REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski14.04.19 (18:16)

Szejk nie chce płacić za leczenie dziecka. Zalega 3,5 mln dolarów

Szpital dziecięcy w Bostonie pozwał do sądu saudyjskiego księcia, który nie wywiązał się z obietnicy pokrycia kosztów leczenia 2-letniej dziewczynki. Rachunek za leczenie wynosi już 3,5 miliona dolarów i ciągle rośnie.
Pixabay.com

Pacjentka cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. To rzadkie schorzenie, które skutkuje postępującym osłabieniem mięśni szkieletowych i ograniczeniem zakresu ruchu. Wymaga leczenia przez całe życie, a w najcięższych przypadkach prowadzi do śmierci.

Dziewczynka przebywa w szpitalu od listopada 2017 roku. Saudyjski książę Abdelilah bin Abdelaziz bin Abdulrahman Al Faisal Al Saud i jego lekarz osobisty, dr Hamdy Dawoud, zgodzili się zapłacić za kosztowne leczenie, ale do tej pory dokonali tylko jednej wpłaty w wysokości 750 tys. dolarów. Miało to miejsce w grudniu 2017 roku - informuje CNN.

REKLAMA

Boston Children’s Hospital zalicza się do najlepszych szpitali pediatrycznych na świecie. Pacjentom z rdzeniowym zanikiem mięśni oferuje lek o nazwie Spinraza, który nie jest dostępny w ojczyźnie dziewczynki. Małą pacjentkę, nieposiadającą ubezpieczenia zdrowotnego w USA, szpital zgodził się przyjąć po tym, jak za szejkiem wstawili się dwaj pracownicy innego bostońskiego szpitala - Brigham and Women's Hospital.

Obaj przekonywali, że książę zapłaci za leczenie. Podkreślali, że podchodzi do tego "całkowicie poważnie" i "dysponuje środkami", żeby to zrobić. Pomimo licznych zapewnień szpital nie otrzymał jednak pieniędzy i w końcu zdecydował się skierować sprawę do sądu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij