Wróć na
oprac. Katarzyna Bogdańska
|
aktualizacja

Szkolny koszmar. Szokujące wyniki badania

32
Podziel się

Szerzenie plotek i nagrywanie ośmieszających filmików - to prawdziwa plaga szkół. Ponad połowa uczniów padła ofiarą hejtu. Skala problemu jest ogromna.

Ponad połowa uczniów padła ofiarą hejtu
Ponad połowa uczniów padła ofiarą hejtu (East News)
bCGLOubp

Przemoc między dziećmi to nie tylko bicie. Według sondażu wykonanego na zlecenie Cartoon Network aż 33 proc. uczniów w wieku od 6 do 15 lat doświadcza hejtu i agresji. Badanie przeprowadzono w październiku przez agencję SW Research metodą wywiadów on-line na grupie 810 rodziców dzieci.

Według badania, które opisuje "Rzeczpospolita", prawdziwą plagą jest także cyberprzemoc w postaci publikowania w sieci ośmieszających filmików, zdjęć czy też innych treści. Więcej niż co czwarte dziecko lub nastolatek doznali takiej przykrości. 9 proc. dzieci spotkało się z groźbami w internecie.

Zjawisko przemocy w sieci ukazuje także tegoroczny raport Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej NASK. Wskazuje on, że ponad połowa nastolatków padła ofiarą hejtu, co czwarty był wyzywany online a co piąty ośmieszany w internecie.

bCGLOubr

Zobacz też: Nastolatek nie przyjął opłatka, przyjechała policja. Odmienne reakcje polityków

Zobacz też: Policja w kościele. "Bezradność emocjonalna księży"

bCGLOubx

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCGLOubS
KOMENTARZE
(32)
ghy
8 miesięcy temu
W szkole nie powinni korzystać z telefonów.Do szafek i po zajęciach odbiór.
gh
8 miesięcy temu
Młodzież zdurniała przez te telefony,media i inne programy ogłupiające.
Outsider
8 miesięcy temu
W Irlandii i innych zamożnych krajach małolaty z dobrych domów iphonów nie mają tylko plebs kupuje tu dzieciom drogie zabawki. Nie tędy droga do wychowania wartościowego człowieka ciekawe kiedy Polska to zrozumie. Swoją drogą kogo tu obwiniacie? dzieci??? a kto je wam chowa przepraszam? ulica?? fatalne szkolnictwo i edukacja młodzieży w PL. Dno.
bCGLOubT
Janko
8 miesięcy temu
Zakaz korzystania ze srajfonów rozwiązał by sprawę
N.
8 miesięcy temu
U nas w szkole jest zakaz korzystania z telefonów. Dzieciaki biegają po boisku lub czytają, a także rozmawiają ze sobą. W końcu spędzają w szkole czas nawet do 15, więc pół dnia myślenia, bo w domu to różnie. Rodzice w pracy lub chcą mieć święty spokój, to dzieci siedzą przy kompie i telefonie.
Najnowsze komentarze (32)
Pablo
8 miesięcy temu
W szkole to powinna być dyscyplina i nauka ... bardziej dyscyplina
Wyrocznia
8 miesięcy temu
Bezstresowe wychowanie prowadzi do IDIOKRACJI . Jak zawsze, skóra, fura i komóra a na karku pustak.
gosc
8 miesięcy temu
W naszych szkołach jest zakaz uzywania tel. takze przez n-czycieli. Wolno tylko w wyznaczonych miejscach np pielęgniarka, sekretariat,pok. nauczycielski, po. pedagoga.
nauczyciel
8 miesięcy temu
Dyrektor, który wprowadzi ten zakaz zostanie zjedzony właśnie przez rodziców.
nauczyciel
8 miesięcy temu
O tym jaka jest młodzież decydują dorośli!!!
kris
8 miesięcy temu
zakaz używania telefonów w szkole
Stn
8 miesięcy temu
A kto "wychował" te dzieci? Ulica? Pewnie 90 z tzw dobrego domu. Inną sprawą jest że w szkole powinien być zakaz korzystania z komórki.
antoni
8 miesięcy temu
mój fumfel z ekipą pojechał składać meble gdzięś pod gubin ,wchodzą na posesje a tam dwoje bachorów w piaskownicy jeden mówi ty goście do was przyjechali a na to drugi to nie goście to robole a ich mama to dojarka a tatyś kombajnista z byłego PGR-u
bCGLOubL
taka prawda
8 miesięcy temu
Od wielu już lat w szkołach zapanowała PATOLOGIA podsycana dodatkowo przez pierwszego demoralizatora i deprawatora dzieci i młodzieży, syna zomowca z Gdańska... towarzysza Owsiaka i jego:..."rób-ta co chce-ta". No i gówniarze robią co chcą!.
DOrka
8 miesięcy temu
mnie to nie dziwi, skoro nie ma zakazu używania komórek w liceach i szkołach pozostałych to kusi młodych by cos odwalić. Dowolność strojów i źle pojmowana wolność prowadzą do takich akcji
klk
8 miesięcy temu
Przykład idzie z góry! Kto prowadzi obrady sejmu i rozmawia przez telefon?
klk
8 miesięcy temu
Przykład idzie z góry! Kto prowadzi obrady sejmu i rozmawia przez telefon?
Gość
8 miesięcy temu
Dzieci są zwierciadłem rodziców a połowa społeczeństwa jest prymitywna i uzależniona od używek. Dobrze to obrazuje serial " Kiepscy". Należy więc posyłać swoje dzieci do szkół gdzie nie ma plebeuszy...
oko
8 miesięcy temu
tylko szkola sportowa i zakaz uzywania telefonow
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić