o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Durman
Natalia Durman
|
aktualizacja

Szokujące słowa ekspertki MEN Urszuli Dudziak

59
Podziel się

Ludzie, którzy stosują antykoncepcję, częściej zachodzą w ciążę i częściej decydują się na pozbawienie życia dziecka - twierdzi ekspertka Ministerstwa Edukacji Narodowej Urszula Dudziak.

Urszula Dudziak już wcześniej szokowała swymi wypowiedziami
Urszula Dudziak już wcześniej szokowała swymi wypowiedziami (Agencja Gazeta, Grażyna Marks)
bDXSliYB

Słowa Urszuli Dudziak padły w rozmowie z "Do Rzeczy". Ekspertka MEN przekonuje, że propagatorzy środków antykoncepcyjnych próbowali przekonać społeczeństwo, że dzięki temu nie będzie się przerywać ciąży, a jest akurat odwrotnie.

W ocenie Dudziak, noszenie ze sobą prezerwatyw nie powinno być podawane jako wzór odpowiedzialności, gdyż "odpowiedzialnością nie jest aprobowanie niewłaściwych moralnie czy społecznie zachowań z propozycją wyeliminowana konsekwencji, do których mogą one prowadzić".

Ekspertka MEN odniosła się również do kwestii informowania dzieci o tym, co sprzyja realizowaniu założeń prawidłowej rodziny. Według Dudziak, jeśli "chcieliśmy szkołę uczynić placówką, która uczy dzieci, jak być oddanymi w kontaktach z pedofilami, jak się prostytuować, masturbować, uprawiać przygodny seks czy wskazywać, jak uczynić z młodych ludzi użytkowników środków antykoncepcyjnych, to rzeczywiście szkoła realizująca obecnie obowiązujący program w ogóle tego nie robi". I nie powinna tego robić. Bo nie jest zadaniem szkoły uczyć dzieci zachowań uderzających w dobro człowieka - wskazuje.

bDXSliYD
Zobacz także: Zobacz także: Pomysł PiS dotyczący dziennikarzy. Ostry komentarz Bartłomieja Sienkiewicza

Kontrowersyjne tezy

Urszula Dudziak jest nauczycielem akademickim, doktorem nauk humanistycznych oraz teologicznych. W 2016 r. została wybrana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej kierowniczką zespołu odpowiedzialnego za przygotowanie programu do przedmiotu szkolnego wychowanie do życia w rodzinie.

Już wtedy media alarmowały, że w sieci można znaleźć jej kontrowersyjne wykłady, z których dowiadujemy się m.in., że kobieta powołana jest do dziewictwa lub do macierzyństwa, a antykoncepcja gorsza jest niż handel ludźmi.

bDXSliYJ

- Normami szczególnie chroniącymi małżeństwo i rodzinę jest czystość przedmałżeńska, wierność, nierozerwalność małżeńska, odpowiedzialne rodzicielstwo wyrażające się w zakazie eliminowania i niszczenia płodności przez antykoncepcję. Akt płciowy powinien mieć miejsce wyłącznie w małżeństwie - głosi ekspertka MEN.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDXSliZe
KOMENTARZE
(59)
Jej nick
2 lata temu
Z braku edukacji seksualnej będzie tylko rozwoj chorob wenerycznych i wzrost liczby niechcianych dzieci, szczególnie w młodym wieku rodziców. Nie chcemy chyba średniowiecza, które promuje ta Pani. Nie może czyjas wiara ograniczać wiedzy i zdobyczy nauki. Jeżeli chce swiecic przykładem, niech sobie tak postepuje, jak mówi. 90% osób dojrzałych płciowo się masturbuje, a pozostale 10% się do tego nie przyznaje.
llfvbbx
2 lata temu
Nie do końca zgadzam się z tą panią.
ania
2 lata temu
Jak człowiek mający takie poglądy może być ekspertem w MEN? Koszmar!!!!!!Ludzie opamiętajcie się!!!!!!! Będą wybory, chcecie, żeby takie ........... decydowały o edukacji naszych dzieci? Przecież żyjemy w XXI wieku!!!!!
bDXSliZf
E nde
2 lata temu
Kogo wy pytacie i jaki to ekspert czy Ona ma dzieci i czy też używa antykoncepcji jeśli tak to czy wpłynęła ona na to że najpewniej poddała się aborcji i ma traumę bo została sama a tak miałaby pewnie do kogo się uśmiechnąć bo twarz ma złej kobiety
Kotnaboso
2 lata temu
Jestem przeciwnikiem aborcji, jednak czytając słowa i słuchając co też mówi, chyba jednak zrobiłbym wyjątek.
gość
2 lata temu
ta twarz pełna inteligencji...
Rodzic
2 lata temu
Czytajcie i myślcie: takie osoby są ekspertami w tym rządzie - na ich opinii tworzy się choćby programy nauczania... dzieci naszych w ciemnocie :|
xxx
2 lata temu
To jest właśnie te lepsza władza. Śmiechu warte
maciek
2 lata temu
fizjonomia mówi wszystko
czy baba
2 lata temu
ale to chłop
Aleksandra 61
2 lata temu
Podręcznik do religii z I klasy szkoły podstawowej na jednej z pierwszych kart zawiera obraz rodziny niepoprawny z punktu widzenia psychologii i pedagogiki., jest tam Ojciec obok matka a za matka dzieci. Dzieci są owocem miłości rodziców i powinni być pomiędzy nimi lekko wysunięte przed nich, bo są celem i zadaniem, a także darem. Ten obrazek derywuje rodzinę, stawia dzieci jako balast przypisany matce. Niech na to zwróci uwagę ta kobieta z wątpliwa "cnotą". Tylko współczuć.
Kazimierz57
2 lata temu
Przecież, ta teologia, to indoktrynacja kościoła !!
Obywatel RP
2 lata temu
A Ja myśĺałem że Shrek już nie pracuje
bDXSliYX
Jana
2 lata temu
Szok,2019 rok takie głupoty,strach słuchać,ekspert MEN !!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić