Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|

Szwedzi uderzyli w muzułmanów. Miarka się przebrała

322
Podziel się:

Szwedzka inspekcja szkolna Skolinspektionen zdecydowała się cofnąć licencję dla muzułmańskiej szkoły podstawowej w Göteborgu. Władze uzasadniają swoją decyzję twierdząc, że uczniowie placówki mogli być narażeni na radykalną islamską ideologię.

Szwedzi uderzyli w muzułmanów. Miarka się przebrała
(iStock.com, Rawpixel)

Muzułmańska szkoła w Szwecji została zamknięta. Pod lupą szwedzkich organów zajmujących się szkolnictwem znalazła się prywatna placówka Safirskolan. Według wyników sporządzonego przez SAPO (tajne służby) raportu, w szkole dochodzić miało do licznych przypadków naruszeń standardów nauczania, których dopuścić się mieli nauczyciele.

Bojownicy ISIS wśród członków kadry pedagogicznej. Przeprowadzona kontrola wykazała, że do grona nauczycieli należały 4 osoby, które wyjechały wcześniej do Syrii i przebywały na terenach kontrolowanych przez tzw. Państwo Islamskie. Ustalono także, że aż 7 wychowawców pracujących na co dzień z dziećmi utrzymuje kontakty ze środowiskami ekstremistycznymi. O sprawie poinformowały szwedzkie media.

Założyciel szkoły ma zostać wydalony z kraju. W październiku władze Szwecji zdecydowały się podjąć decyzję o deportacji Abdela-Nassera el-Nadiego. Mężczyzna jest uznawany za szefa placówki, która do niedawna nosiła jeszcze nazwę Vetenskapskolan (w języku szwedzkim określenie to oznacza szkołę naukową). Na jego miejsce zatrudniono Jihane Jdidi, jednak przedstawiciele SAPO twierdzą, że szkołą nadal kieruje poprzedni właściciel, który prowadzi radykalizujące dzieci praktyki.

Zobacz też: Wywiad z liderem ISIS. Wstrząsające, co ma do powiedzenia światu

SAPO oceniło, iż istnieje ryzyko, że uczniowie wciąż będą poddawani radykalizacji, a także rekrutowani do struktur, które akceptują przemoc lub przestępstwa jako metodę zmian politycznych - ogłosił prawnik Skolinspektionen Johan Kylenfelt.

450 dzieci bez szkoły. Władze starają się obecnie ulokować wszystkich uczniów Safirskolan w innych placówkach, w których mogliby uczyć się na czas prowadzonego śledztwa. Abdel-Nasser el-Nadi jest wyznawcą salafizmu, radykalnego odłamu islamu i według ustaleń służb ma powiązania z imamami szerzącymi wspierającymi Państwo Islamskie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(322)
Brukarz
2 lata temu
Kiedyś myślałem, że islam to religia z głębokiego średniowiecza. Niestety, pomyliłem się, za co bardzo przepraszam. jest to religia z epoki kamienia łupanego.
Ove
2 lata temu
Podniosa wiek emerytalny dla tubylcow do 75 r.z. A za 20 lat beda i tak mniejszoscia.
marian
3 lata temu
Teraz muzułmanie uderzą Szwedów? I co dalej?
Nickt
3 lata temu
Trochę późno. Ale lepiej późno niż wcale. Może jeszcze jest jakaś szansa dla tego kraju.
Kamieniołom
3 lata temu
Dlaczego tylko wydalenie. Kamieniołom z łańcuchem na nodze byłby lepszy i bardziej humanitarny bo to przecież na świeżym powietrzu i nie trzeba odrazu wywozić z kraju takiego Szweda w obce kulturowo miejsce.
kord
3 lata temu
Szwedzi jak zawsze przesadzają
anna
3 lata temu
do zosia, jak miło przeczytać przepowiednie wieszczki, ty się marnujesz ze swoim talentem, ty zrób coś z tym
Kotek
3 lata temu
Chcących żyć i pracować w waszym kraju jednocześnie zachowując swoja tożsamość . Bardzo proszę o przywrócenie placówki , by wewnętrzne konflikty nie wpływały na dobro dzieci i ich bezpieczeństwo. Niestety wasze działania sprawiają konfikty i nie potrzebną presję skierowną przeciwko dzieciom muzułmańskim, które stają się powodem do ataków przez innych . Mimo, że nic nie zrobili traktowani są jak terroryści.
Kotek
3 lata temu
Zastanawiam się na czym konkretnie miała polegać islamisacja dzieci czy werbunek do struktur ISIS? Jak narazie to puste slogany z których nic nie wynika, gdyż uczenie dzieci jak zostać dobrym Muzułaninem samo w sobie nie jest niczym złym . Przywiązanie do tradycji czy kultury wpajane dzieciom ma na względzie kultywownie praktyk religijnych w poszanowaniu Koranu czy też rodziny oraz krzewieniu patryjotyzmu stosowne jest nie tylko przez narody arabskie ale wszystkie inne państwa na całym świecie. Należało by zamknąć wszystkie szkoły, które uczą czym jest honor, ojczyzna czy Bóg. Dlaczego ludzie mający korzenie syryjskie mają cierpieć dlatego, że odwiedzają swoich bliskich na terenie Syrii nawet jeśli ta jest pod władaniem ISIS . Mają takie same prawo do utrzymywania kontaktów z rodziną jak inni Szwedzi mający krewnych poza Szwecja . To nie brak kompetencji tych ludzi spowodował zwolnienia z pracy a pochodzenie i religia . Na tej podstawie nie można dyskryminować nauczycieli i uczniów cdn
gricha
3 lata temu
Jakoś w to nie wierzę. Jeszcze ich będą przepraszać, a w ramach zadośćuczynienia zbudują meczet i nową szkołę muzułmańską !
macro
3 lata temu
Pogonic to genetyczne urozmaicenie. Piekna rasa i bardzo inteligentna. A Tokarczuk tez niech pakuje walizki i won
Adam N 1973
3 lata temu
To jest głaskanie po główce, a nie uderzenie. Prawdziwe uderzenie byłoby w stylu Breivika
Le
3 lata temu
Wszystkie religie muszą wyjść ze szkół publicznych.bo robią dzieciom wodę z mózgu..-
Noblista
3 lata temu
Dzieci które uczeszczały do tej szkoły niedługo odpłacą się się za szwedzką gościnę ostrym nożem i trotylem. Brawo pokojowa nagroda nobla
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić