o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Szykują się zmiany na gorsze dla Polaków na Wyspach. Brytyjskie media ostrzegają

0
Podziel się

Praca w Wielkiej Brytanii może stać się nieosiągalna dla wielu Polaków. Brytyjskie media informują, że tamtejszy rząd planuje wprowadzenie pozwoleń na pracę oraz wiz dla imigrantów, którzy w przyszłości pojawią się na Wyspach.

bEDJcxRx

Plany brytyjskiego rządu nie brzmią zbyt obiecująco. Premier Theresa May miała zlecić trzem ministrom przygotowanie nowych przepisów, które mają wejść w życie wraz z Brexitem. Pracą nad stosownymi ustawami zajmą się szefowa MSZ Amber Rudd, minister pracy Damian Green i minister ds. Brexitu tu wstaw treść.

hkjhkjhkj

bEDJcxRz

Według informacji "The Times" plany rządu zakładają wprowadzenie pozwoleń na pracę i pięcioletnich wiz pracowniczych. Takie rozwiązania doprowadzą do ograniczenia dostępu do świadczeń socjalnych. Projekt zakłada również nałożenie obowiązku kontroli na pracodawców i właścicieli nieruchomości, a w przypadku zatrudniania bądź wynajmowania lokum nielegalnym imigrantom przewidziano surowe grzywny.

W środę 29 marca premier Theresa May rozpocznie proces negocjacji w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

bEDJcxSa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić