o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Szukali narkotyków, znaleźli martwe dziecko. Rodzice skazani

28
Podziel się

Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze wydał wyrok - rodzice małego Milana tafią do więzienia. 7-miesięczny chłopiec został znaleziony martwy w swoim wózku. Chorował, ale ani matka (skazana na 3 lata), ani ojciec (dostał 2,5 roku) nie pomogli. Mężczyzna twierdził, że o chorobie dziecka nie wiedział. Kobieta, że nie była ubezpieczona i bała się opłat za wizyty lekarskie.

Szukali narkotyków, znaleźli martwe dziecko. Rodzice skazani
(PAP, Marcin Bielecki)
bDJogPPF

Bez ubezpieczenia

Sprawa wyszła na jaw we wrześniu ubiegłego roku, kiedy do rutynowej kontroli zatrzymano kierowcę skutera. Przy mężczyźnie znaleziono narkotyki. Kolejnym krokiem, jaki podjęli policjanci, było przeszukanie jednego z mieszkań na terenie Kamiennej Góry, w którym mieszkał Robert W. (syn kierowcy skutera) i jego 21-letnia partnerka Agata W. Policjanci szukali narkotyków, znaleźli zwłoki dziecka. 7-miesięczny chłopiec leżał w wózku, był przykryty kocem.

Przyczyną zgonu było zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Podczas sekcji zwłok dziecka okazało się też, że 7-miesięczny chłopiec był niedożywiony. Mały Milan od wielu dni gorączkował. Pił, ale nie jadł, często wymiotował. Matka miała nie szukać dla syna pomocy, bo - jak mówiła - nie miała ubezpieczenia.

bDJogPPH

Narkotyki we krwi

Kobieta przekonywała w toku śledztwa, że była pewna, iż lekarz odmówi jej darmowej wizyty, a na płatną nie było jej stać. Pomimo śmierci dziecka wychodziła z nim na spacery, nikomu nie zdradzając, co stało się z Milanem.

We krwi Agaty W. policja stwierdziła obecność amfetaminy, a u Roberta W. amfetaminy i marihuany.

W trakcie śledztwa kobieta przyznała się do winy. Jej konkubent twierdził, że o ciężkim stanie synka nie wiedział. Tłumaczył, że "dużo czasu spędzał poza domem".

bDJogPPN

Źródło: WP, TVN24 Wrocław

bDJogPQi
KOMENTARZE
(28)
d.o.g.
4 lata temu
Na narkotyki ich stać, na leczenie dziecka już nie ...
taka prawda
4 lata temu
również są winni ci co każą każdemu sie rozmnażać
83
4 lata temu
Znowu dziecko płaci najwyższą cenę.Przykre
bDJogPQj
GG
4 lata temu
Za mala kara za smierc dziecka i za narkotyki. W dodatku oboje powinni wysterylizowac, aby historia nie powtorzyla sie.
Int3ligentny ...
4 lata temu
To nie wynik "Róbta co chceta"(Owsiak pomaga leczyć, a nie zabijać) tylko efekt 500+. Skąd skuterek? Skąd narkotyki? Skąd paliwo? Chyba nie z pracy, bo jak się pracuje, to ma się na siebie i dziecko ubezpieczenie zdrowotne, ale Ty patusie tego nie znasz, bo odkąd jest 500+ to twoi starzy nawet puszki przestali zbierać.
Najnowsze komentarze (28)
Jan Niezłomny
4 lata temu
"I co? nadal legalizujemy marychę?". W mojej ocenie to nie wina marychy lecz rozdawania społecznych pieniędzy (500 +) i przyzwalanie na działanie w stylu "róbta co chceta" więc niewychowani robią co chcą
Otaku
4 lata temu
narkomani...i wszystko jasne. Zutylizować...
dfg
4 lata temu
Mieli dziecko bo dostawali kase, a ta z kolei byla potrzebna na narkotyki i benzyne do skuterka....
mmmm
4 lata temu
3 lata za zamordowanie dziecka...i tyle samo za kradzież chleba, w tym kraju to kpina z wymiaru sprawiedliwości, ludzie psychiczni ustanawiają prawo!!! A takich rodziców utylizować, to śmieci nie ludzie.
on
4 lata temu
Gdzie odpowiednie służby, wydać rodzinie pieniądze to nie wszystko...
Int3ligentny ...
4 lata temu
Klasyczny przykład rodziny 500+. Jeżdżą skuterkiem bez prawka (bo nie trzeba mieć jak ma się ukończone 18 lat), bez OC itd. Jak spowodują wypadek - komornik nic nie może zająć na poczet szkód itd. Biją, piją i przepierdaczają Polskę. Dziękuję ci Jarosławie! Mam nadzieję, że kopniesz w kalendarz któregoś lata, to będzie chociaż po tobie Święto Niepodległości w ładnym miesiącu.
R-R
4 lata temu
Skąd miała pieniądze na narkotyki??? Przecież to nie kosztuje tyle co piwo!! Na leczenie dzieciątka już nie było. I tylko 3 lata. SZOK OO
Mia
4 lata temu
Straszne....po smierci dziecka wychodzila z nim na spacery....masakra!!
bDJogPQb
stag
4 lata temu
Pośrednią winę za takie patologiczne sytuacje ponosi Policyjne państwo.Wiele osób słabych nieumiejących żyć w społeczeństwie boi się następstw czyli odebrania dzieci lub ukarania jeśli potrafią myśleć tylko o sobie i nie mają uczuć wyższych.Wbrew pozorom nagonka na przypadkowe zgony czy wypadki spowodowała,że wiele osób maskuje takie sprawy.Mojej kuzynce mały wylazł z łóżeczka i wypadł Policja tłumaczenia jakaś masakra dodam ,że pojechali do szpitala zapobiegawczo stwierdzając,że gdyby wiedzieli to nie zrobili by tego
ick
4 lata temu
500+
gh
4 lata temu
dziękujmy p.Rafalskiej, a ona ładnie się uśmiechnie...
?
4 lata temu
I co? nadal legalizujemy marychę? Ile placi ....
:(
4 lata temu
500+
sendzia
4 lata temu
a wystarczyło zarejestrowci się na urzędzie pracy i byłoby ubespieczenie ale nie bo jeszcze do pracy by muśeli iści i nie byłoby czasu na cipanie w tym kraju naprawdę musi wrócić kara śmierci
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić