o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Katarzyna Zdziech
|

Szymon Majewski mówi o ciężkiej walce z depresją

79
Podziel się

Szymon Majewski rozśmiesza Polaków od lat. Dziennikarz nie dzieli się z mediami szczegółami ze swojego życia prywatnego. W wywiadzie dla TVN24 złamał tę zasadę i szczerze opowiedział o walce z depresją.

Szymon Majewski od lata zmaga się z depresją.
Szymon Majewski od lata zmaga się z depresją. (East News, East News)
bDIjSBmd

Szymon Majewski szczyt popularności zdobył jako prowadzący dwóch bardzo popularnych programów rozrywkowych – "Mamy cię" oraz "Szymon Majewski Show", którego ostatni odcinek został wyemitowany w roku 2011. Wtedy też Majewski postanowił zniknąć z małego ekranu, tym samym wycofując się z życia publicznego. Rok później odszedł z TVN-u i założył kanał na serwisie YouTube, gdzie publikuje odcinki autorskiego programu "Szymon Majewski SuperSam".

Zobacz także: ZOBACZ TEŻ: Julia Wróblewska opowiada o terapii: "Ta choroba jest jak wirus"

Szymon Majewski o depresji

Samobójcza śmierć Robina Williamsa w 2014 r. była dla wszystkich wielkim szokiem. Nikt nie spodziewał się, że komik, który roztaczał wokół siebie tak pozytywną energię, przez wiele lat zmagał się z depresją. Szymon Majewski swoim szczerym wyznaniem udowadnia, że każdy może borykać się z chorobą.

bDIjSBmf

"Nie będę się porównywał do takich mistrzów, ale myślę sobie, że to w ogóle jest cechą ludzi nadwrażliwych, że mają ten gen i skręt w stronę depresji. Też miałem takie epizody, trudne momenty, kiedy nie potrafiłem sobie z czymś poradzić. Oczywiście myślę sobie, że ta moja naturalna wesołość prawdopodobnie przez niektórych była odczytywana jako to, że jestem uosobieniem szczęścia, radości i tak dalej" – tłumaczy Majewski.

52-letni dziennikarz dodaje również, jak ważne jest publiczne "odczarowywanie" depresji. Majewski jest szczególnie wdzięczny Justynie Kowalczyk, która niejednokrotnie zwracała uwagę na ten problem:

"Jeśli chodzi o depresję – Justyna Kowalczyk otworzyła wieko depresji, za co wielka jej chwała. Jest niezłomna, a opowiadała o tym, że zdobywała złote medale, a jednocześnie do czwartej nad ranem nie spała, bo miała lęki. Ma to swoją wagę. Ma to swoją wagę, dlatego ja już wtedy grzecznie dokładam swój wagonik z depresjami do tego też".

bDIjSBml

Szymon Majewski – poczucie humoru pomaga przejść przez życie

Komik wyznał również, że chodzi na psychoterapię, a zbawiennym w jego życiu okazało się poczucie humoru i możliwość rozśmieszenia zarówno siebie, jak i swoich bliskich.

"Raczej lubię poczucie humoru, które mi pozwala – to taki trochę banał – ale ono mi pozwala przejść przez życie… Jak zasiadam na kozetce, to psychoterapeutka ma na mnie sposób i wie, że (…) muszę się wyszumieć i powiedzieć parę grepsów, żartów, czyli jakby pokryć to, że za chwilę będę obnażony" – komentuje Szymon Majewski.

bDIjSBmG
KOMENTARZE
(79)
Tim
2 lata temu
Nikt tego nie zrozumie do momentu aż go choroba dopadnie. Coś strasznego. Nikomu nie życzę tego. Panie Szymonie zdrowia życzę
POLAK
2 lata temu
TO SĄ SKUTKI TYCH GLUPOKOWATYCH REKLAM I NABIJANIA LUDZI NA WIDELEC. NAWET KASA NIE POZWALA MU TEGO ZROZUMIEĆ. ENERGIA LUDZI JEST SILNE. KAŻDY CO RANO WIDZI GO WISZACEGO WSZĘDZIE. KIEDY KMIOT TO POJMIE. TO ENERGIA, TYLKO ENERGIA. POWODZENIA MILIONERZE I ZNAJOMY MILIONÓW POLAKÓW.
Dorota
2 lata temu
Ja wiem, że depresja to ciężka choroba. Ale co ma powiedzieć człowiek taki jak ja, który zarabia 2 tysiące złotych, ma długi, musi kupować leki, mieszka w wynajmie itp. Nikt nas jakoś do reklamy nie weźmie. Musimy sobie radzić sami, nie stać nas na terapię.
bDIjSBmH
Gość
2 lata temu
Niektórzy nawet nie wiedzą nic o tej chorobie a się wypowiadaja i po co kpić z kogoś?
bogna74
2 lata temu
Depresja jest niezrozumiała dla tych którzy jej nie doświadczyli...nie wypowiadajcie się więc jak nie jesteście w temacie, bo to straszna choroba.
Najnowsze komentarze (79)
Libero 1966
rok temu
Wiem sam jak jest ciężko w takim czasie.Wszystkiego dobrego Szymonie.
T
rok temu
Nikomu nie życzę tego nikomu
zorro
rok temu
Do marketu go to mu depresja przejdzie.
Bizon.
rok temu
Depresja to cichy zabójca,za Majewskim nie przepadam,ale gościu ma rację..
grazyny
rok temu
escitalopram pul roku i po kszyku ! olaboga w 21 wieku depresja ha ha
pat_pom
rok temu
Każdy myślący ma depresję. Nasz gatunek zniszczył planetę, a wciąż rodzą się dzieci dla których już nie ma normalnych warunków do życia. Władze, żeby się nachapać, wyprzedają pod beton ostatnie zielone miejsca. Oddychamy mieszaniną trucizn. To koniec. Źle tylko że i dla niewinnych, cudownych zwierząt które miały pecha żyć wraz z naszym, parszywym gatunkiem, na tym kiedyś pięknym świecie.
M.
rok temu
To skutek sprzedawania prywatności, braku świetego spokoju w życiu. Coś musi być nie tak tez w małżeństwie.
Trik
rok temu
Zjedz muchomora to ci minie deprecha bezpowrotnie.
bDIjSBmz
wakad
rok temu
Jest to straszna choroba. U mnie jest przewlekła. Leczę się ponad 20 lat. Miałam 10 pobytów w szpitalu. Są wzloty i upadki. Przez 7 lat miałam remisję / ale leki biorę cały czas/ . Tylko , niestety , leki co jakiś czas trzeba zmieniać , bo przestają działać. Teraz czuję się dobrze ale kto wie jak długo... Pozdrawiam wszystkich , którzy się z tym świństwem zmagają
ruprecht
rok temu
lepsza depresja z kasą niż samotność na biedno............tyle w temacie
zz stop
rok temu
kolejny co depresję miał ??? moda na molestowanie,depresję i inne rzeczy widzę....
dox
rok temu
brak dopaminy i tyle, sa na to sposoby
Dziadek Włade...
rok temu
Żydzi zawsze mają depresję jak widzą kominy
Psycholog rod...
rok temu
zrob wkoncu Mature i deprecha minie , przestaniesz wygadywac glupoty..wkoncu Matura to EGZAMIN DOJRZALOSCI.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić