Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Joanna Sosnowska
Joanna Sosnowska
|
aktualizacja

Tajemnicza śmierć Jurija Gagarina. Winą obarczają Kreml

13
Podziel się:

Pierwszy człowiek w kosmosie zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Na ile do tragedii przyczynił się fakt, że Gagarin rok wcześniej skrytykował publicznie poczynania Kremla? Tego do dziś nie wiadomo i do dziś wielu obarcza winą socjalistyczny reżim.

To miał być rutynowy lot w samolocie MIG-15 koło Moskwy, ale skończył się śmiercią Gagarina. Z odtajnionych w 2013 roku dokumentów wynika, że świadkowie twierdzili, iż słyszeli podwójny huk. Raz, gdy samolot uderzał o ziemię, a wcześniej - gdy jakiś obiekt przekraczał barierę dźwięku. Do dziś nie wiadomo, skąd nadleciał ten drugi samolot, ani kto siedział za jego stermi.

Od 1968 roku, czyli od śmierci Gagarina, mówi się za to, że winę za katastrofę ponosi Kreml. Dlaczego? Tego dowiecie się z powyższego filmu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Discovery Science
KOMENTARZE
(13)
dyletant
5 lata temu
na Lubiance jest taki " młynek do mięsa> Tam wchodził niewygodny człowiek i już go nie było. I nikt tego młynka nie myje od lat . Podobno jest taki smród że na wyższych piętrach nie idzie wysiedzieć. To jest ku przestrodze...
HGW
5 lata temu
Widziałem go ja był w Polsce,on był mniejszy od naczelnika.
Prof.Peduszko
5 lata temu
Pouczcie sie troche historii....pierwsi w kosmosie byli bracia Kaczynscy...kto ukradl ksiezyc???? A bajki o jankesach ze wyladowali na ksiezycu to kpina....Jaro go buchnol i nie ma
olo
5 lata temu
Gagarin nie był pierwszy w kosmosie ale był pierwszym który wrócił :-)
jannnek wisss...
5 lata temu
Taka jest ruska mentalnosc. Ci ktorzy nie sa wygodni musza zginac. Tam obowiazuje odwieczne prawo natury. Slabsi musza zostac wyeliminowani.
olla
5 lata temu
zapewne zobaczył na księżycu flagę USA i był niewygodnym świadkiem iż rusek był piąty lub dziesiąty - liczymy Twardowskiego z Polski - bo rusek wszystko sobie przypisuje co ważne dla Świata ważne hahaha czy co???!!
lol
5 lata temu
Kolejny fake news niedouczonego redaktora. Gagarin usilnie chciał wrócić do latania, bo to była jego druga natura. Bardzo chciano aby został trenerem kosmonautów. Katastrofa nastąpiła rzeczywiście w locie treningowym w zderzeniu z samolotem Su. Zginął także instruktor, który leciał razem z Gagarinem. Na YouTube jest wywiad z Leonowem w tej sprawie.
Huk
5 lata temu
mig15 nie był ponaddźwiękowy a huki podobne jak w 2010
Lenin
5 lata temu
No to napewno tusk zaplanowal to z merkel...
Jaszyn, wazmi...
5 lata temu
Przez lata pisano, że rozwalił się samolotem w ramach jakieś lotu treningowego czy coś oblatywał. Natomiast bardzo "modne" jest u nich samobójstwo poprzez trzykrotny strzał w potylicę, stosowane w KGB i GRU. Bywa, że stosowane na służbie...
fres
5 lata temu
Dajcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf - rusek z Odessy...
...
5 lata temu
to prawda
Scxsacasc
5 lata temu
zawsze ruski wykańczali nie wygodnych ludzi !!!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić