o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Tak się kończy seks w czasie okresu. Aż tyle kobiet się naraża

1
Podziel się

Zbliżenie podczas miesiączki chroni przed ciążą i chorobami wenerycznymi? Badanie prawie 100 tys. kobiet z całego świata wykazało, że ten mit ma się bardzo dobrze. A jest wyjątkowo szkodliwy.

'Miesiączkowy' seks bez prezerwatywy to błąd
'Miesiączkowy' seks bez prezerwatywy to błąd (Shutterstock.com)
bDIbyeSt

Amerykański The Kinsey and Clue Institute przedstawił porażające wnioski. 15 proc. ankietowanych wierzy, że uprawia 'miesiączkowy' seksu bez zabezpieczenia. Ponad 30 proc. nie boi się zajść wtedy w ciążę, a 31 proc. lekceważy choroby przenoszone drogą płciową. Specjaliści biją na alarm – mimo że nie mówią o większości, to jest się czym martwić.

Skąd ten niepokój? Po pierwsze: zajście w ciążę podczas okresu jest całkowicie możliwe. Kobiety są najbardziej płodne między 12 a 16 dniem cyklu, miesiączka zwykle kończy się około 6 dnia. Ale to wcale nie chroni przed ciążą. – Ciąża wchodzi w grę tuż po miesiączce, jeśli masz krótki cykl menstruacyjny, zazwyczaj dłużej krwawisz lub miesiączkujesz z przerwami – mówi w rozmowie z "Metro" dr Virginia Beckett, rzeczniczka Royal College of Obstetricians and Gynaecologists.

Kolejna sprawa – ryzyko złapania groźnych infekcji. Mnóstwo kobiet uważa, że ono znika, gdy mają okres. Niestety, mogą włożyć to między bajki. Tak naprawdę, to ryzyko nie tylko istnieje, lecz również wzrasta. W czasie okresu łatwiej zarazić się wirusem HIV, syfilisem itd. Dlatego tak ważne jest, by wiedzieć, że osoba, z którą idziemy do łóżka, niczego nam nie sprezentuje. Inaczej chwila przyjemności może nas wiele kosztować.

bDIbyeSv
bDIbyeSW
KOMENTARZE
(1)
Twój nick
3 lata temu
Widać, że polska jezyk to jednak trudna jest.
Najnowsze komentarze (1)
Twój nick
3 lata temu
Widać, że polska jezyk to jednak trudna jest.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić