o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
Monika Sikorska
|
aktualizacja

Tak wygląda siedziba Huawei. To kopia europejskich miasteczek

9
Podziel się

Shanzhen to miasteczko, które na przestrzeni ostatnich lat przeszło prawdziwą metamorfozę. Jeszcze w latach osiemdziesiątych liczba jego mieszkańców nie przekraczała 30 tys. Dziś mieszka tam 13 milionów ludzi, a miasto zdobią olbrzymie wieżowce. Dlaczego?

Czerwony kolor tramwaju ma przypominać przecinające alpy szwajcarskie pociągi
Czerwony kolor tramwaju ma przypominać przecinające alpy szwajcarskie pociągi (Huawei)
bECDBQlN

Utworzono tutaj pierwszą w Chinach specjalną strefę ekonomiczną. Region stał się oknem na świat i zaczął ściągać zagraniczny kapitał. To właśnie w prefekturze Dongguan, w mieście Shanzhen firma Huawei postanowiła zbudować swój nowy kampus. Coś jednak wyróżnia go spośród chińskiego krajobrazu.

To nietypowa dla Chin architektura. Okazuje się, że decyzję o takim wyglądzie kampusu podjął sam założyciel Huawei – Ren Zhengfei, który uwielbia europejską architekturę. Spacerując po kampusie można odnieść wrażenie, że to nie chińska prowincja, a Paryż, Werona, a nawet alpejskie miasteczko o sielskim klimacie.

bECDBQlP

Ren Zhengfei zlecił architektom odtworzenie stylu imitującego zabudowę europejską. Zadaniem inżynierów było wierne oddanie przyrody Starego Kontynentu. Krajobraz obfituje w doliny, wzniesienia, mostki i jeziora. Centralnym punktem kompleksu jest zamek. Pierwowzorem tego projektu była niemiecka budowla Heidelberg w Niemczech.

bECDBQlV

Kampus składa się z 12 jednostek korporacyjnych. Każda z nich ma swój indywidualny styl. Spoiwem łączącym poszczególne jednostki jest czerwony tramwaj, który ma nawiązywać do alpejskiego klimatu. Powierzchnia kompleksu wynosi 9 km kw. Tramwajowi wystarczy ok. 20 min., aby go objechać.

Źródło: WhiteMAD.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECDBQlW
Zobacz także: Zobacz też: Niesamowite odkrycie w Chinach. Stworzenie wcześniej nieznane nauce
bECDBQmq
KOMENTARZE
(9)
fy
2 lata temu
,w Polsce własnie w wyniku skandalicznej decyzji lekarzy i przysługujacego im chorego prawa odłączono od aparatury 11 miesięcznego Szymona,który znalazł sie w stanie krytycznym w kilka dni po szczepieniu przeciw pneumokokom.Nie życzę żadnemu rodzicowi,nawet zwolennikowi szczepień aby znalazł sie w takiej dramatycznej sytuacji i nie mógł sie nawet pożegnać ze swoim dzieckiem.Wstydźcie sie lekarze z Niekłańskiej!
hurrra
2 lata temu
Trochę pożartowali, trochę pozwidzali, trochę powspominali... jestem na tyle wysportowany że odróżniam samozapłon po tej sytuacji w jedynym z tych miasteczek z prawie studentką pedagogiki..
Cotak
2 lata temu
Jak wprowadzą 500+ to wyjadą pisowcy do chin i Polska będzie uratowaną
bECDBQmr
Ala
2 lata temu
Teraz sprowadzimy z chin chiński mur , obmurujemy pisiorkow i zabijemy deskami. Wkoncu spokój.
Jacek
2 lata temu
No jestem całkowicie zaskoczony, niesamowite, spać nie mogę , myślę tylko o tym chinskim miasteczku że aż potrzebuję psychiatrę. Poprostu zmyło mnie z nóg . Teraz jeszcze postawić pomnik kaczki i wyląduje w waryjatkowie
hahahaha
2 lata temu
W SHENZHEN byłem, ale o Shanzhen chyba nawet Chińczycy nie słyszeli. Tych "wklejaczy tekstu" to po zawodówkach tam zatrudniacie??
3
2 lata temu
3 kapitał większy źródło finansowania takie same tylko bez występowania sami z własnej woli... a nie trzeba się też tłumaczyć na co i jak, to jakiś nowy projekt um
ninja
2 lata temu
CI to mają rozmach wciskają światu szmelc MADE in CHINA a u siebie budują raj
iga
2 lata temu
Chińczycy skopiują wszystko. To tak jakby w Polsce zacząć budować chińskie domki - to trochę niedorzeczne....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić