok temu
A nikt nie zadaje sobie pytania kogo w niemowlęctwie ssał Katz, skoro tak odżegnuje się od ssania mleka matki
Dzik
rok temu
Teraz naród wybrany morduje Palestyńczyków!
kactz
rok temu
Świat ma kaca z powodu KAtza czy Polski??? oto jest pytanie
Kopnięta Merl...
rok temu
Przychodzi...Żyd do końia a koń do niego i ha ha ha.
gfgfg
rok temu
Sami żydzi robią z ludzi antysemitów. Na całym świecie nie lubią żydów , ciekawe dlaczego ?
True Story
rok temu
Zabijani byli we większości Polacy pochodzenia żydowskiego tego nie powiedzą tylko że żydzi żydzi. .. Mają kraj od niedawna i już próbują wszystkich podporządkować sobiei zakłamać...
rezz
rok temu
I jak zwykle, PL nie będzie, bo obrażona na resztę świata. I znowu my kontra wszyscy. Tyle, że wszyscy się jakoś dogadują, a my jedynie obrażamy. I co niby mamy tym ugrać? Żenada. Zwłaszcza, że nie ma ani nie było nigdy tak, że Polacy to w 100% nieskazitelny naród!
aaaa
rok temu
Jak oglada sie Polske przez pryzmat Auschwitz i uczy tam tylko o zagladzoe Zydow, a niewiedza o naszej eliminacji przez Niemcow i naszym narazaniu życia powodują taka ignorancję!
bCPcqhrv
h
rok temu
Mordują i wykorzystują Palestyńczyków i czują się ofiarami, łamią wszelkie porozumienia, wydzielają wodę i prąd prawowitym właścicielom tych ziem. Obłuda nacjonalistów wschodu.
Zydowski szma...
rok temu
Kata zydowski rakieta jak wielu hamstwo i brak kultury wysłał z mlekiem matki
jaro
rok temu
Prowokacja żeby Polska nie uczestniczyła w szczycie...
asdasdads
rok temu
Jestem wdzięczny pozostałym krajom za solidarność inaczej by nie odwołali. Wiadomo wszystko polityka ale nosz.. gdyby nie polacy zginęły by dziesiątki tysięcy żydów in plus.
Look
rok temu
Nie wierzę PiSowi --> youtube.com/watch?v=yZRQWUMd_zc
.
rok temu
jaki śmieć z mordy
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić