REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kamil Karnowski11.09.17 (16:35)

Tak szybkiego auta nie było. Bugatti Chiron pobił rekord świata

Od 0 do 400 km/h, a potem hamowanie do zera. Bugatti Chiron potrzebuje do takiego wyczynu zaledwie 42 sekund. Firma przekonuje, że to nie koniec niebotycznych osiągów.
Getty Images

Osiągnięcie tej zawrotnej prędkości zapewnić mógł tylko doświadczony kierowca. Do bicia rekordu Bugatti zaprosiło Juana Pablo Montoyę, mistrza Formuły 1 i uczestnika zawodów NASCAR. Rajdowiec potrzebował zaledwie 3112 m i dokładnie 41,96 sek., by się rozpędzić i zatrzymać.

To auto jest tak szybkie, że wymaga twojej pełnej uwagi w każdej sekundzie, gdy jesteś za kółkiem. Jednak równocześnie cały czas dawało mi ogromne poczucie bezpieczeństwa - skomentował po ustanowieniu rekordu Montoya.

REKLAMA

Jak na razie takich aut powstało 500. 300 z nich już trafiło w ręce najbogatszych. Bugatti Chiron kosztuje ok. 3 mln dolarów. Jest wyposażony w 16-cylindrowy silnik o mocy 1500 KM. Mogący rozpędzić się do nawet 420 km/h Chiron jest jednym z najszybszych, produkowanych seryjnie aut świata.

Zobacz także: Salon samochodowy we Frankfurcie: jakie samochody przygotowano na targi?

Bugatti obiecuje kolejny rekord jeszcze w tym roku. Odchudzona wersja Chirona ma pobić inny wyczyn, ustanowiony przez poprzedni model Bugatti. W 2009 r. Veyron 16.4 Super Sport osiągnął prędkość 431 km/h i to właśnie nowy cel francuskiego producenta.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij