o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Szefowie CIS i Kancelarii Sejmu zostają na stanowiskach. Wcześniej wprowadzili w błąd dziennikarzy

12
Podziel się

Andrzej Grzegrzółka i Agnieszka Kaczmarska nie zostaną zdymisjonowani za aferę z lotami Marka Kuchcińskiego. Wcześniej przekazywali błędne informacje dotyczące podróży marszałka Sejmu. Ma też zostać opublikowana nowa, pełniejsza lista.

Szefowie CIS i Kancelarii Sejmu Andrzej Grzegrzółka i Agnieszka Kaczmarska zostaną na swoich stanowiskach
Szefowie CIS i Kancelarii Sejmu Andrzej Grzegrzółka i Agnieszka Kaczmarska zostaną na swoich stanowiskach (East News, Agnieszka Sniezko,Tomasz Jastrzebowski)
bEiVXgHp

Kancelaria Sejmu zapowiada nową listę lotów Marka Kuchcińskiego. Aktualizacja ma dotyczyć dokumentów, które wcześniej były w "różnych miejscach". Elżbieta Witek poleciła opracowanie nowych regulacji dotyczących dokumentacji lotów. W materiałach ma znaleźć się wniosek o lot, lista pasażerów i dane o osobach na pokładzie - informuje portal wyborcza.pl.

Na swoich stanowiskach pozostaną szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska i dyrektor Centrum Informacji Sejmu Andrzej Grzegrzółka. - Pracownicy są atakowani za "kłamstwo", a przekazywali informacje w dobrej wierze. Nieład w dokumentach zaczął się po 2010 r. Nie ma przepisu, że w kancelarii musi być pełna dokumentacja - mówi Witek.

bEiVXgHr

Szefowi CIS zarzuca się, że okłamał dziennikarzy. "Gazeta Wyborcza" już w kwietniu oficjalnie pytała Centrum Informacyjne Sejmu o to, czy prawdą są cykliczne podróżne rządowym samolotem Kuchcińskiego do domu. Wówczas Grzegrzółka odpowiedział, że "według wiedzy CIS w lotach nie towarzyszyli marszałkowi Sejmu członkowie jego rodziny". Jego tłumaczenie okazało się nieprawdą.

Kuchciński jest "bohaterem" afery dotyczącej prywatnych podróży rządowymi maszynami wraz z członkami rodziny. Miało dojść do 23 takich lotów. Marszałek zapewnił, że w ramach zadośćuczynienia przeleje 28 tys. zł na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych i 15 tys. na Caritas i fundację Ewy Błaszczyk. Ze stanowiska marszałka Sejmu zrezygnował 9 sierpnia. Jego miejsce zajęła Witek.

Zobacz także: Zobacz także: Loty Pierwszej Damy. Minister prezydencki mówi, jak jest
bEiVXgHx

Źródło: wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEiVXgHS
KOMENTARZE
(12)
ip
2 lata temu
Jaka różnica istnieje pomiędzy pojęciami:wprowadzający kogoś w błąd a kłamca i oszust? Pewnie ogromna. Powiedzieć niewidomemu stojącemu nad przepaścią, ze jak zrobi trzy kroki przed siebie to będzie miał otwartą drogę.
jerzy
2 lata temu
Wybitnie inteligentne wyrazy twarzy. Pasuja jak ulal do Pani Marszalek i PiS.
janek
2 lata temu
caly pis to jedno wielkie kłamstwo i obłuda...
bEiVXgHT
suweren
2 lata temu
Boją się, że jakby ich wywalili, to by powiedzieli, kto im kazał kłamać. I wtedy w Polsce z dnia na dzień, przybyłyby dwie osoby z dużymi problemami psychicznymi i skompromitowanymi w TVPiS rodzinami.
Wert
2 lata temu
Tak. Klamali w imie dobrej zmiany. Jeszcze dostana awans. Zreszta obecna wladza przestepstw swoich sie nie wstydzi. Przeciez kupila wyborcow.
aaaaaaaaaaaaa...
2 lata temu
Ludzie tych krętaczy powinni pogonić póki czas.
wPISdu
2 lata temu
Są przecież wiarygodni jak cały bajzel Pisowski, nie kłam i nie kradnij nie sa znane tym ludziom najgorzej , ze może jeszcze do tego dojsc kolejne nie ....
Jan
2 lata temu
A co mieli zrobić? Prace stracić ? Niech szef CIS podda się do dymisji. Młodzi nie robili z własnej woli.
szyderca
2 lata temu
oj czepiacie sie,troszke se polatal,bylo ich kuzwa nie wybierac.
Czersko Tu
2 lata temu
A czemu mieli by być zwolnieni?, PO kłamała z Donkiem przez osiem lat i to nie tylko dziennikarzy i żadnych konsekwencji, nie bądźcie śmieszni.
zxcv
2 lata temu
polacy ,nic się nie stało!!!!!!!!!!!!!!!!!!
marek8881
2 lata temu
rączka rączkę myje
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić