Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Joanna Sosnowska
Joanna Sosnowska
|
aktualizacja

Tajemnicza śmierć Gagarina. Winą obarczają Kreml

7
Podziel się:

Pierwszy człowiek w kosmosie zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Na ile do tragedii przyczynił się fakt, że Gagarin rok wcześniej skrytykował publicznie poczynania Kremla? Tego do dziś nie wiadomo i do dziś wielu obarcza winą socjalistyczny reżim.

To miał być rutynowy lot w samolocie MIG-15 koło Moskwy, ale skończył się śmiercią Gagarina. Z odtajnionych w 2013 roku dokumentów wynika, że świadkowie twierdzili, iż słyszeli podwójny huk. Raz, gdy samolot uderzał o ziemię, a wcześniej - gdy jakiś obiekt przekraczał barierę dźwięku. Do dziś nie wiadomo, skąd nadleciał ten drugi samolot, ani kto siedział za jego stermi.

Od 1968 roku, czyli od śmierci Gagarina, mówi się za to, że winę za katastrofę ponosi Kreml. Dlaczego? Tego dowiecie się z powyższego filmu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Discovery Science
KOMENTARZE
(7)
stefan
5 lata temu
jurij zrobil swoje jurij musial odejsc, w rosiji to normalka
ab
5 lata temu
W Warszawie pada, znów ten paskudny Kreml.
Jw
5 lata temu
To nieprawda że Gagarin to pierwszy człowiek w kosmosie w czasie wojny niemcy swoją ralietą balistyczną V2 wystrzelili w kosmos pewnego Żyda z pod Krakowa porostu zamiast materiałów wybuchowych to upakowali w rakiecie tego pioniera lotów kosmicznych i to właśnie Żydom należy się laur zdobywców kosmosu a jakiemuś tam bolszewików Gagarinowi
lech
5 lata temu
gdyby został bolkiem zył by do dziś
E tam.....,,,...
5 lata temu
Gagarin zginął 27 marca 68r. Wydarzenia marcowe w Polsce trwały do 24 marca 68r. Praska Wiosna była w sierpniu 68r. Gagarin był na świeczniku, był słuchany przez Rosjan i tzw. Zachód. Normalnie nie można go było wyeliminować z życia publicznego jeżeli coś chlapał bez namysłu. Poczuł się wolny w niewolnym kraju i zapłacił cenę.
analfabeta.
5 lata temu
Kto sprawdzał to co napisał?? Jak to wygląda?.
500+
5 lata temu
Wybuchy jak w Smoleńsku???
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić